16-latek zakwalifikował się do finału biegu na 400 metrów mężczyzn

On gra

Eugene – w wieku 16 lat, Quincy’ego Wilsona Na Igrzyskach Olimpijskich rywalizuje z niemal dwukrotnie starszymi od siebie dorosłymi. Wydaje się jednak, że ogromna różnica wieku i doświadczenia mu nie przeszkadza.

Wilson pobił swój własny rekord świata do lat 18 na 400 metrów w niedzielnym półfinale, przekraczając linię mety z rekordem życiowym 44,59 sekundy. Piątek ustanowił rekord, wygrywając swoją eliminację z czasem 44,66.

„To wiele dla mnie znaczy, ponieważ oznacza, że ​​moja ciężka praca się opłaciła” – powiedział Wilson po pobiciu własnego rekordu w piątek. „Jestem podekscytowany sobą”.

Wilson, który uczęszcza do Bullis School w Maryland, zajął miejsce za Bryce’em Dedmonem (44,44) i Vernonem Norwoodem (44,50), ale jego czas był wystarczająco dobry, aby zakwalifikować się do finału.

Nic dziwnego, że Wilson jest podziwiany przez swoich rywali.

„To niesamowite” – powiedział złoty medalista olimpijski Michael Norman, który również dotarł do finału. „16-latek przyjeżdża tutaj i rywalizuje jak prawdziwy zawodnik, ale nie pozwala, aby chwila była zbyt ważna, żyje w świecie. za chwilę.” „Wspaniale jest widzieć młode talenty takie jak on, które robią postępy i popychają nas, abyśmy biegali nieco szybciej, wyciągając nas ze strefy komfortu. Myślę, że ma przed sobą świetlaną przyszłość”.

Wilson brzmiał pewnie w wywiadzie po zakończeniu eliminacji półfinałowych i zapewnieniu sobie miejsca w finale.

„Dzisiaj tu przyjechałem i dałem z siebie wszystko” – powiedział Wilson NBC. „Wiedziałem, że ostatnie 100 metrów będzie trudne. Rywalizuję z nimi. Jestem wdzięczny, że jestem w tym momencie”.

Finał biegu na 400 m mężczyzn odbędzie się w poniedziałek o 21:59 ET w NBC.

READ  Arte Moreno, aby zachować własność Aniołów po zbadaniu sprzedaży

„Po prostu biegam, żeby ratować życie. Plan wyścigu spalił na panewce. (poniedziałek) Mogę zrobić wiele rzeczy, aby się poprawić” – powiedział Wilson „Jestem w największym finale na świecie (poniedziałek). Mam teraz 16 lat i jestem zachwycony.” …To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu.

Mistrz olimpijski nie ma jeszcze prawa jazdy

Pod pewnymi względami Wilson jest podobny do swoich konkurentów: po podpisaniu umowy o niczym we wrześniu ubiegłego roku jest reprezentowany przez dużą firmę odzieżową (New Balance).

Pod innymi względami jest bardzo różnie. Na przykład zaczyna prostować… bo wciąż godzi naukę w pełnym wymiarze godzin i coaching. Uwaga: nie ma jeszcze prawa jazdy i nie jest pewien, kiedy je uzyska. Nie ma czasu na naukę ani praktykę jazdy, próbując dostać się do drużyny olimpijskiej i w ogóle.

Wilson jest szkolony w Bullis przez Joe Lee, były pastor młodzieżowy która przez 11 lat uczęszczała do prywatnej szkoły w Potomac w stanie Maryland. Przed Wilsonem Lee trenował kuzyna Wilsona, Sala Shaniabiegacz, który przez ostatnie cztery lata występował w potężnej drużynie lekkoatletycznej Oregonu, pomagając drużynie Ducks zdobyć dwa mistrzostwa sztafet Pac-12.

Po piątkowej rundzie otwierającej Wilsona zapytano, czy w ogóle się powstrzymuje, biorąc pod uwagę, że to tylko upał. Uśmiecham się.

„To inna gra. Nie chodzę już do szkoły średniej, biegam z dużymi psami, więc muszę dać z siebie wszystko” – powiedział.

Otrząsnął się z obaw, czy uda mu się w pełni wyzdrowieć.

„Znam swój trening i swój trening” – powiedział. „Umieścili mnie we właściwym miejscu”.

Dotyczy to także aspektu mentalnego. Zapytany, jak bardzo był zdenerwowany w skali od 1 do 10 po swoim pierwszym wyścigu, ponownie pokazał swój szeroki uśmiech, po czym oświadczył: „Może jakieś 2”.

READ  Bryce Harper opuszcza mecz po kontuzji chirurgicznie naprawionego łokcia - Phillies Nation

„Ścigam się tylko z większymi zawodnikami” – powiedział Wilson, odnosząc się do wzrostu fizycznego i marek swoich konkurentów. „Ale dla mnie każdy ustala swój wzrost w ten sam sposób, w jaki trenuję, a ja trenuję tak ciężko, jak oni trenują”.

Wyjaśnia, że ​​nie jest tu tylko po to, żeby cieszyć się tym doświadczeniem. On chce wygrać.

Czy Wilson może dostać się do drużyny olimpijskiej?

Norman, który w wieku 18 lat wystartował w swoich pierwszych próbach, wydawał się nieco sceptyczny co do tego, czy 16-latek wywalczy sobie miejsce w drużynie olimpijskiej na 400 metrów.

Zapytany, czy postrzega Wilsona jako konkurenta, Norman odpowiedział bez ogródek.

„To trudne” – powiedział. „Są ludzie, którzy teraz walczą o pieniądze. Dotarł do finału. Bardzo trudno powiedzieć, że to prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy przejechał trzy rundy (moja pierwsza jazda na czas), po tym, jak zrobiłem trzy rundy w zawodach 200 metrów, byłem… moim gotowaniem.”

Ale nie był gotowy, aby całkowicie spisać Wilsona na straty.

„Dzieci są teraz inne, więc jest to zdecydowanie możliwe” – powiedział Norman. „Z pewnością może wkraść się do miejsca sztafety”.

Fenomeny lekkoatletyki w szkołach średnich są rzadkością w olimpijskich zawodach lekkoatletycznych, ale nie są całkowicie niespotykane: w 2016 roku 16-letnia Sydney McLaughlin-Levron zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki, kwalifikując się do Igrzysk w Rio. W Rio nie dotarła do finału. (McLaughlin-Levrone prawdopodobnie wygra bieg na 400 przez płotki jeszcze w tym tygodniu.) McLaughlin-Lefron był najmłodszym sportowcem, który znalazł się w składzie olimpijskim drużyny USA od 36 lat.

Erion Knighton, jeden z 200 najlepszych biegaczy na świecie, pojawił się na liście Tokio jako uczeń szkoły średniej, a w Japonii zajął czwarte miejsce. Knighton zdobył brąz na Mistrzostwach Świata 2022. Jeszcze w tym tygodniu zostanie zgłoszony do klasy 200.

READ  Carlos Santana zgadza się podpisać kontrakt z Twins (źródło)

Jeśli Wilson zakwalifikuje się do Paryża, będzie najmłodszym w historii członkiem amerykańskiej drużyny lekkoatletycznej na igrzyskach olimpijskich.

Śledź Tylera Dragona z USA TODAY Sports na X @TheTylerDragon.

Wyślij e-mail do Lindsay Schnell na adres [email protected] i śledź ją w mediach społecznościowych @lindsay_schnell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *