Meta udostępnia swojego chatbota wszystkim użytkownikom w Indiach

Po kilku miesiącach testów podczas wyborów powszechnych Meta udostępnia chatbota opartego na sztucznej inteligencji i technologii Llama-3 wszystkim użytkownikom w Indiach. Jednak Meta AI obsługuje obecnie tylko język angielski i nie obsługuje żadnych innych języków lokalnych.

W kwietniu firma rozpoczęła testowanie Meta AI w Indiach w aplikacjach WhatsApp, Instagram, Messenger i Facebook, wdrażając ją wybranym użytkownikom. Kilka dni później firma oficjalnie wdrożyła robota w kilkunastu krajach, ale nie w Indiach, prawdopodobnie ze względu na odbywające się wówczas w tym kraju wybory powszechne.

Oprócz udostępnienia chatbota wszystkim użytkownikom za pośrednictwem paska wyszukiwania w swoich aplikacjach, Meta udostępnia także to narzędzie meta.ai strona internetowa.

Funkcjonalność Meta AI jest podobna do innych chatbotów, takich jak ChatGPT OpenAI, Gemini firmy Google i Claude firmy Anthropic. Możesz poprosić go o zasugerowanie przepisów, zaplanowanie ćwiczeń, pomoc w pisaniu e-maili lub podsumowanie partii tekstów.

Na Instagramie chatbot może sugerować filmy do obejrzenia na podstawie wyszukiwanego hasła. Dodatkowo w swoim kanale na Facebooku zobaczysz monit Meta AI, dzięki czemu będziesz mógł zadawać pytania związane z postem. Na przykład, jeśli zobaczysz zdjęcie zorzy polarnej, możesz poprosić Meta AI o sugestie dotyczące najlepszych miejsc i najlepszego czasu na zobaczenie zorzy polarnej.

Kredyty obrazkowe: martwy

Meta AI może również generować obrazy na podstawie Twoich podpowiedzi. W maju TechCrunch odkrył, że Meta AI ma silną tendencję do dodawania turbanów podczas tworzenia wizerunków indyjskich mężczyzn. Istniały także inne uprzedzenia, takie jak ciągłe tworzenie indyjskiego domu w starym stylu z żywymi kolorami, drewnianymi filarami i dopasowanymi sufitami.

Choć Meta twierdzi, że w tamtym czasie stale aktualizuje swoje modele, nie jest jasne, czy firma wprowadziła jakieś zmiany w tych obszarach.

„To nowa technologia i nie zawsze może skutkować oczekiwaną reakcją, taką samą dla wszystkich generatywnych systemów sztucznej inteligencji. Od czasu wprowadzenia na rynek stale publikujemy aktualizacje i ulepszenia naszych modeli i nadal to robimy pracować nad ich udoskonaleniem” – powiedział wówczas rzecznik TechCrunch.

READ  Przedsprzedaż kontrolera DualSense Edge jest już dostępna w PlayStation Direct

Meta udostępnia swojego chatbota ogromnej bazie użytkowników WhatsApp w Indiach, liczącej 500 milionów użytkowników, a także setkom milionów użytkowników innych aplikacji. W WhatsApp możesz rozmawiać indywidualnie z Meta AI, ale możesz także uzyskać pomoc od chatbota w czacie grupowym, np. planując podróż lub wybierając film do obejrzenia.

Źródło obrazu: martwy

Według firmy Meta AI nie ma kontekstu rozmowy grupowej poza tekstem, którego używa, odnosząc się do chatbota lub odpowiadając na niego. Firma dostosowała swój model na podstawie Twoich rozmów z nią.

Meta stwierdziła, że ​​nie można wyłączyć ani ukryć funkcjonalności Meta AI w jej aplikacji. Jednakże ludzie mogą zdecydować się na udział w badaniu bez wywoływania chatbota.

Premiera tej firmy z branży mediów społecznościowych następuje tydzień po uruchomieniu przez Google aplikacji Gemini dla użytkowników Androida w Indiach, obsługującej dziewięć lokalnych języków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *