Najnowsze informacje na temat zawalenia się mostu Baltimore Key Bridge: aktualizacje na żywo

8:17 czasu wschodniego, 27 marca 2024 r

Sekcja Transportu Buttigieg twierdzi, że trwa dochodzenie w sprawie odpowiedzialności za katastrofę mostu

Od Antoinette Radford z CNNSekretarz transportu Pete Buttigieg (w środku) przemawia podczas konferencji prasowej w pobliżu miejsca kolizji kontenerowca z podporą na moście Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore, 26 marca.

Matta Rourke’a/AP

Sekretarz transportu USA Pete Buttigieg powiedział, że jeśli za katastrofę statku towarowego na moście Francis Scott Key Bridge odpowiadają prywatne firmy, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

„Postawmy sprawę jasno: jeśli jakakolwiek strona prywatna jest za to odpowiedzialna i odpowiedzialna, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności” – powiedział CNN. .

Buttigieg przewidział „długą drogę do ożywienia” mostu Francisa Scotta Keya i portu w Baltimore, mówiąc w środę CNN, że przywrócenie mostu i ponowne otwarcie portu będzie priorytetem dla administracji Bidena.

Zapytany, czy ma pojęcie, kiedy kanał na rzece Patapsco może zostać ponownie otwarty, Buttigieg odpowiedział, że nie zna szacunkowego czasu, ale współpracuje z odpowiednimi władzami, w tym ze strażą przybrzeżną Stanów Zjednoczonych, aby spróbować jak najszybciej go ponownie otworzyć. Zauważył, że na ten harmonogram będą miały również wpływ warunki panujące na pozostałej części statku.

„Nie tylko sprowadzamy te statki, niektóre statki już tam przybyły i nie mogą wypłynąć. Dlatego otwarcie tego kanału jest bardzo ważne” – powiedział.

Buttigieg ostrzegł przed zakłóceniami w łańcuchach dostaw: „Wpływ tego incydentu będzie odczuwalny w całym regionie, a nawet w naszych łańcuchach dostaw. Mówimy o największym porcie przeładunku pojazdów w kraju i obecnie nie ma żadnej prowizji, dopóki kanał nie zostanie usunięty, a budowa mostu trwała pięć lat.

READ  Konserwatywna większość w Sądzie Najwyższym jest sceptyczna wobec programu szczepień Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *