Na ogromnym cmentarzysku niedaleko Mariupola odkryto 200 nowych grobów

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Nowe zdjęcia satelitarne pokazują masowy grób w okupowanej przez Rosję wiosce Manhush, 12 mil na zachód od Mariupola, co według ukraińskich urzędników jest dowodem zbrodni wojennych popełnionych na cywilach w strategicznym mieście portowym.

Zdjęcia zaprezentowane w czwartek The Washington Post przez Maxar Technologies pokazują grobowce wielorzędowe w czterech różnych sekcjach, z których każda ma około 280 stóp. Przegląd wizerunku firmy wskazuje, że nowe grobowce pojawiły się między 23 a 26 marca i że w pobliżu istniejącego grobowca znajduje się ponad 200 pochówków.

W oświadczeniu z Telegramu Rady Miejskiej Mariupola urzędnicy powiedzieli, że wierzą, że 9 tys. Rada dodała, że ​​posiada informacje wskazujące, że ciała zostały „pochowane w kilku warstwach”. Nie ma natychmiastowej niezależnej weryfikacji tych roszczeń.

Mariupol, strategiczne miasto portowe, jest kluczowym punktem dla wojsk rosyjskich, które mają nadzieję na zabezpieczenie drogi lądowej na anektowany przez Rosję Krym. Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że od początku inwazji w Mariupolu zginęło co najmniej 20 000 osób – a nowy masowy grób wydaje się być większy niż ten znaleziony w Pucha, przedmieściu Kijowa rozrzuconym po cywilnych ulicach po wojskach rosyjskich. Wycofany.

Odkrycie wywołało natychmiastowe potępienie ze strony władz ukraińskich i po raz kolejny podkreśliło rosnącą, często ukrywaną liczbę wojen. Burmistrz Mariupola Vadim Poychenko nazwał to miejsce „Kim jest nowy Babin”, nawiązując do jednego z największych masowych grobów w Europie, znajdującego się na obrzeżach Kijowa, w którym w 1941 r. podczas II wojny światowej naziści zabili 33 000 Żydów.

„W Mariupolu popełniono największą zbrodnię wojenną XXI wieku. Oto kim jest nowy Babin. Później Hitler zabijał Żydów, Romów i Słowian. Teraz Putin niszczy Ukraińców” – powiedział Boichenko w oświadczeniu wydanym przez radę miejską. „Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać ludobójstwo”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły o cal po załamaniu S&P 500

Pisał o nim Petro Andryushchenko, doradca Boichenko Facebook Zdjęcia na stronie odzwierciedlają „cały cel tragedii Mariupola i nieludzkości Rosjan” oraz „bezpośrednie dowody zbrodni wojennych i próby ich zatuszowania”.

W odpowiedzi na to odkrycie nie było żadnych bezpośrednich komentarzy ze strony rosyjskich urzędników.

W czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił zwycięstwo w zdewastowanym mieście – mimo że jego doradcy przyznali, że tysiące ukraińskich bojowników przebywało wraz z setkami cywilów w tamtejszej hucie. Mariupol jest ostatnim obrońcą do powtórzenia powiedziałemn W ostatnich dniach przysięgli, że nie przekażą broni i będą walczyć do końca – ale władze ukraińskie zgodziły się przejąć pod swoją kontrolą tylko niewielką część miasta.

Burmistrz Poichenko powiedział Obrońca W czwartek rosyjskie ciężarówki zbierały zwłoki z ulic portowego miasta i zawiozły je do Manhush, ukrywając dowody na to, co nazwał „barbarzyńskimi zbrodniami wojennymi”.

– Najeźdźcy ukrywają dowody swoich zbrodni – powiedział. „Cmentarz znajduje się po lewej stronie obwodnicy w pobliżu stacji benzynowej. Rosjanie wykopali duże rowy o szerokości 30 metrów. Wciągają ludzi do środka.

Odkrycie masowego grobu Manhush następuje, gdy śledczy z całej Ukrainy rozpoczynają ciężką pracę nad identyfikacją zabitych i dokumentowaniem ewentualnych zbrodni wojennych. Od czasu wycofania wojsk rosyjskich z Kijowa w kilku miastach odkryto masowe groby; Opublikuj dla reporterów Udokumentowali masowy ostrzał, tortury i krótkie egzekucje w Portianga, Worcester, Moschun i Makariv.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że zniszczenia w Mariupolu mogą być znaczne, ponieważ intensywne ostrzały zrównały z ziemią budynki i pozostawiły uwięzionych cywilów bez podstawowych środków, takich jak żywność i woda. Próby ewakuacji blisko 120 tys. osób wielokrotnie kończyły się niepowodzeniem – ukraińscy urzędnicy poinformowali w czwartek, że dziesiątkom osób udało się uciec w konwoju autobusów i prywatnych pojazdów.

W przemówieniu wygłoszonym w czwartek Zełenski oskarżył Rosjan o pracę w celu zatuszowania okrucieństw, jednocześnie umacniając swoją władzę nad miastem. Powiedział, że wojska rosyjskie używały mobilnego krematorium do niszczenia ciał, więc nie było jasne, ile osób zginęło. Nie podał dalszych szczegółów i nie był w stanie samodzielnie zweryfikować roszczenia.

READ  Netiporn „Bung” Sanesangkhom: Śmierć tajskiego aktywisty w areszcie wywołuje wezwanie do reformy wymiaru sprawiedliwości

Według rady miejskiej w połowie marca urzędnicy publiczni pochowali około 5000 osób w całym mieście Mariupol.

„Okupanci wyciągnęli wnioski z reakcji świata na masakrę w Puczy” – powiedział Zhelensky. „Teraz Rosjanie próbują zatrzeć ślady zbrodni wojennych”.

Andriyushchenko, doradca Mariupola Meyera, oskarżył rosyjskie wojska o wrzucanie ciał w plastikowych workach na plażę widzianą na nowych zdjęciach satelitarnych. Powiedział, że całkowita długość objętej działki wynosiła około 1000 stóp – kilka razy więcej niż 45-metrowy masowy grób Puchy odkryty przez 70 osób.

– Wściekłość – powiedział… Napisano w telegramie. „Nic oprócz wściekłości.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *