Microsoft Pluton nie „dopasowuje się” do strategii zabezpieczeń sprzętowych firmy Dell

Dell, jeden Trzy centra Producenci komputerów, nie będą używać Microsoft Pluton W „większości” komercyjnych komputerów, nagrywać zgłoszono w środę. Przedstawiciel firmy Dell powiedział w publikacji, że procesor zabezpieczeń „nie jest zgodny z podejściem firmy Dell do bezpieczeństwa sprzętu i naszymi najbezpieczniejszymi wymaganiami dotyczącymi komputerów komercyjnych”.

Microsoft po raz pierwszy ogłosił procesor bezpieczeństwa Pluton w 2020 roku. W tym momencie chip był już używany w mikrokontrolerach Xbox One i Azure Sphere, aby zapobiec włamaniom sprzętowym.

W komputerach Pluton ma na celu zapobieganie włamaniom, które mogą wynikać z fizycznego dostępu do komputera przez atakującego. Te fizyczne naruszenia mogą prowadzić do instalacji złośliwego oprogramowania lub kradzieży danych. Mieszkając w głównym bloku procesora, Pluton może przechowywać chronione dane w obszarze odizolowanym od innych komponentów komputera. Według Microsoftu tych danych nie da się usunąć bez względu na wszystko.

Pluton może również działać jako Trusted Platform Module (TPM), którego firma Microsoft wymaga do działania systemu. Okna 11.

Głównym powodem, dla którego firma Dell nie użyła jeszcze Plutona, jest to, że Rdzeń firmy Intel 12. generacji Procesory, w tym Mobilne jednostki SKU Zaprojektowane dla biznesowych laptopów firmy Dell, nie używaj ich. Zamiast tego, jak wspomniałem wcześniej nagrywać W zeszłym tygodniu Intel polegał na własnej technologii Platform Trust, z której chipy Intela korzystają od lat i która wykorzystuje TPM 2.0.

Ponadto laptopy 12. generacji firmy Dell będą korzystać z modułów zgodnych ze standardem NIST FIPS 140-2 Standard dla enkoderów. Rejestr wskazał, że komputery będą również certyfikowane przez Trusted Computing Group.

Jednak firma Dell jest otwarta na wykorzystanie Plutona pewnego dnia. Firma powiedziała The Register, że „będzie nadal oceniać Plutona, aby zobaczyć, jak wypada on w porównaniu z obecnymi aplikacjami TPM w przyszłości”. Podobnie Intel ThinkPad z procesorami Intel 12. generacji nie będzie korzystał z układu zabezpieczającego Microsoft „w momencie premiery”, jak twierdzi przedstawiciel Lenovo, który rozmawiał z The Register.

READ  iPhone 14 ma być iPhone'em 13S: arcydzieło Steve'a Jobsa osiągnęło szczyt, ale Apple produkuje Max

Nieobecność Plutona w ThinkPadach, które są podstawą laptopów biznesowych, byłaby ogromnym sukcesem, ale Pluton dostanie swoją szansę na nową serię ThinkPad Z i niektóre laptopy ThinkPad z serii T, które zadebiutują w maju. Używane laptopy AMD Ryzen 6000 Komórka Mobilna Procesory integrujące pluton. ten ThinkPad X13sktóry korzysta ze Snapdragona 8cx Gen 3 i pojawi się w czerwcu, również użyje Plutona.

Lenovo powiedziało jednak, że funkcje Plutona, takie jak przechowywanie poświadczeń Windows Hello, będą domyślnie wyłączone w ThinkPadach. nagrywać w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *