Kontrakty terminowe na akcje w USA bez zmian przed kluczowymi danymi o zatrudnieniu: Rynki się kończą

(Bloomberg) — Kontrakty terminowe na akcje w USA niewiele się zmieniły po tym, jak główne indeksy odnotowały wzrosty w słabym handlu przed trzydniowym weekendem, w którym pojawi się ważny raport o zatrudnieniu. Jen wahał się po spadku w stosunku do dolara w czwartek po raz pierwszy w tym tygodniu.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Rynki europejskie są w większości zamknięte z powodu święta Wielkiego Piątku, podobnie jak giełdy w USA, chociaż rząd opublikuje raport płacowy, który inwestorzy będą analizować w poszukiwaniu wskazówek dotyczących następnego ruchu w polityce Fed. Kontrakty terminowe na akcje są notowane i zamykane o 9:15 w Nowym Jorku, 45 minut po spadku danych o zatrudnieniu.

Amerykańskie obligacje skarbowe handlowano jak zwykle w Tokio, były zamknięte w godzinach pracy w Londynie i ponownie otwarte na krótką sesję w Nowym Jorku. Oczekuje się, że handel zostanie wznowiony około 6 rano w Nowym Jorku, z zalecanym zamknięciem w południe.

Podczas gdy większość Azji, w tym Australia, Hongkong i Singapur, jest zamknięta z powodu świąt, rynki finansowe w Japonii i Chinach kontynentalnych były otwarte. Japoński Topix wzrósł, kończąc dwudniowy spadek, a akcje w Chinach i Korei Południowej rosły.

Indeks Standard & Poor’s 500 właśnie zakończył pierwszy tydzień strat w ciągu ostatnich czterech lat, ponieważ szereg danych ekonomicznych wzbudził obawy, że amerykańska gospodarka zmierza w kierunku recesji. Dane z czwartku pokazały, że liczba nowych bezrobotnych przekroczyła szacunki z zeszłego tygodnia, dzień po tym, jak prywatny raport o płacach wykazał, że zatrudnienie zwolniło bardziej niż oczekiwano. Handel akcjami S&P 500 był w czwartek o 20% niższy niż średnia 30-dniowa, ponieważ handlowcy powstrzymywali się od dużych zakładów przed danymi o zatrudnieniu i długim weekendem.

Oczekuje się, że raport o zatrudnieniu pokaże spowolnienie zatrudnienia do wciąż silnego poziomu 230 000 miejsc pracy w marcu, a stopa bezrobocia zbliży się do historycznie niskiego poziomu. Zdaniem Toma Esaya, tradera, byłego Merrill Lynch, założyciela The Biuletyn Raport Siódemki.

READ  Rynek pracy w USA jest nadal napięty. stabilność rynku mieszkaniowego

Przeczytaj: Ruch obligacji szaleje na liście płac w Wielki Piątek, spadają akcje

Amerykańskie akcje odbiły się po początkowych stratach w czwartek po tym, jak prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis, James Bullard, powiedział, że nie sądzi, by zaostrzenie warunków kredytowania, wynikające z ostatnich zawirowań bankowych, doprowadziło gospodarkę do recesji. Tymczasem Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł, że jego prognozy globalnego wzrostu gospodarczego w ciągu najbliższych pięciu lat są najsłabsze od ponad trzech dekad, wzywając kraje do unikania podziałów gospodarczych spowodowanych napięciami geopolitycznymi i podjęcia kroków w celu zwiększenia produktywności.

rynki pieniężne

Stosy środków pieniężnych funduszy rynku pieniężnego osiągnęły nowy rekord w zeszłym tygodniu, chociaż przepływy pieniężne zwolniły w porównaniu z ich ostatnim szybkim tempem. Według danych Instytutu Firm Inwestycyjnych w tygodniu kończącym się 5 kwietnia do amerykańskich funduszy rynku pieniężnego wstrzyknięto około 49,1 miliarda dolarów, zwiększając łączne aktywa do bezprecedensowej wartości 5,25 biliona dolarów.

Fundusze rynku pieniężnego ostatnio zarabiają pieniądze. Początkowo większość tego napływu była spowodowana bardziej atrakcyjnymi stopami procentowymi, ale obawy o stabilność niektórych mniejszych pożyczkodawców przyczyniły się do tego w ciągu ostatniego miesiąca.

Niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 niewiele się zmieniły od godziny 14:45 czasu tokijskiego

  • Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1 proc.

  • Topix zyskał 0,3%, a Nikkei 225 0,2%.

  • Shanghai Composite zyskał 0,3%, a CSI 300 zwyżkował o 0,6%.

obligacje

waluty

Waluty cyfrowe

Ta historia została stworzona przy pomocy Bloomberg Automation.

— Z pomocą Naoto Hosody i Stephena Kirklanda.

(Wcześniejsza wersja została poprawiona, aby powiedzieć, że akcje odbiły się ponownie w czwartek w szóstym akapicie).

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *