Małżeństwo ze stanu Maryland zmarło z powodu ekstremalnego upału podczas pielgrzymki hadżdż do Arabii Saudyjskiej

BALTIMORE – Małżeństwo ze stanu Maryland znalazło się wśród ponad 1300 osób, które zmarły w wyniku ekstremalnych temperatur podczas pielgrzymki na Bliskim Wschodzie.

Kandydatka do Senatu USA Angela Alsobrooks potwierdziła w poście na X, wcześniej na Twitterze, że Alhaji Aliu Dawusi i Alhajia Isatou Wori zmarli podczas podróży do Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Albrooks powiedziała, że ​​para aktywnie angażowała się w swoją społeczność. Rzecznik potwierdził, że kobieta była wolontariuszką w kampanii Albrooks.

Alsobrooks powiedział w oświadczeniu: „Alhaji Aliu Dausi i Hajia Isatou Wori zmarli podczas pielgrzymki w Mekce z powodu ekstremalnego upału”. „Alhaji Isatou Wori była niezwykle aktywną członkinią naszej społeczności i wywarła transformacyjny wpływ, który był odczuwalny lokalnie i globalnie. Nasze myśli i najszczersze kondolencje są z ich rodzinami w tym trudnym czasie i będzie ich bardzo brakować.”

Uważa się, że para z Bowie zmarła w wyniku udaru cieplnego w temperaturze przekraczającej 110 stopni Celsjusza w świętym mieście Mekka w Arabii Saudyjskiej.

„Wiemy tylko, że było to spowodowane przyczynami naturalnymi, a ktoś z ambasady USA poinformował, że naturalnymi przyczynami może być udar cieplny, który na podstawie temperatury był szacowany na 30 stopni”. Saeeda Wari powiedziała CNN. „Są tam miliony ludzi, którzy muszą chodzić przez długie godziny. Prawdopodobnie był to udar cieplny dla obojga moich rodziców”.

Wszyscy muzułmanie mają obowiązek raz w życiu odprawić hadżdż, jeśli pozwalają na to warunki fizyczne i finansowe. Wielu bogatych muzułmanów odprawia hadżdż więcej niż raz. Według Koranu, świętej księgi islamu, rytuały w dużej mierze upamiętniają proroka Abrahama, jego syna proroka Izmaela, matkę Izmaela Hagar i proroka Mahometa.

Według CBS News sezon pielgrzymek, który wyznaczany jest według islamskiego kalendarza księżycowego, w tym roku ponownie przypadł na czas saudyjskiego lata, które przypominało piekarnik.

Co roku dziesiątki tysięcy pielgrzymów próbują odprawić hadżdż nieregularnymi kanałami, ponieważ nie stać ich na często drogie oficjalne pozwolenia. – twierdzi CBS News.

Grupa ta była bardziej narażona na upał, ponieważ bez oficjalnych zezwoleń nie mogła uzyskać dostępu do klimatyzowanych pomieszczeń, które władze Arabii Saudyjskiej zapewniają dla 1,8 miliona pielgrzymów, którzy mają prawo ochłodzić się po godzinach spaceru i modlitwy na zewnątrz.

Saeeda Wori powiedziała, że ​​jej rodzice zaoszczędzili oszczędności całego życia na tę podróż.

„Oszczędzili swoje oszczędności, myślę, że było to około 11 500 dolarów na osobę. Uratowali całe życie, aby wyruszyć w tę podróż” – powiedziała. „Nie otrzymali odpowiedniego przygotowania i odpowiedniej dokumentacji. Wycieczka była po prostu koszmarem”.

READ  Francja zagrożona impasem po przekazaniu przez Macrona zawieszonego parlamentu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *