Może to być kolejny podział akcji Monster AI po Nvidii

Jeśli chcesz kupić Nvidia Za niższą cenę masz teraz okazję. Technologiczny gigant poszedł 10 do 1 Podział akcji Po zamknięciu giełdy 7 czerwca 2024 r. Cena akcji Nvidii jest na najniższym poziomie od lat.

Kim są liderzy AI, u których po Nvidii może nastąpić poważny podział akcji? Oto dwóch najlepszych kandydatów i jeden konkretny wybór.

1. Broadcom

W pewnym sensie, Broadcom (NASDAQ:AFGO) Nigdy nie dzieliła swoich udziałów. Avago nabyło „starego” Broadcoma w 2016 roku i zachowało swoją nazwę. „Stary” Broadcom przed przejęciem dokonał trzech podziałów akcji. Jednak Avago nigdy nie podzieliło swoich akcji, podobnie jak „nowy” Broadcom.

Cena akcji Broadcom wynosi obecnie około 1440 dolarów. To znacznie więcej niż cena akcji Nvidii w momencie podziału akcji. Chociaż zespół zarządzający firmy nie wspomniał jeszcze o podziale akcji, moment może być odpowiedni na taki podział – być może podział 10 do 1 podobny do tego, co zrobiła Nvidia.

Produkty sieciowe Broadcom cieszą się dużym popytem w centrach danych AI. Firma nie spoczywa jednak na laurach. Niedawno ogłosiła wprowadzenie nowej gamy przełączników Ethernet zaprojektowanych specjalnie dla infrastruktury AI. Broadcom wierzy, że wprowadzenie na rynek najnowszego produktu „rewolucjonizuje krajobraz sieci oparty na sztucznej inteligencji”.

2. Holdingi ASML

Holdingi ASML (Nasdaq: ASML) W swojej historii przeprowadził pięć podziałów akcji. Liczba ta obejmuje dwa Odwrócony podział akcjiJeden we wrześniu 2007 r., drugi w listopadzie 2012 r.

Istnieją przesłanki wskazujące na to, że zaplanowano kolejny tradycyjny podział akcji. Cena akcji ASML przekracza 1040 dolarów i do tej pory przez większą część 2024 roku utrzymywała się na poziomie powyżej 800 dolarów. Spółka nie podała jednak żadnych sygnałów wskazujących, że planowany jest podział akcji.

READ  Giełdy, aktualności, dane i Davos

ASML jest jedynym producentem maszyn do litografii w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV), używanych do produkcji najbardziej zaawansowanych chipów. Jak ważna jest ta funkcja? Goldman Sachs Wierzy, że chipy wykonane przy użyciu światła UV „umożliwią następną falę sztucznej inteligencji”.

3. Badania LAM

Badania L (NASDAQ: LRCX) Miał dwa podziały akcji. Jednak ostatni – podział 3 na 1 – miał miejsce w marcu 2000 roku.

W przeciwieństwie do Broadcom i ASML, Lam prawie na pewno planuje podział akcji. W zeszłym miesiącu firma ogłosiła podział akcji w stosunku 10 do 1, który odbędzie się po zamknięciu rynku 2 października 2024 r. Podział ten ma sens, biorąc pod uwagę, że akcje Lama są wyceniane na ponad 1000 dolarów.

LAM jest wiodącym dostawcą sprzętu do produkcji chipów stosowanego w produkcji półprzewodników. Krawędź sztucznej inteligencji firmy jest w magazynie. Aplikacje AI wymagają szybkiej pamięci masowej o dużej gęstości. Dzięki technologii Lam dyski półprzewodnikowe dla przedsiębiorstw są 50 razy szybsze i do pięciu razy bardziej energooszczędne niż dyski twarde, na których obecnie przechowuje się ponad 80% danych przedsiębiorstwa.

Czy ci potencjalni kandydaci na podział akcji kupują?

Nie kupiłbym żadnej z tych akcji tylko ze względu na planowane (w przypadku Lam Research) i potencjalne (w przypadku Broadcom i ASML) przyszłe podziały akcji. Podziały akcji nie mają wpływu na podstawowe perspektywy biznesowe i rozwojowe spółek.

Uważam jednak, że te trzy akcje mogą zapewnić imponujące zyski w dłuższej perspektywie, ponieważ sztuczna inteligencja w dalszym ciągu napędza popyt na chipy o dużej mocy i sprzęt niezbędny do ich produkcji. Broadcom, ASML i Lam Research powinny pozostać w czołówce rynku chipów AI.

Bez wątpienia te trzy akcje są notowane po wycenach premium. Mogą charakteryzować się większą zmiennością niż większość akcji. Jednak Broadcom, ASML i Lam powinny być dobrym wyborem dla inwestorów o silnym wzroście.

READ  Policja w Chicago twierdzi, że listonosz USPS ukradł ciężarówkę pocztową w South Pulaski w Little Village po próbie napaści na tle seksualnym.

Czy warto teraz zainwestować 1000 dolarów w ASML?

Przed zakupem udziałów w ASML rozważ następujące kwestie:

the Doradca giełdowy Motley Fool Zespół analityków właśnie określił, co według nich to jest 10 najlepszych akcji Pozwól inwestorom kupić to teraz… a ASML nie był jednym z nich. 10 akcji, które zostały zdyskontowane, może przynieść ogromne zyski w nadchodzących latach.

Pomyśl kiedy Nvidia Przygotowałem tę listę 15 kwietnia 2005 roku… Jeśli w momencie naszej rekomendacji zainwestowałeś 1000 dolarów, Będziesz mieć 746 217 dolarów!*

Doradca giełdowy Zapewnia inwestorom łatwy do naśladowania plan osiągnięcia sukcesu, obejmujący wskazówki dotyczące budowania portfela, regularne aktualizacje od analityków i dwa nowe wybory akcji każdego miesiąca. the Doradca giełdowy Serwis ma Więcej niż cztery razy Powrót S&P 500 od 2002 roku*.

Zobacz 10 akcji »

*Doradca giełdowy powraca od 10 czerwca 2024 r

Keitha Speightsa Nie zajmuje on pozycji w żadnej z wymienionych spółek. Motley Fool zajmuje stanowiska i rekomenduje firmy ASML, Goldman Sachs Group, Lam Research i Nvidia. The Motley Fool poleca firmę Broadcom. Pstrokaty Błazen ma Polityka ujawniania informacji.

Może to być kolejny podział akcji Monster AI po Nvidii Oryginalnie opublikowane przez The Motley Fool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *