Maple Leafs Report Cards: Występ godny piątki stawia Toronto na krawędzi eliminacji

Toronto Maple Leafs potrzebują teraz cudu.

Zwycięzca po dogrywce dał Samowi Reinhartowi zwycięstwo 3:2 w niedzielę i prowadzenie 3:0 w serii. Imponujący występ Josefa Walla nie wystarczył, by zapewnić sobie zwycięstwo na drodze, kiedy najbardziej tego potrzebowali. Toronto nigdy nie przegrało ze zwycięzcą dogrywki, ale Floryda pokonała ich pięć na pięć, a Leafs nigdy nie mieli gry o władzę. Kilku graczy zrobiło na nim wrażenie, ale 10-milionowe forwardy z Toronto nie wyglądały jak 10-milionowe forwardy. Toronto musiało być najbardziej zdesperowaną drużyną, ale to Floryda zasłużyła na zwycięstwo.

Pierwsza gwiazda

Józef Ściana

Wall wszedł do gry w pierwszej minucie drugiej połowy i musiał zacząć od rzutu karnego. Niemal natychmiast zatrzymał Sama Bennetta, ale Anthony Dockler pokonał go w ucieczce i zremisował mecz:

To było dobre posunięcie, a on wszedł do gry na zimno, więc trudno za to winić Walla. Zrobił 11 rzutów obronnych w tym okresie, w tym kolejną szansę na oderwanie się od Duclaira, ale ponownie został powalony przez odbicie od Cartera Verhaiga w połowie drugiej tercji. Znowu nie chodziło o niego:

Wall utrzymał wynik 2-2 w drugiej przerwie, po dramatycznej obronie Brandona Montoura na 10 sekund przed końcem. W pojedynkę doprowadził Leafs do dogrywki, pokonując potężną obronę po wielkiej obronie w trzeciej tercji:

Dał swojej drużynie szansę na zwycięstwo.

Druga gwiazda

Sama Lafferty’ego

Laverty pozostał w składzie kosztem Zacha Astona Race’a i Wayne’a Symondsa, a jego trener od razu wynagrodził tę decyzję. Otworzył wynik po dwóch i pół minuty po tym, jak David Kampf znalazł go podaniem po lodzie w pośpiechu dwa na jednego. Wydawało się, że jego gol dodał mu pewności siebie, aw połowie drugiej połowy miał kolejną szansę dwa na jednego z Kämpfem.

Trzecia gwiazda

Davida Kampfa

Kämpf uzyskał podstawową asystę, strzelając podaniem do Lafferty’ego w sytuacji dwa na jednego. Był również czynnikiem przy drugim golu Toronto, idąc do siatki, chcąc dotknąć. Podanie Erika Gustafssona nie dotarło do niego, ale zostało odbite od kija obrońcy i wpadło do siatki. Wygrał swoje pierwsze 10 walk i wydawało się, że wygrywa walkę krążka za walką krążka.

Raporty graczy

A-

Williama Nylandera

READ  Royals Trade Carlos Santana Mariners, ulepsz Vinnie Pasquantino

Nylander był jednym z najlepszych początkujących graczy Toronto, mimo że nie trafił na listę strzelców. Obie drużyny nie stworzyły wielu niebezpiecznych okazji w tych minutach, ale miał kilka imponujących wejść i pokazał, że potrafi chronić obrońców na polu. W końcu został nagrodzony w drugiej, robiąc imponującą wstawkę, gdy koledzy z drużyny zmieniali ręce, zanim wysłał krążek do Gustafssona, aby złapać asystę. Z łatwością był jednym z najlepszych graczy swojego zespołu.

b +

Noel Accari

Pokonał lidera NHL po sezonie w trzech uderzeniach, ale jego passa była solidna w defensywie. W dogrywce zagrał ładnie w obronie Sama Bennetta i odciął najlepszych napastników Florydy w swoich minutach.

B

Calle Jarnkrok

Järnkrok rozegrał solidną partię, sprawdzając napastnika w swojej pierwszej zmianie, aby odzyskać posiadanie piłki. Następnie znalazł Jake’a McCabe’a z dośrodkowaniem na końcu pierwszego, ale jego kolega z drużyny nie był w stanie nawrócić. Poza tym jego obecność podczas dwóch okresów była stosunkowo spokojna.

Morgan Riley

Riley przedłużył swoją passę do ośmiu meczów, serwując Kampfowi i Lafferty’emu w dwumeczu. Wysłał tych samych graczy w dwumeczowym meczu w drugiej, ale w ostatnich minutach wykonał rzut karny. Nie miał przeciwko sobie żadnego celu.

B-

Alex Kerfoot

Kerfoot zakończył mecz z czasem 17:22 na lodzie i zaliczył „trzecią asystę” przy bramce otwierającej Toronto. Jego linia obrony była dobra, ale nie stworzył wielu okazji do zdobycia bramki.

Łukasz Szyn

Shane wykonał przedłużone podanie, aby posłać Austona Matthewsa na dwie stopy w pierwszych sekundach, ale trafił w słupek. Napastnik Panthers podniósł kij, aby zatrzymać niebezpieczną okazję pod koniec pierwszej tercji, ale wykonał rzut karny i zderzył się z Ilją Samsonowem, rozpoczynając drugą. Trochę walczył w dogrywce, dwa razy oblodził krążek w pierwszych minutach.

C

Justyna Hala

Hall grał dla Florydy, ale obwiniam McCabe’a. W odpowiednim momencie wykonał szczyptę, która dała dobrą okazję Matthewsowi w trzecim, ale wkrótce potem miał nierówną rotację:

Ryana O’Reilly’ego

Linia O’Reilly była silna w defensywie w okresie otwarcia i większość minut spędzili w strefie ofensywnej. Nie udało im się zamienić czasu strefy ofensywnej w niebezpieczne okazje, ale z pewnością były dodatnie. Jego druga tercja była dokładnie taka sama, ale dostarczył jeden z najgorszych prezentów w swojej karierze pod koniec trzeciej i Wall musiał go uratować, aby wysłać grę do dogrywki.

READ  2022 US Open: Rory McIlroy może uprawiać sport, ale chce tego majora dla siebie

Michaela Buntinga

Linia Buntinga nie była skuteczna w pierwszych dwóch okresach. To niekoniecznie była jego wina, ale kiedy grasz Matthewsa i Marnera, oczekiwania są wysokie. Zaczął lepiej w trzeciej partii, znajdując Matthewsa w dołku po pięciu minutach, ale jego kolega z drużyny nie był w stanie tego wykorzystać.

Erica Gustafsona

Gustafsson po raz pierwszy pojawił się w serii, gdy Sheldon Keefe wybrał skład 11-7, grając tylko 2:36 w pierwszym. Jego minuty były obfite w wydarzenia w drugiej, kiedy strzelił gola, dając Liściom siedmiominutową przewagę. Próbował znaleźć Kamfa z przodu, ale jego podanie zostało odbite od kija armatniego w:

Jego umiejętności ofensywne wysunęły się na pierwszy plan, ale później odbił się od niebieskiej linii ofensywnej i Duclair miał szansę na ucieczkę. W połowie trzeciej kozłował krążek na niebieskiej linii ofensywnej i miał szczęście, że nie został wezwany do rzutu karnego. Następnie umieścił podanie w łyżwach TJ Brodiego na sześć minut przed końcem, zmuszając Walla do dużej obrony.

dr

Blokujący mąż (Jake McCabe i TJ Brody)

McCabe był chwiejny na początku, z kilkoma obrotami, które spowodowały dużo czasu w strefie obronnej. Miał dobrą okazję w dwumeczu pod koniec tercji, ale nie był w stanie przekonwertować. Jednak nie udało mu się osłonić Duclaira w strefie neutralnej, aby rozpocząć drugą, a Pantery zremisowały mecz osobnym golem. Brodie biegł jako zwycięzca dogrywki i nie był szczególnie gwiazdorski w grze.

Dr-

Johna Tavaresa

Tavares początkowo nie spędzał dużo czasu w strefie ataku, ale wykonał świetne przenikliwe podanie, dzięki czemu jego koledzy z drużyny mieli dwóch graczy za jednego. Jednak jego zespół poddał się w ciągu kilku minut w pierwszych dwóch tercjach, nie oferując wystarczającej ofensywy.

Austina Mathewsa

Matthews trafił w poprzeczkę od dwóch do dwudziestu jeden sekund, ale był cichy w okresie otwarcia. W drugiej miał ciężki start, nie będąc w stanie pogłębić krążka, a Pantery szybko zmieniły krążek w dwa na jednego. Podczas gdy Floryda nie strzeliła gola w grze, Shinn wykonał punt podczas sekwencji, a Pantery zdobyły bramkę w wynikającej z tego grze w przewadze. Samsonov jest również kontuzjowany w sztuce.

Matthews był na lodzie przy drugim golu Florydy i osłaniał Verhaeghe, kiedy strzelił punkt obok Wall. Pod koniec drugiej minuty wykonał potężną akcję kradzieży krążków od Aarona Ekblada, a wkrótce potem wykonał mocną grę w obronie. Jednak Leafs przegrywali przez minuty, a on nie oddał strzału na bramkę aż do trzeciej tercji. Ponting znalazł go w dołku pięć minut po trzeciej, ale Siergiej Bobrowski wspaniale obronił.

READ  Julius Randle z Knicks zwichnął prawe ramię w meczu z Heat, w sobotę przejdzie rezonans magnetyczny: Źródło

F

Mitcha Marnera

Leafs opiekowali się minutami Marnera i mieli kilka strat, które doprowadziły do ​​​​dwóch przeciwnych okazji. Brak kar z obu stron ograniczył jego minuty, ale był w dużej mierze niewidoczny.

MIA

Marek Giordano

Giordano zagrał tylko 7:47. Oddał trzy wspaniałe strzały, ale to nie miało żadnego znaczenia.

niekompletny

Ilja Samsonow

Samchonov zatrzymał wszystkie siedem strzałów, które napotkał w pierwszym i pozostał na palcach. Panthers kilka razy nie trafiali do siatki, a większość tego okresu spędzili na końcu Toronto.

Zrobił duże zatrzymanie na Duclair w pierwszej minucie sekundy, ale został kontuzjowany, gdy Luke Schenn zderzył się z nim sekundę później. Już nie, ale zasługuje na wysoką ocenę za swoją ograniczoną wydajność.

Wynik

Ocena końcowa: F

The Leafs musieli wyglądać na najbardziej zdesperowaną drużynę, ale w ciągu pierwszych czterdziestu minut strzelili tylko 13 strzałów. Nie wzmocnili się, a zarówno linia Matthewsa, jak i linia Tavaresa walczyły o wejście do strefy ofensywnej. O’Reilly zagrał solidne wyłączenie kilka minut przed swoim strasznym prezentem w trzeciej, ale William Nylander był jedyną supergwiazdą, która wyglądała niebezpiecznie. Biorąc pod uwagę występy zarówno Samsonova, jak i Wolla, Leafs powinni byli w stanie wygrać tę grę.

Po prostu nie mogą uznać tego za mecz, który trzeba wygrać, a teraz będą musieli wygrać cztery mecze z rzędu. Toronto potrzebowało Matthewsa, Marnera, Tavaresa i O’Reilly’ego do poprowadzenia ofensywy, a nie Lafferty’ego i Kampfa. Nie była to wielka strata, a kilku chłopaków grało naprawdę dobrze indywidualnie, ale zbiorowo mogę dać im tylko ocenę F.