Mapy Apple mają już 10 lat – i nareszcie warto z nich korzystać

Jeśli posiadasz iPhone’a, zapraszam do obejrzenia Mostu Brooklińskiego w Apple Maps. W widoku 3D możesz zobaczyć, jak rozciąga się przez East River, unosi się nad autostradą na skraju Manhattanu i wznosi się nad parkiem o tej samej nazwie na skraju Brooklynu. Odwróć wiadukt Apple, a kamera będzie powoli unosić się nad mostem w widoku satelitarnym w jasny, słoneczny dzień, pozwalając ci wyjrzeć na otaczający pawilon, na drzewa na Liberty Island i po drugiej stronie East River.

Jasne, most może wyglądać na nieco pełny pod wieloma kątami, ale jest to wyraźnie Most Brookliński – daleko od czasu, gdy po raz pierwszy wydano Apple Maps, a most wyglądał, jakby wtapiał się w ziemię.

Oto pierwsza wersja Apple Maps z Brooklyn Bridge.
Zdjęcie: krawędź

Most Brookliński i część Nowego Jorku zgodnie z mapami Apple Maps.

Tak to wygląda teraz: prawdziwy most.
Zdjęcia: Jay Peters/The Edge

Skroplony Most Brookliński to tylko jedna z wielu nieprawidłowości – mówiąc w uproszczeniu – od czasu wprowadzenia na rynek Apple Maps, produktu, który w tym miesiącu obchodzi swoje 10. urodziny. Aplikacja miała jeden z najtrudniejszych początków każdego produktu Apple w najnowszej pamięci, ale firma zainwestowała w nią wystarczająco dużo, aby stała się świetną aplikacją do mapowania i zdolnym konkurentem Google Maps. Zmiany stanowią jedną z największych transformacji produktów w ostatniej dekadzie.

Mapy Apple wyłoniły się ze sporu między Apple i Google. Teraz może być trudno to zapamiętać, ale obie firmy były bardzo przyjazne w pierwszych latach iPhone’a. Kiedy iPhone został wprowadzony na rynek po raz pierwszy, ówczesny dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, również W Radzie Dyrektorów AppleMapy Google i YouTube były jednymi z nielicznych, które były preinstalowane na każdym iPhonie.

Jednak kiedy Google szybko zaczął tworzyć własnego konkurenta iOS w systemie Android, Apple i Google stali się większymi konkurentami. W szczególności Mapy były bolącym punktem: wydaje się, że Google blokuje ważne funkcje z wersji Map na iOS, pozostawiając użytkowników iPhone’a Bez szczegółowych wskazówek. Nagle Apple miał dobry powód, aby odrzucić swoją zależność od Google, a stworzenie własnej aplikacji Mapy było jednym z największych przełomów.

19 września 2012 r. firma Apple zastąpiła aplikację Mapy Google własną aplikacją Mapy Apple. Od skoku była to absolutna katastrofa. Statua Wolności W większości był to tylko cień. w Irlandii, Apple błędnie nazwał park lotniskiem?. Poszedł w górę jeden z Wiszące wieże mostu Golden Gate. Chociaż Apple Maps były jedną z funkcji logo w iOS 6, aplikacja wyraźnie nie była gotowa w prime time.

jabłko Wyścig, aby naprawić najbardziej rażące błędy W bezpośrednim następstwie. Ale sytuacja była na tyle zła, że ​​zaledwie 11 dni po wydaniu Apple Maps prezes Tim Cook (który w tym czasie zajmował to stanowisko od nieco ponad roku) opublikował wspaniały list otwarty z przeprosinami za premierę Half-Baked.

„W Apple staramy się tworzyć światowej klasy produkty, które zapewniają naszym klientom najlepszą możliwą obsługę” Książki kucharskie. „Wprowadzając nasze nowe mapy w zeszłym tygodniu, nie udało nam się wywiązać z tego zobowiązania. Głęboko żałujemy frustracji, jaką wywołało to u naszych klientów i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ulepszyć mapy.” miesiąc później, Scott Forstall, szef oprogramowania iOS, został zwolnionyMówi się o Odmówił podpisania tego listu. Apple podobno zwolniło również starszego menedżera w zespole Map Wkrótce po opuszczeniu Forstall.

Od zejścia z linii startu, Apple wyruszył w długą i krętą drogę do ulepszania Map. Na początku były małe rzeczy, takie jak naprawa Pierwotnie most Brooklyn Bridge jest zniekształcony i brakuje Statuy Wolności. Jednak do aplikacji było jeszcze daleko, jeśli chodzi o podstawowe funkcje i jakość map, więc Apple zaczął gromadzić firmy, aby pomóc naprawić główne luki w zabezpieczeniach. Jeden był crowdsourcingowy Firma danych lokalizacji. zaproponował parę Przejście aplikacje. Jeden Uruchomienie GPS było.

Pomogło to Apple zacząć pozbywać się kluczowych funkcji. iOS 7 dodał monit z prośbą do użytkowników o pomoc w ulepszeniu usługi poprzez udostępnianie Często odwiedzane witryny. Wreszcie dodano wskazówki dojazdu transportem publicznym Z iOS 9 W 2015 roku, trzy lata po debiucie Apple Maps. Aplikacja została gruntownie przeprojektowana Po jednym roku To sprawiło, że nawigacja była lepsza w iOS 10. Apple dodał nawigację wewnętrzną W iOS 11. (Zmieniłem się ikona aplikacji W tym roku, aby pokazać również kampus statku kosmicznego firmy.)

Ale firma może zajść tylko tak daleko. Mapy Apple nadal nie są nawet blisko Google, częściowo dlatego, że na nim polegają Dane osób trzecich Większość tego, co pokazano na mapach. Tak więc, począwszy od 2018 r. z iOS 12 – sześć lat po pierwszym wydaniu Map – firma Apple zaczęła to robić Rekonstrukcja map z własnymi danymi. angażujący głęboka inwestycja W Mapping Anywhere Apple chciał poprawić swój zasięg. Firma zaczęła rozsyłać swoje buggy mapujące z tablicami lidarowymi, kamerami i iPadem przymocowanym do deski rozdzielczej. Jak jest publikowane badania pieszych Lub ludzi na piechotę, aby zbierać dane. Niektóre są wyposażone Z plecakami załadowanymi czujnikami.

Wprowadzanie nowych map przebiega powoli – zaczęło się od Tylko Zatoka Kalifornijska – Ale zaktualizowane mapy wyglądają znacznie lepiej. Uwidoczniły przyrodę dzięki plamom zieleni, które pełniej podkreślają ogrody i obszary leśne, a także ułatwiły rozróżnianie dróg dzięki różnym rozmiarom i dodatkowym naklejkom. Możesz zobaczyć kilka przykładów Na tym blogu Justina O’Bairnektóry obszernie śledził postępy w ulepszaniu map.

Zrzuty ekranu na moim iPhonie porównujące stary projekt Apple Maps z nowym, który ma o wiele więcej szczegółów.

Stare mapy Apple (po lewej) i nowe (po prawej).
obrazek: Weź Crunch

Zajęło to Apple Styczeń 2020 Mówiąc, że całkowicie pokrył Stany Zjednoczone nowymi, przeprojektowanymi mapami (trochę późno w ocenie koniec 2019 r.). Ale Apple nie tylko zaktualizował wygląd Map. W ostatnich wersjach zaczął też dodawać więcej funkcji. Firma Apple wprowadziła tryb podobny do Google Street View o nazwie Rozejrzyj się, dzięki czemu możesz zobaczyć miejsca na poziomie ulicy W iOS 13 w 2019 roku. Dodano także wskazówki dojazdu transportem publicznym w czasie rzeczywistym oraz możliwość dzielenia się swoim ETA ze znajomymi w tej samej wersji.

Wraz z iOS 14 wprowadzono Apple trasy roweroweCoś, co mają również Mapy Google przez długi czasoraz routing EV, który może być przydatny, jeśli plik Dawno temu Apple Car zawsze przynosić owoce. w iOS 15Apple dodało piękne detale 3D do kilku miast, wskazówki dla pieszych w rozszerzonej rzeczywistości (także w kilku miastach) i ulepszone wskazówki dojazdu. A funkcja dużych map, która ma pojawić się w iOS 16, to: routing z wieloma przystankamidzięki czemu uzyskasz wskazówki dotyczące lotu z wieloma przesiadkami.

To wszystko oznacza, że ​​Apple szybko zwiększa szybkość wprowadzania funkcji do Map Apple i myślę, że produkt jest dla nich znacznie lepszy: dla mnie, w Portland w stanie Oregon, Mapy Apple stały się moją aplikacją do map. Lata temu. Tak, przyznam, że doświadczenie jest znacznie lepsze, ponieważ moimi głównymi urządzeniami są iPhone i MacBook Air, ale do tego, czego potrzebuję, Mapy Apple zawsze wskazują mi właściwy kierunek.

Osoba z iPhonem pokazująca trasę do miejsca w Nowym Jorku w Mapach Apple.

Mapy Apple na iPhonie, pomimo starej mapy.
Fot. Amelia Holowaty Krales/The Verge

Zauważysz, że powiedziałem ok. Chociaż Apple wchłonął Mapy Google na kilku frontach, nadal nie ma możliwości pobierania map w celu uzyskania dostępu w trybie offline. Dopóki Apple to nie doda, będę pobierał Mapy Google na długie podróże poza domem, aby na wszelki wypadek zapisać mapę miejsca, w którym będę.

Mam też szczęście korzystać z Apple Maps, mieszkając w dużej aglomeracji Stanów Zjednoczonych. Jeden z moich kolegów w Europie nie jest zadowolony, że Apple nadal nie podaje wskazówek dojazdu rowerem w Amsterdamie, Rowerowa stolica świata. Przeprojektowane Mapy Apple są dostępne tylko w kilku krajach poza Stanami Zjednoczonymi, w tym Zjednoczone KrólestwoA KanadaA AustraliaA Nowa Zelandiachociaż Apple zaczął mówić o nowych Mapach w 2018 roku.

Chociaż wciąż jest miejsce na rozwój (Apple, prosimy o porzucenie integracji z Yelp w celu uzyskania recenzji!), prawie 10 lat po wydaniu Map firma zmieniła je z kompletnego żartu w użyteczną dla wielu osób. Gdybyś mi powiedział, że tak będzie w dniu wydania map, nie jestem pewien, czy bym ci uwierzył. Ale oto jesteśmy i Apple Maps, tak jak jest XKCD napisał niedawno, Trochę dobrze teraz.

READ  Square Enix odpowiada na obawy dotyczące sprzedaży Final Fantasy 16, wskazuje na bazę instalacyjną PS5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *