McCarthy i Biden planują ponowne spotkanie, ale nie osiągnięto porozumienia w sprawie limitu zadłużenia

(CNN) Odliczanie trwa, stawka jest wysoka – i nadal nie ma porozumienia w sprawie limitu zadłużenia.

Prezydent Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy Spotkają się ponownie w poniedziałekPo weekendzie nastąpił znaczny brak postępów w wysiłkach na rzecz osiągnięcia porozumienia w celu uniknięcia niewywiązania się z pierwszego długu kraju.

Negocjacje między Białym Domem a GOP Izby Reprezentantów zostały zerwane i odroczone w piątek, a przedstawiciele każdej ze stron spędzili kolejne dwa dni broniąc własnych stanowisk i krytykując drugą.

Na znak możliwego wsparcia Biden i McCarthy rozmawiali przez telefon, gdy prezydent był na pokładzie Air Force One, a następnie wrócił do Waszyngtonu. Krótka wycieczka do Japonii. McCarthy powiedział dziennikarzom w niedzielę, że rozmowa była „produktywna”. Ale po tym, jak Biden zaatakował Republikanów na konferencji prasowej w Hiroszimie, powiedział, że nie może zapewnić innych światowych przywódców zebranych na rozmowach Grupy Siedmiu, że Stany Zjednoczone nie zbankrutują.

„Nie mogę zagwarantować, że nie wymuszą niewypłacalności, robiąc coś złego” – powiedział Biden na krótko przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Nie jest niczym niezwykłym, że negocjacje o wysoką stawkę na Kapitolu kończą się niepowodzeniem, a następnie wracają do normy, ale wyzwanie znalezienia konsensusu między obiema stronami utrzymywało się przez weekend, ponieważ istniały kluczowe punkty sporne.

Kończy się czas na podniesienie pułapu zadłużenia kraju, a Stany Zjednoczone mogą zbankrutować 1 czerwca. Departament Skarbu ostrzega, stanowisko powtórzyła w niedzielę sekretarz skarbu Janet Yellen. Jeśli ustawodawcy i Biały Dom nie osiągną porozumienia, może dojść do globalnej katastrofy gospodarczej.

Chronologia Kongresu

W niedzielę McCarthy powiedział dziennikarzom na Kapitolu, delegacji GOP Luizjany. Garrett Graves i Patrick McHenry z Północnej Karoliny ponownie otworzą rozmowę z personelem Białego Domu, „abyśmy mogli rzeczywiście przeprowadzić to, o czym mówimy”.

Jeśli porozumienie zostanie osiągnięte, będą jeszcze większe wyzwania, aby pomyślnie przejść przez Izbę Reprezentantów i Senat.

READ  Biden po raz pierwszy zawetował rezolucję dotyczącą inwestycji emerytalnych

Tekst legislacyjny musi zostać napisany, co może być trudnym i złożonym zadaniem, ponieważ prawodawcy i pracownicy zagłębiają się w szczegółowe szczegóły polityki – i może to prowadzić do dalszych komplikacji w drobnym druku.

Przywódcy obu partii muszą zdobyć głosy, aby uchwalić ustawę, co jest niemałym zadaniem przy niewielkiej większości w obu izbach.

W końcu do 1 czerwca w kalendarzu jest coraz mniej dni.

McCarthy powiedział, że uchwalenie ustawy zajmie cztery dni. W Senacie przeciwnicy traktatu mogą spowodować wielodniowe opóźnienie poprzez obstrukcję. Ale obie izby są w stanie przyspieszyć terminy w razie potrzeby.

Kluczowe punkty sporne i potencjalne obszary konsensusu

Republikanie w Izbie Reprezentantów domagają się cięć wydatków w budżecie federalnym w zamian za poparcie dla podniesienia pułapu zadłużenia. W niedzielę Biden przyznał się do „znaczącego” nieporozumienia z Republikanami, podkreślając, że chociaż jest skłonny do cięcia wydatków, podatek „nie znajduje się na stole przychodów” jako część umowy.

Graves, który prowadzi negocjacje GOP w sprawie pułapu zadłużenia, nakreślił na początku tego miesiąca cztery obszary, w których jego zdaniem porozumienie może być możliwe: przegląd procesu zatwierdzania, zwrot niewydanych funduszy pomocowych Covid, podniesienie wymagań pracy w niektórych rządowych programach pomocowych i ograniczenie wydatków.

Republikanie od dawna twierdzą, że nie podniosą limitu zadłużenia bez cięcia wydatków, ale Demokraci obawiają się cięć, których chcą Republikanie.

Źródła zaznajomione z myśleniem Białego Domu przyznały, że jednym z powodów tymczasowego zerwania rozmów w piątek było to, że negocjatorzy Białego Domu uznali poziom cięć wydatków republikanów w Izbie Reprezentantów za niedopuszczalny, chociaż Biały Dom wyraził chęć cięć. Niektóre wydatki.

Propozycja budżetu złożona w weekend przez negocjatorów GOP ustaliłaby limity budżetowe na sześć lat, z budżetem podobnym do uchwalonej przez Izbę ustawy w roku podatkowym 2022, według źródła bezpośrednio znającego sprawę.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają o 1% po środowym wielkim wzroście na rynku

Propozycja zawiera co najmniej dwie pozycje, które nie były częścią ich pierwotnego rachunku: dodatkowe zmiany w przepisach imigracyjnych i wymagania pracy dotyczące bonów żywnościowych, podało źródło.

Wiele z tego, co zaproponowali Republikanie, jest „po prostu, szczerze mówiąc, nie do przyjęcia” – powiedział Biden w niedzielę.

Zmiany w wymaganiach pracy stały się kwestią sporną. Niektórzy Demokraci wyrazili zaniepokojenie proponowanym przez Republikanów rozszerzeniem wymagań dotyczących pracy w ramach programów sieci bezpieczeństwa socjalnego, a niektórzy czołowi Demokraci sugerują, że dodanie wymagań jest czerwoną linią w negocjacjach. Biden powiedział Nie podda w negocjacjach wynikających z tego wymagań dotyczących pracy.

Demokraci naciskają na przedłużenie limitu zadłużenia o co najmniej dwa lata, aby nie musieli ponownie zmagać się z tym problemem przed wyborami w 2024 roku. Długość przedłużenia, podobnie jak większości punktów wchodzących w skład rozmów, nie została sfinalizowana, podało źródło zaznajomione ze sprawą.

Kevin Liptak, Betsy Klein, Melanie Zanona, Phil Mattingly, Arlette Saenz, Maegan Vazquez i Jeremy Diamond przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *