Matt Remby z Rangers zawieszony na 4 mecze z powodu kontuzji głowy

Nowicjusz New York Rangers Matt Rempe został we wtorek zawieszony na cztery mecze przez Departament Bezpieczeństwa Zawodników NHL po tym, jak w poniedziałkowy wieczór uderzył w głowę obrońcę New Jersey Devils Jonasa Seigenthalera.

Jest to pierwsze zawieszenie w 10-meczowej karierze Rempe w NHL. Rempe zrezygnuje z 17 083,32 dolarów, które zostaną przekazane zawodnikom na fundusz pomocy doraźnej. Może odwołać się od zawieszenia do komisarza NHL Gary'ego Bettmana, który będzie miał ostatnie słowo w tej sprawie.

Na 30 sekund przed końcem drugiej tercji meczu Rangers, który zwyciężył 3:1 z Devils, Remby został ukarany przewinieniem.

Siegenthaler utrzymał się w pobliżu czerwonej linii po wbiciu piłki w strefę ataku. Rempe podjechał do niego i wyciągnął lewe ramię, by dotknąć głowy Seigenthalera. Sędziowie na lodzie skonsultowali się, sprawdzili grę i potwierdzili, że Remby otrzymał pięciominutową karę główną z powodu łokcia i niewłaściwego zachowania w meczu.

Seigenthaler nie wrócił na trzecią kwartę, a trener Devils Travis Green zapytany o jego stan powiedział: „Nie jest w dobrej formie”.

Po meczu Devils zażądali zawieszenia Remby'ego, a Green powiedział, że napastnik Rangersów „miał zamiar zadać kontuzję” swoim uderzeniem.

„To duży facet i tak rzuca łokciami” – powiedział mierzący 180 cm napastnik Devils Curtis McDiarmid z Rimbey. „Musisz nauczyć się, jak prawidłowo uderzać, a nie uderzać graczy”.

W swoim orzeczeniu Departament Bezpieczeństwa Graczy NHL uznał, że Rempe podniósł rękę do głowy Siegenthalera, gdy zdał sobie sprawę, że pomylił się w rozliczeniu czeku.

Kontrargumentem Rempe, Rangersów i NHLPA było to, że kontakt był nieunikniony, ponieważ Siegenthaler zatrzymał się i że Rempe mógł właśnie przygotowywać się do uderzenia w bandy.

READ  Przewidywane składy, wiadomości o drużynie, najlepsza jedenastka

Władze NHL nie zgodziły się z tym. „Jest oczywiste, że Rempe bardzo chciał przyjrzeć się tej sztuce. Po osiągnięciu kąta podejścia, który przeniósłby go przez przód ciała Seigenthalera i potencjalnie całkowicie go ominął, Rempe zdecydował się wysunąć łokieć w górę i odsunąć go od jego ciało” – stwierdziła liga w swoim orzeczeniu. „W niebezpieczny sposób, w wyniku czego bezpośrednio zderzył się z głową Seigenthalera z dużą siłą”.

Zawieszenie na cztery mecze oznacza, że ​​Remby opuści wtorkowy kluczowy mecz z Carolina Hurricanes, a także mecze z innymi drużynami Konferencji Wschodniej, Tampa Bay Lightning i Pittsburgh Penguins, a także niedzielne starcie w Madison Square Garden przeciwko New York Islanders.

Rempe podczas swojej krótkiej kariery w lidze szybko stał się jednym z graczy NHL powodujących największe podziały. Oprócz tego, że ma 6-7 lat, gra także fizycznie. Fani Rangersów skandowali jego imię w Madison Square Garden, gdzie Remby stał się ukochanym bohaterem, mimo że nie widywał zbyt często lodu. Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Devils Remby miał prawie tyle samo minut karnych (54), ile rozegrał (56:28) w swojej karierze w NHL.

Zadebiutował w zwycięskim meczu Rangers' Stadium Series nad Islanders na stadionie MetLife 18 lutego, odbijając swoją pierwszą stratę w NHL w tym meczu.

Było to drugie niewłaściwe zachowanie Remby'ego w tylu spotkaniach z diabłami. 22 lutego Remby otrzymał rzut karny za nielegalny atak na głowę napastnika Devils, Nathana Bastiana, zaledwie 2:22 po pierwszej tercji. Władze NHL zdecydowały się nie nakładać na Rempe dodatkowej dyscypliny za to trafienie. Od tego czasu Bastian nie rozegrał żadnego meczu.

MacDermid kilkakrotnie próbował wdać się w bójkę z Rempe podczas poniedziałkowych zawodów, aby zemścić się na Bastianze, ale Rempe odmówił. Po trafieniu Siegenthalera MacDermid rzucił rękawiczki, by walczyć z Rempe, ale ponownie otrzymał odmowę, w którą włączyli się także sędziowie na lodzie.

READ  Galen Hill, były koszykarz Uniwersytetu Kalifornijskiego, umiera w wieku 22 lat

„Zapytałem go. To kawałek kodu. Myślałem, że odpowie na to pytanie. Nie wiem, co mu powiedziano, ale powiedział, że nie” – powiedział MacDiarmid o Rembym. „I po takim trafieniu [on Bastian], jest rzeczą oczywistą, że trzeba jakoś odpowiedzieć na dzwonek i podejść do tego po męsku. Następnie zadaje kolejny cios, co kończy się jego wydaleniem i możliwym zawieszeniem. Zatem istnieje właściwy sposób działania i zły sposób.”

MacDermid został ukarany 10-minutową karą za niestosowne zachowanie za próbę walki z Rempe po uderzeniu Siegenthalera.