Metafora: ReFantazio, nowa gra RPG od zespołu Persona, ma mieć premierę w październiku

Metafora: ReFantazio, nowa gra RPG stworzona między innymi przez zespół odpowiedzialny za Personę 5, ma oficjalną datę premiery. W specjalnej prezentacji wyemitowanej w poniedziałek Atlus ujawnił, że Metaphor ukaże się 11 października, tuż przed świętami.

Datę premiery ujawniono podczas 25-minutowej prezentacji prowadzonej przez reżysera Katsurę Hashino, podczas której zaprezentowano rozgrywkę, muzykę i inne elementy. Dało to wgląd w to, czego fani Persony mogą się spodziewać po najnowszym projekcie Hashino, który w pewnym stopniu przypomina Personę 5, ale jest zupełnie inny pod innymi względami.

W przeciwieństwie do Persony, która stara się uchwycić atmosferę przebywania w japońskiej szkole średniej, Metafora jest zaawansowaną koncepcyjną przygodówką fantasy. Zachowuje wiele elementów serii Persona, w tym walkę turową i upływ czasu, ale przedstawia je na nowo. Na przykład zamiast roku szkolnego toczącego się dzień po dniu, metafora przypomina raczej wyimaginowaną podróż.

Trochę trudno to opisać, ale powyższy zwiastun powinien dać wam pojęcie, czego się spodziewać. Tak czy inaczej, spodziewaj się, że Metaphor będzie zawierać tę samą zapadającą w pamięć grafikę i muzykę, dzięki którym gry Persona stały się tak popularne.

Hashino pracuje nad Metaphor co najmniej od 2017 roku, kiedy to opuścił P-Studio i założył Studio Zero w celu pracy nad nowym adresem IP. Dołączają do niego między innymi kompozytor Shoji Meguro i artysta Shigenori Soejima, którzy mieli swój udział w kształtowaniu serii Persona. Metaphor zadebiutowała na Xbox Game Showcase w 2023 roku, a w kolejnych miesiącach Atlus stale ujawniał więcej szczegółów.

Metaphor: ReFantazio będzie dostępne na Xbox Series Tymczasem Xbox zorganizuje w przyszłym tygodniu prezentację ID@Xbox, która będzie pokazywana wyłącznie tutaj, na IGN.

Korekta: we wcześniejszej wersji tego artykułu błędnie wymieniono metaforę jako dostępną wyłącznie dla konsoli Xbox. IGN żałuje tego błędu.

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz jakieś rady? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na adres @the_katbot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *