Mapy: Trzęsienia ziemi we wschodnim Tajwanie

Uwaga: Mapa pokazuje obszar, w którym wstrząsy miały siłę 4 lub większą, które USGS określa jako „łagodne”, chociaż trzęsienie ziemi może być odczuwalne poza pokazanymi obszarami. New York Times

Według US Geological Survey, we wtorek we wtorek czasu lokalnego wschodnim wybrzeżem Tajwanu nawiedziły dwa potężne trzęsienia ziemi, jedno na morzu o sile 6,1, a drugie kilka minut później o sile 6,0 w pobliżu miasta Hualien.

Trzęsienia miały miejsce w pobliżu obszaru, gdzie co najmniej dziewięć osób zginęło, a setki zostało rannych w wyniku większego trzęsienia, które miało miejsce na początku tego miesiąca.

W miarę przeglądania dostępnych danych sejsmolodzy mogą zrewidować zgłaszaną siłę trzęsień ziemi. Dodatkowe informacje zebrane na temat trzęsienia mogą również skłonić naukowców z USGS do aktualizacji mapy intensywności wstrząsów.

Wstrząsy wtórne w okolicy

Wstrząs wtórny to zwykle mniejsze trzęsienie ziemi, które następuje po większym trzęsieniu ziemi na tym samym obszarze. Wstrząsy wtórne to zwykle niewielkie korekty wzdłuż części uskoku, który osunął się w czasie początkowego trzęsienia ziemi.

Trzęsienia ziemi i wstrząsy wtórne w promieniu 100 mil

Wstrząsy wtórne mogą wystąpić dni, tygodnie, a nawet lata po pierwszym trzęsieniu ziemi. Zdarzenia te mogą mieć wielkość równą lub większą niż początkowe trzęsienie ziemi i mogą w dalszym ciągu wpływać na już uszkodzone miejsca.

Źródło: Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych | Uwagi: Klasy wibracji zależą od Zmodyfikowana gęstość Mercalliego rozmiar. Jeśli dostępne są dane dotyczące wstrząsów wtórnych, odpowiednie mapy i wykresy uwzględniają trzęsienia ziemi występujące w promieniu 160 km i w ciągu siedmiu dni od początkowego trzęsienia. Wszystkie godziny podane powyżej dotyczą czasu Tajpej. Dane dotyczące wibracji z poniedziałku 22 kwietnia o godzinie 14:46 czasu wschodniego. Dane dotyczące wstrząsów wtórnych z poniedziałku, 22 kwietnia o 20:12 ET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *