Kondolencje Taylor Hawkins | foo, wojownicy

Perkusiści musieli nauczyć się żyć z satyrycznymi żartami na temat ich muzyka lub aspektów ich osobowości, ale Taylor Hawkins udowodnił, że perkusista może być jego własną gwiazdą i że bycie perkusistą może być szczęśliwie połączone jako wokalista. , autor tekstów i lider zespołu.

Hawkins zmarł nagle w wieku 50 lat podczas trasy foo, wojownicy W Kolumbii jest członkiem grupy od 1997 roku. Jego pierwszym albumem z nimi był There Is Nothing Left to Loose (1999), który dotarł do pierwszej dziesiątki w USA i Wielkiej Brytanii i przyniósł im pierwszą nagrodę Grammy (dla najlepszego). album rockowy).

Hawkins był także na zestawie perkusyjnym na siedmiu albumach Fo Fighters, ponieważ ugruntowali swoją pozycję jako jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie, aby przyciągnąć fanów na całym świecie. Do tej pory zdobyli 12 nagród Grammy, a ich kolejne albumy dwukrotnie znalazły się na szczycie list przebojów w USA i pięć razy w Wielkiej Brytanii. Ich najnowszy album, Leki o północyNominacja do trzech wiosek, ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 3 kwietnia.

Oprócz swoich kompozycji Hawkins wniósł do zespołu humor, entuzjazm i osobowość. Śpiewał także w piosenkach Foo Fighters Zimny ​​dzień w słońcu I Niedzielny deszczCzęsto śpiewał covery z zespołem i był stałym współtwórcą piosenek na ich albumach. Ostatnie występy na żywo pokazały, że Freddie chwyta mikrofon, aby dostać się do butów Mercury’ego – nie jest to praca dla osób o słabym sercu – i wykonał większą wersję Queen’s Sampati to Love. Lollapalooza Argentyna 20 marca.

Tymczasem był zawsze emocjonalny i zaangażowany w swoją pracę za bębnami z intensywnością uścisku dłoni. Jego blond włosy i atletyczna sylwetka dodawały mu powietrza, gdy opuszczał kalifornijskie fale, wzmocnione przez jego preferencje w stosunku do T-shirtów bez rękawów i bermudów. Połączył jednak wiedzę wizualną z wiedzą techniczną i szacunkiem do historii muzyki.

READ  Na początku przyszłego tygodnia północna wschód przyniesie u wschodniego wybrzeża ulewne deszcze i śnieg

Przypomniał sobie, jak udział w koncercie Queen w 1982 roku był doświadczeniem zmieniającym życie – „to był początek mojej pasji do rock and rolla” i wiedziałem, że chcę być w wielkim zespole rockowym.

Jedną z jego głównych inspiracji byli perkusista Queens Roger Taylor, policjant Stewart Copeland, Bill Collins, Larry Mullen z U2 i Stephen Perkins z Jane’s Slavery. Wziął także kilka notatek od perkusistów jazzowych Jean Grupy i Patti Rich.

Hawkins urodził się w Fort Worth w Teksasie jako syn biznesmena Terry’ego Hawkinsa i jego żony Elizabeth Ann. Miał dwoje starszego rodzeństwa, Heather i Jasona. Rodzina przeniosła się do Laguna Beach w Kalifornii w 1976 roku, a Hawkins ukończył szkołę średnią Laguna Beach w 1990 roku. Gdy miał 10 lat rodzice kupili mu zestaw perkusyjny, co było ważnym momentem.

„Byłem grubym, pulchnym, głupim dzieciakiem, który zawiódł we wszystkim i nikogo nie lubił” – wspominał później. „Potem zacząłem grać na perkusji”. Jego matka zawsze wspierała go śpiewając i grając na perkusji. „Był wielkim kibicem i powiedział mi, że mi się uda” – powiedział Powiedział Sydney Morning Herald. „Stawiała czoła zimnie typowego mężczyzny taty z lat 70.”

Zaczął występować z lokalnymi zespołami, a po tym, jak był perkusistą inspirowanego rockiem progresywnym kostiumu Sylvii, dołączył do zespołu wspierającego wokalistę Sassa Jordana. Jego profil był bardzo zainspirowany, gdy został zwerbowany do zespołu Alanis Morissette w 1995 roku, kiedy koncertował ze swoim przełomowym albumem Jack Little Bill (który sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie). Hawkins pojawił się w filmie Powinieneś wiedziećW teledysku pojawił się także pierwszy singiel z albumu, który pomógł wywołać hit meteorytu Uczysz się.

To właśnie podczas trasy koncertowej z Morissette Hawkins poznał Dave’a Crowleya, założyciela Fo Fighters, ponieważ często płacili oni za tę samą opłatę festiwalową. Jak opisał Krol, para natychmiast nawiązała bliską relację osobistą i muzyczną. „Nasza muzyczna relacja – jej fundamentem jest nasza przyjaźń, dlatego kiedy wskakujemy na scenę i gramy, jesteśmy tak blisko, bo jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi.”

READ  Kardynałowie zatrudnili Monty'ego Osenforta jako nowego dyrektora generalnego

Kiedy Foo Fighters potrzebowali perkusisty w 1997 roku, Hawkins był oczywistym wyborem po odejściu Williama Goldsmitha, aby wyprodukować drugi album zespołu, The Color and the Shape. Ponieważ miał również ambicje jako piosenkarz i autor tekstów, nie wahał się rzucić pracy w Morissette.

Wraz ze swoimi utworami Foo Fighters, Hawkins wydał trzy albumy ze swoim zespołem Taylor Hawkins i Cottail Riders, zagrał covery z Chevy Metal, wydał album z Birds of Satan i wydał kolejny album, który zostanie wydany z NHC w 2022 roku. Hawkins zagrał u boku Dave’a Navarro i Chrisa Sonny’ego z filmu Jane’s Addiction.

Hawkins pozostawił swoją żonę, Alison, którą poślubił w 2005 roku, oraz ich dzieci Oliver, Annabelle i Everly.

Oliver Taylor Hawkins, perkusista, piosenkarz i autor tekstów, urodzony 17 lutego 1972 r. Zmarł 25 marca 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *