Ładowanie iPhone'a 12 Qi2 to niespodziewana aktualizacja w iOS 17.4

Dla niektórych pojawiła się zaskakująca aktualizacja w iOS 17.4: testy wykazały, że umożliwia ona ładowanie iPhone'a 12 Qi2 z pełną prędkością 15 W.

Obsługa ładowania Qi2 o mocy 15 W została po raz pierwszy ogłoszona dla iPhone'a 15, a następnie rozszerzona na iPhone'a 13 i 14 poprzez aktualizację iOS 17.2 w grudniu ubiegłego roku – a teraz jest dostępna również dla iPhone'a 12…

Ładowanie Qi2

Qi2 to wirtualny otwarty standard, który replikuje funkcjonalność MagSafe. Dokonano tego za zgodą firmy Apple i przy udziale jej konsorcjum Wireless Power Consortium, które stworzyło oryginalny standard Qi. Zasadniczo Apple powiedział grupie branżowej, że według niego jego własne podejście jest najlepszą drogą w przypadku 2G, i udzielił zgody na wykorzystanie jej specyfikacji.

MagSafe oferuje dwie korzyści w porównaniu z innymi ładowarkami bezprzewodowymi: magnetyczne połączenie z telefonem, umożliwiające precyzyjne ustawienie telefonu względem cewek ładujących oraz szybszą prędkość ładowania 15 W. Qi2 oferuje te same korzyści, co inne ładowarki, zwykle za nieco niższą cenę, ponieważ nie jest wymagana żadna certyfikacja Apple.

Ładowanie iPhone'a 12 Qi2 jest już dostępne

Zgłosili się właściciele iPhone'a 12 Świat Maca Po aktualizacji iOS 17.4 otrzymywały ładowanie o mocy 15 W i choć Apple oficjalnie tego nie potwierdził, zostało to zweryfikowane w testach serwisu.

Od wersji iOS 17.4 testy Macworld wykazały, że iPhone 12 zainstalowany na ładowarkach Qi2 odpowiada prędkości ładowania w pełni certyfikowanych ładowarek MagSafe firmy Apple, a nawet wyświetla animacje ładowania przy zaledwie 15 W […]

W naszych testach najpierw wykorzystaliśmy ładowarkę Apple MagSafe, która była w stanie naładować martwego iPhone'a 12 Pro Max do 30 procent w 38 minut i do 50 procent w 70 minut. Korzystając z bezprzewodowej ładowarki Anker Qi2 MagGo, naładowaliśmy iPhone'a 12 Pro Max do 30 procent w 33 minuty i do 50 procent w 64 minuty.

Zawsze możesz używać ładowarki Qi2 ze starszymi telefonami, ponieważ jest ona kompatybilna z Qi2, ale otrzymujesz tylko 7,5 W, chyba że Twój telefon obsługuje Qi2.

READ  Mocowanie kamery MagSafe Continuity Camera firmy Belkin to łatwe ulepszenie kamery internetowej

Obraz z fotografii Loica Lassensa NA Usuń rozpryski

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *