Nadzieje kobiet na tytuł Wielkiej Dziesiątki stanu Iowa zmalały wraz z porażką Indiany

On gra

BLOOMINGTON, Indiana – Kobieca koszykówka ze stanu Iowa poniosła największą w sezonie porażkę, przegrywając w czwartek w Assembly Hall z Indianą 86:69.

Gwiazda stanu Iowa Kaitlin Clark zdobyła 24 punkty. Clark nie był jednak zbyt skuteczny, trafiając 8 z 26 z gry i 3 z 16 z głębi pola. Razem z Clarkiem 19 punktów zdobyła Kate Martin, a 10 punktów miała Hannah Stolke. Poza tym trio żaden inny Hawkeye nie miał więcej niż sześć punktów.

Jako zespół Iowa State oddało z gry 38,8 punktów.

Głównym czynnikiem wpływającym na czwartkowy wynik była niekonsekwencja w rzutach za trzy punkty. Indiana oddała 9 z 21 celnych strzałów (42,9%) z dużej odległości. Tymczasem Iowa oddała zaledwie 5 z 28 trafień (17,9%) z dużej odległości.

Sarah Scalia z Indiany zdobyła 25 punktów i trafiła 3 z 8 z głębi. Yarden Garzon strzelił 15 bramek i trafił 3 z 5 z głębi pola. Podczas zwycięstwa stanu Iowa nad Indianą na początku sezonu ta dwójka zdobyła łącznie 17 punktów, zdobywając 7 z 19 rzutów z gry.

W czwartek gwiazda Indiany Mackenzie Holmes dodała 24 punkty.

Ale częścią wtorkowych zmagań był także fakt, że stan Indiana pokonał Iowa. Hoosiers grali z fizycznością, z którą stan Iowa nie był w stanie konkurować.

Nie oznacza to umniejszania trudności w zwycięstwie na parkiecie Zgromadzenia. Indiana, mimo że przed czwartkiem odrobiła 20-punktową stratę na wyjeździe, nadal jest dobrym zespołem. Zabawa w tak hałaśliwym otoczeniu utrudnia zadanie.

Jednak stan Iowa nie napawał optymizmem.

W pierwszej połowie Iowa State walczyło mocno. Kaitlyn Clark, która zdobyła 20 z 33 punktów stanu Iowa, nie miała przy sobie zbyt wiele pomocy. Indiana trafiała z dystansu 40%, a Iowa zaledwie 21,4%. Kolejnym problemem był brak gęstości w stanie Iowa. Hoosiers grali ze znacznie większą przewagą niż Hawkeyes.

READ  MLB Wild Card: JT Realmuto i Kyle Gibson prowadzą Phillies do szóstego zwycięstwa z rzędu

więcej: „Nie martwię się zbytnio o przyszłość” – Kaitlyn Clark zapytała o gorączkę w stanie Indiana.

Stan Iowa, który do przerwy prowadził 44-33, miał przed sobą trudne zadanie.

Niecałe dwie minuty po rozpoczęciu trzeciej kwarty deficyt stanu Iowa wzrósł do 16.

Hawkeyes w końcu pokazali pewne oznaki życia, wygrywając serię 6:0 i zmniejszając deficyt do 11. Sidney Parrish z Indiany odpowiedział jednak trafiając trójkami w kolejnych ofensywnych posiadaniach Hoosiera.

Jednak stan Iowa kontynuował walkę. Pod koniec trzeciej kwarty goście zmniejszyli różnicę do ośmiu punktów.

Jednak Indiana zamknęła drzwi, wyprzedzając Iowa o dziewięć punktów w czwartej kwarcie. W drugiej i czwartej kwarcie Hoosiers wyprzedzili Hawkeyes o 19 punktów.

więcej: Listico: Potrzebny jest kontekst, zanim rozpoczną się rozmowy Caitlin kontra Pistol Pete

Droga stanu Iowa do zdobycia tytułu Wielkiej Dziesiątki – lub przynajmniej jego części – została we wtorek wystawiona na ciężką próbę. Hawkeyes, którzy obecnie mają w konferencji 12-3, w tabeli Wielkiej Dziesiątki wyprzedzają teraz Ohio State i Indianę.

Ohio State jest na szczycie grupy z bilansem konferencyjnym 14-1. Indiana, która rozegrała więcej meczów Wielkiej Dziesiątki niż Iowa, ma obecnie w konferencji bilans 13-3. Stan Iowa 12-3.

W stanie Iowa nie ma zbyt wiele czasu na dotarcie do celu, zwłaszcza w stanie Ohio. Hawkeyes rozegrali jeszcze trzy mecze w sezonie zasadniczym: Illinois (u siebie), Minnesota (na wyjeździe) i Ohio State (u siebie). Buckeyes kontrolują teraz swoje przeznaczenie i dzięki zwycięstwu mogą od razu sięgnąć po tytuł Big Ten Championship.

Aby mieć szansę na pierwsze miejsce w rankingach, Iowa musi wygrać i uzyskać pomoc gdzie indziej.

To wzmacnia niektóre załamania stanu Iowa, których doświadczyły na początku tego sezonu. W tym sezonie Hawkeyes wyszli na prowadzenie w czwartej kwarcie na wyjazdach przeciwko Ohio State i Nebrasce. To sprawiło, że margines błędu był bardzo mały, co dało im do myślenia w meczu takim jak ten, w którym porażka w trudnych warunkach może przekreślić ich szanse na tytuł Wielkiej Dziesiątki.

READ  Oceny w 15. tygodniu NFL: Packers zdobywają „B” za poniedziałkowe zwycięstwo nad Rams; Patrioci dostają „D” za szokującą porażkę z Raiders

Jeśli chodzi o wyścig o tytuł Wielkiej Dziesiątki, czwartek może być ciosem, po którym stan Iowa nie będzie mógł się otrząsnąć.

Śledź Tylera Tuckmana na X @Tyler_T15kontakt mailowy pod adresem [email protected]