Kontrakty terminowe na akcje rosły we wtorek rano

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły we wtorek rano, ponieważ obawy o przypadki COVID w Chinach utrzymywały nastroje inwestorów w ryzach.

Kontrakty terminowe były powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average 46 punktów, czyli 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,1%.

Chiny widziały Pierwsze zgony na kontynencie z Covid od maja w weekend. Wywołało to obawy inwestorów, że kraj może przywrócić ograniczenia mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, co zaszkodzi biznesowi.

Wiadomości z Chin odepchnęły w poniedziałek inwestorów od akcji wzrostowych w kierunku sektorów defensywnych, takich jak służba zdrowia i usługi użyteczności publicznej, powiedział David Waddell, dyrektor generalny Waddell & Associates. Dodał, że doprowadziło to również do „refleksyjnego” kupowania dolarów amerykańskich, zwiększając presję na rentowności obligacji.

„W dni o niskim wolumenie, takie jak dzisiaj, rynek staje się pawłowski” – powiedział. „Jeśli chcesz zrozumieć ten rynek, obserwuj dolara.

Akcje spadły, Dow stracił 45 punktów, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 0,4% i 1,1%. Straty na Dow były ograniczone do 6,3% na Disney po powrocie Boba Igera jako CEO.

We wtorek zaplanowano wystąpienia kilku przedstawicieli Fed, w tym prezes Kansas City Bank Esther George i prezes Fed z St. Louis James Bullard.

Raporty ekonomiczne, które mają zostać opublikowane, obejmują ankietę dotyczącą oczekiwań biznesowych niezwiązanych z przemysłem Fed w Filadelfii oraz indeks przemysłu w Richmond Fed.

Inwestorzy śledzą również raporty o zarobkach Dollar Tree, Best Buy, HP i Nordstrom.

READ  Tesla podnosi ceny w Stanach Zjednoczonych, kilka dni po szóstej obniżce cen w tym roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *