Kontrakty terminowe spadają, aby rozpocząć tydzień z kluczowymi danymi o inflacji i nadchodzącymi zarobkami

Handlowcy na parkiecie nowojorskiej giełdy.

Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje spadły w poniedziałek rano, gdy rynki wyszły z burzliwego tygodnia, a inwestorzy czekają na nadchodzące ważne raporty w przyszłym tygodniu, które mogą dostarczyć wglądu w kondycję gospodarki.

Kontrakty futures powiązane z Średnia przemysłowa Dow Jones Poślizg 0,44% lub 130 pipsów. Standard & Poor’s 500 Kontrakty futures spadły o 0,51%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,52%.

Obserwatorzy rynku generalnie uważają, że przyszły tydzień będzie początkiem sezonu zarobków, z czterema największymi bankami na świecie – JP MorganA Wells FargoA Morgan Stanley A Miasto Raport z piątku. PepsiCoA Delta A Domino Jest również wśród firm, które zaprezentują się w przyszłym tygodniu.

Inflacja zajmie centralne miejsce, gdy w czwartek rano pojawią się nowe miesięczne dane o CPI.

Dla uczestników rynku nastąpi tydzień strajków. Pierwsza połowa przyniosła komfortowy rajd, który pchnął S&P 500 w górę o ponad 5%, największy wzrost od dwóch dni od 2020 roku.

Ale dane o zawodach, które według ekonomistów się przydadzą Utrzymanie Fed na drodze do dalszego podnoszenia stóp procentowych A OPEC + decyzja o ograniczeniu dostaw ropy Inwestorzy niepokoili się, osłabiając zyski w dalszej części tygodnia. Na zamknięciu dnia handlu w piątek indeks S&P wzrósł o 1,5% w porównaniu z początkiem tygodnia. Dow i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 1,5% i 0,7%.

Mimo to Dow, S&P 500 i Nasdaq To był pozytywny pierwszy tydzień w ostatnich czterech. Jednak jak dotąd wszystkie są znacznie niższe w 2022 r., a Nasdaq jest mniej niż 1% od swojego 52-tygodniowego minimum.

Tymczasem Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych Wzrósł o 6 punktów bazowych i zamknął się na poziomie 4,316%. Jeden punkt bazowy odpowiada 0,01%.

„Tendencja na rynku akcji prawdopodobnie będzie słabsza, ponieważ gospodarka i zyski przedsiębiorstw znacznie spowolnią lub Fed będzie musiał podnieść stopy procentowe wyżej i utrzymać je na wyższym poziomie przez dłuższy czas”, powiedział Chris Zaccarelli, dyrektor ds. inwestycji. Funkcjonariusz Koalicji Niezależnych Doradców w piątek.

READ  Elon Musk ujawnia, kto według niego faktycznie kieruje Partią Demokratyczną

„Biorąc pod uwagę warunki, w jakich działamy, uważamy, że mądrze jest zacząć przygotowywać się na recesję” – dodał. Mówienie o płytkiej stagnacji, która jest teraz codzienną narracją, wydaje nam się niesamowicie podobne do zeszłorocznej narracji o „tymczasowej inflacji”.

Ostatni tydzień przyniósł narastające obawy, że zyski przedsiębiorstw pokażą brzydką stronę rosnącego dolara Levi Strauss Stała się nowsza niż części sterujące ze względu na poślizg sprzedaży międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *