Matthew Pottinger, były urzędnik Trump NSC, będzie zeznawał na przesłuchaniu 6 stycznia w czwartek

Pottinger pojawi się u boku byłego doradcy Trumpa z Białego Domu Sarah Mateusz.

CNN donosiło wcześniej, że Matthews, który był zastępcą sekretarza prasowego w Białym Domu Trumpa do czasu rezygnacji 6 stycznia 2021 r., będzie zeznawał publicznie. W chwili rezygnacji Matthews powiedział, że ma zaszczyt służyć w administracji Trumpa, ale „jest bardzo zasmucony tym, co zobaczyłem”. Następnie powiedział: „Nasz naród potrzebuje pokojowego przekazania władzy”.

Pottinger, zastępca doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, Upadł w odpowiedzi Osoba bliska Pottingera potwierdziła CNN w momencie swojej rezygnacji, reakcję Trumpa na naruszenie przez jego zwolenników amerykańskiego Kapitolu. Powiedział ludziom, że jest bardzo mało do rozważenia, powiedziała osoba w tamtym czasie.

Rzecznik grupy odmówił komentarza. Rzecznik Pottingera nie odpowiedział na prośbę CNN o komentarz.

Opinia publiczna usłyszała teraz zeznania na żywo ponad 40 świadków i nagrania zeznań ponad 40 osób, w tym członków rodziny Trumpa, byłych urzędników administracji, urzędników GOP z kluczowych stanów pola bitwy i członków byłego prezydenta. Komitet Prawny.

Jupiter reprezentuje zespół dochodzeniowy Druga sesja w prime timeA członkowie komisji powiedzieli, że badali bezczynność Trumpa przez 187 minut, gdy rozwijały się zamieszki w Kapitolu.

Demokratyczny przedstawiciel Wirginii. Elaine Luria, GOP Rep. Illinois. Adam Kinzinger, który będzie przewodniczył czwartkowemu przesłuchaniu, powiedział CNN, że panel „będzie trwał minuta po minucie”.

„On tak naprawdę nie zrobił nic, aby powstrzymać zamieszki” – powiedział demokrata z Wirginii Dana Bash w programie „State of the Union”.

Ten nagłówek i artykuł zostały zaktualizowane dodatkowymi raportami.

READ  Klasyfikacja NCAA 2024: drabinka marcowego szaleństwa do druku, przewidywania turniejów NCAA, typy, daty, wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *