Liderzy biznesu i rządu podkreślają, dlaczego ludzie przenoszą się do krajów sprzyjających wzrostowi, takich jak Montana

Stany takie jak Montana, Idaho i Utah rozwijały się w szybszym tempie niż większość innych części kraju, zarówno politycznych, jak i komercyjnych Liderzy rodowodu w Montanie Dla każdego stylu życia, otoczenia biznesowego i polityki państwa.

„Ponieważ ludzie szukają miejsca do życia, szukają jakości życia, ale także dobrego przywództwa ze strony urzędników państwowych” – powiedział dla Fox Business Network senator Steve Danes z R-Mount. „Widzą to w Montanie”.

„Kiedy widzisz coraz cięższą rękę wielkiego rządu w Stany przybrzeżne, takie jak KaliforniaNowy Jork, Waszyngton, Amerykanie tęsknią za wolnością, za jakością życia i przywództwem”.

Według Pew Center, Montana była trzecim najszybciej rozwijającym się stanem między lipcem 2020 a lipcem 2021, za Idaho i Utah. 17 stanów odnotowało spadek liczby ludności w ciągu roku, w tym Nowy Jork, Kalifornia, Hawaje i Illinois.

Analityk siły roboczej mówi, że rynek pracy to „bardzo silny” popyt

Ceny domów w Missoula w stanie Montana poszybowały w górę w ciągu ostatnich kilku lat. (iStock)

Na szczycie ekonomicznym „Montana on the Rise”, którego gospodarzem są Daines i Izba Handlowa Montana, Bill Mosley, dyrektor generalny GL Solutions, powiedział: Zasady regulacyjne w Montanie Są „wybitni”, porównując je do polityki w stanach takich jak Oregon, gdzie „wszystko regulują”.

„Środowisko probiznesowe jest ogromne i nie jest tak wszędzie w kraju” – zauważył Will Lansing, dyrektor generalny FICO.

Gospodarka USA odnotowuje stały wzrost liczby miejsc pracy, zatrudniając 390 000 pracowników więcej

„Montana jest otwarta na współpracę z polityką pro-biznesową” – powiedział Fox Business Network gubernator Montany Greg Gianforte. „Przenosi się tu wielu przedsiębiorców. Usuwamy tarcia, obniżamy podatki, obniżamy przepisy”.

Kevin O’Leary, lepiej znany jako Mr. Wonderful w hitowym programie Shark Tank, zauważył, że stany w całym kraju konkurują ze sobą o biznes, a miejsca takie jak Montana wygrywają.

„Pomiędzy krajami już trwa interesująca rywalizacja” – powiedział O’Leary.

Nowy Jork: okropne do pracy. NJ: Straszne dla biznesu. Massachusetts: Zbyt straszne dla biznesu. „Kalifornia nie prowadzi działalności” – dodał.

Larry Kudlow: Joe Biden nie chce, aby Amerykanie zrozumieli prawdziwy powód inflacji

Na dowód tego O’Leary wraz z Daines, Gianforte, sekretarzem Konfederacji Plemion Salishem i Kootenayem Martinem Sharlo oraz dyrektorem generalnym Bitzer Akbar Shamji ogłosili na szczycie, że centrum danych Pizzo w Montanie zostanie zbudowane z wykorzystaniem energii hydroelektrycznej.

Greg Gianforte, gubernator Montany

Gubernator Montany Greg Gianforte (Obrazy Getty’ego)

Jednak dorastanie w stanach takich jak Montana nie jest pozbawione bólu. Były senator USA Max Baucus, demokrata taki jak Montana w Senacie od 35 lat, powiedział, że sentyment do stanu nieco się zmienił.

Wzrost cen domów osiągnął rekordowy poziom w marcu: tak mogą to osiągnąć właściciele domów

„Charakter państwa trochę się zmienia” – powiedział. „Są narastające bóle, są problemy mieszkaniowe, natura chodzenia po ulicy w środku miasta [Bozeman] Niewiele się zmieniło w porównaniu do 50 lat temu”.

Gianforte również rozpoznał siłę roboczą i wyzwania mieszkaniowe To przyszło wraz z szybkim wzrostem populacji.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

„Mamy poważny niedobór mieszkań w tym kraju, zwłaszcza w stanach z napływem ludności netto, a jest on jeszcze bardziej dotkliwy” – powiedział Gianforte. „Uważamy, że rozwiązanie wolnorynkowe jest właściwym rozwiązaniem. Uprościliśmy wynajem… Zwiększyliśmy podaż, abyście mogli nadrobić zaległości w przestrzeni mieszkaniowej.”

Raport CoreLogic wykazał, że między sierpniem 2020 r. a sierpniem 2021 r. ceny domów w Montanie wzrosły na trzecim miejscu w kraju, po Idaho i Arizonie.

READ  Standard & Poor's zamknął się wyżej po tym, jak protokół z posiedzenia Fed potwierdził koncentrację na inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *