Kontrakty terminowe na akcje spadają, rozpoczynając skrócony tydzień handlowy; Disney szykuje się na zmianę prezesa

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje spadły w poniedziałek przed kolejną partią zysków detalicznych, która rozpocznie krótszy tydzień w Święto Dziękczynienia.

Kontrakty futures powiązane z Dow Jones Industrial Average spadły o 106 punktów, czyli o 0,3%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,6% i 0,8%.

Disney przełamał negatywny trend, po czym wzrósł o ponad 8%. Gigant medialny ogłosił, że Bob Iger powróci na stanowisko CEO ze skutkiem natychmiastowym.

Inwestorzy zastanawiali się nad siłą niedawnej hossy na rynku bessy, która rozpoczęła się na początku miesiąca od październikowego odczytu CPI i nabrała tempa wraz z odczytem cen hurtowych z zeszłego tygodnia. Handlowcy w zeszłym tygodniu zatrzymali się na wiadomości od urzędników Fed, którzy byli pod mniejszym wrażeniem liczb, i ponownie ocenili swój optymizm co do możliwości spowolnienia inflacji.

Ed Yardeni z Yardeni Research powiedział, że jego zdaniem najniższy poziom z 12 października był dnem i że S&P 500 może wzrosnąć do blisko 4300 do końca roku, powiedział CNBC w programie „The Closing Bell: Overtime” w piątek wieczorem. Benchmark wynosi obecnie 3965,34.

„To, co robi dużą różnicę na rynku, to odporność gospodarki, to było niesamowite” – powiedział. „Wszyscy kłócili się o to, czy będziemy mieć miękkie lądowanie, czy twarde lądowanie – i jednocześnie żadnego lądowania. Konsument nie dostał noty recesyjnej i nadal wydawał”.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku, ale Target odnotował spadek popytu w całej firmie, a Amazon ogłosił, że zwolni 10 000 pracowników – chociaż Home Depot i Walmart odnotowały dobre wyniki.

„Pomimo tego, co mogą sugerować wydatki świąteczne, akcje spółek detalicznych zwykle znajdują się w pierwszej trójce w listopadzie, ale w pierwszej trójce w grudniu i gdzieś pośrodku w styczniu” – powiedziała Liz Young, główna strateg inwestycyjny w SoFi. , powiedział w notatce w ten weekend.

READ  Hindenburg sprzedaje skargi indyjskiej grupy Adani, powołując się na problemy związane z zadłużeniem i księgowością

„Sezonowość ma swoje miejsce w analizie rynku i ma pewną przewidywalność. Ale siła cyklu gospodarczego jest silniejsza bez względu na porę roku” – dodała. „Z dotychczasowymi podwyżkami stóp Fed o 375 punktów bazowych, odwróconą krzywą dochodowości, gwałtownymi wzrostami inflacji i cenami towarów, które wciąż są częścią narracji, wszyscy możemy stwierdzić, że jesteśmy w tyle za cyklem gospodarczym”.

W tym tygodniu, który jest krótkim tygodniem ze względu na Święto Dziękczynienia, inwestorzy będą zajęci kolejną porcją zysków detalicznych. Best Buy, Nordstrom, Dick’s Sporting Goods i Dollar Tree należą do firm na pokładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *