Miasta „skończą w trumnach”, jeśli Putin doda miejskich rekrutów

  • Rosyjski oligarcha na uchodźstwie Michaił Chodorkowski powiedział, że rekrutacja Putina na Ukrainie może przynieść odwrotny skutek.
  • Powiedział, że „duże miasta skończyłyby w trumnach”, gdyby Putin rekrutował żołnierzy z obszarów miejskich.
  • Rosyjski rząd ma Przyjmuję do wiadomości Wysłać młodych rekrutów do walki na Ukrainie.

Rosyjski oligarcha na uchodźstwie Michaił Chodorkowski powiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin może spotkać się z ogromną polityczną reakcją, jeśli nadal będzie wysyłał dużą liczbę żołnierzy poboru z głównych miast Rosji do walki na Ukrainie.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z Rada Atlantycka, Chodorkowski pomyślał, gdyby pomyślał, czy Putin wyśle… Nowe fale rekrutów na Ukrainę po tym, jak NATO oszacowało, że do tej pory w wojnie zginęło od 7000 do 15 000 rosyjskich żołnierzy.

Scenariusz jest możliwy, powiedział, i że „wartość życia ludzkiego w Rosji nie jest taka, jak by się chciało”.

„Zwłaszcza, gdy mówimy o ludziach, którzy mieszkają na Północnym Kaukazie lub ludziach, którzy mieszkają na wsiach i małych osadach” – powiedział Chodorkowski. „Wiedząc to, Putin zabiera swoich żołnierzy właśnie z tych miejsc. Płaci tymi pieniędzmi za ich śmierć, zmuszając ich bliskich do zamknięcia ust”.

9 marca, po tygodniach zaprzeczania, rosyjski rząd Przyjmuję do wiadomości Wysłał młodych rekrutów na Ukrainę. Chodorkowski został zapytany o możliwość wysłania przez Putina na Ukrainę kolejnych 100-200 tys. żołnierzy, co według niego byłoby „bardzo ciężką” decyzją polityczną dla rosyjskiego prezydenta.

„Bez wątpienia taki krok, gdyby Putin musiał go podjąć, byłby dla niego zbyt ciężki politycznie. Co więcej, mógłby wezwać milion ludzi, ale wtedy wielkie miasta skończyłyby w trumnach” – powiedział Chodorkowski Rok jest zupełnie inny pod względem wartości ludzkiego życia, a dla Putina będzie to ogromny problem w przededniu przejścia władzy w 2024 r.”

READ  Co najmniej pięć osób zginęło w trzęsieniu ziemi o sile 6,1 stopnia u wybrzeży Zatoki Iranu

Chodorkowski był byłym magnatem naftowym mieszkającym w Rosji, który został uwięziony przez rząd Putina w 2003 roku po oskarżeniu o przestępstwa finansowe. Podczas dziewięciu lat więzienia twierdził, że został uwięziony z powodów politycznych. Od uwolnienia w 2013 roku Chodorkowski jest aktywnym działaczem rosyjskiej opozycji na emigracji.

W wywiadzie powiedział powtarzać Uważa, że ​​Putin wierzy, że jest „w stanie wojny ze Stanami Zjednoczonymi i NATO”.

W marcu ONZ poinformowało, że co najmniej 1119 cywilów zabicie Wojna Rosji z Ukrainą. NATO oszacowało, że w czasie wojny zginęło od 7000 do 15 000 rosyjskich żołnierzy, podczas gdy Rosja przejęte że 1351 żołnierzy zginęło.

W swojej najnowszej aktualizacji dotyczącej śmierci żołnierzy 12 marca, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że 1300 ukraińskich żołnierzy Zginął na wojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *