Największy związek kolejowy odrzucił umowę o pracę, zwiększając ryzyko wyniszczającego strajku


Nowy Jork
Biznes CNN

Ameryka stoi w obliczu rosnącego zagrożenia Paraliżujący strajk krajowych kolei towarowych W ciągu dwóch tygodni. Szeregowi członkowie największego związku kolejowego w kraju, który reprezentuje operatorów branży, odrzucili wstępną umowę o pracę z kolejami towarowymi, związek ogłosił w poniedziałek.

Drugi co do wielkości związek kolejowy w kraju, reprezentujący inżynierów, przyjął własny kontrakt. Ale niepowodzenie konduktorów w potwierdzeniu kontraktu było kolejną porażką Próby uniknięcia Strajk.

Dzięki tym głosom wszystkie 12 związków kolejowych zakończyło proces ratyfikacji, przy czym członkowie ośmiu związków głosowali za umowami, a czterech przeciw. Podczas gdy cztery związki zawodowe, które głosowały przeciw, pozostaną w pracy przynajmniej do początku przyszłego miesiąca, trwają rozmowy mające na celu uniknięcie strajku, który mógłby spowodować powszechne zakłócenia w wciąż borykającym się z problemami łańcuchu dostaw w kraju. Gospodarka jako całość.

Jeśli choćby jeden z kilkunastu związków kolejowych rozpocznie strajk, pozostałe 11 uhonoruje linie pikiet, zamykając linie.

Jeśli strajk będzie się przedłużał, doprowadzi do niedoborów i wysokich cen surowców, w tym paliw i żywności. Jeśli cztery związki zawodowe, które odrzuciły kontrakty, nie mogą zawrzeć nowych kontraktów przed terminem strajku, Kongres może zamówić Kolejarze powinni pozostać w pracy lub wrócić do pracy.

Oba stowarzyszenia opublikowały wyniki sondaży Poniedziałek Sheet Metal, Air, Rail, Transportation Union (SMART-TD) jest ramieniem transportowym Bractwa Inżynierów Lokomotyw i Kolejarzy (BLET), reprezentującym około 28 000 konduktorów i 24 000 inżynierów. Inżynierowie i konduktorzy tworzą dwuosobową załogę pociągu.

We wrześniu oba związki zawodowe doszły do ​​wstępnego porozumienia Maraton 20-godzinnej sesji negocjacyjnej godziny przed terminem poprzedniego strajku.

Prezydent Joe Biden nazwał porozumienia „zwycięstwem dziesiątek tysięcy pracowników kolei oraz ich godności i godności ich pracy”. Interweniował bezpośrednio w ostatniej rundzie negocjacji, ale jego pochwała kontraktów nie wystarczyła, by zyskać aprobatę czołowych członków związku dyrygentów.

READ  ZOBACZ TAKŻE: Podróżujący w Święto Dziękczynienia spotykają się z dużymi podwyżkami cen biletów lotniczych i hoteli

Porozumienia uzyskały poparcie obu związków do ratyfikacji. Jeden został zatwierdzony przez inżynierów, z 53,5% głosujących na tak, a drugi nieznacznie pokonany przez dyrygentów, którzy głosowali za niewielką większością lub prawie większością.

Referendum menedżerów ostatecznie nie powiodło się, ponieważ przepisy związkowe wymagały zatwierdzenia umowy przez każdą z pięciu kategorii pracowników w związku.

Chociaż 64,5% „mistrzów stoczni”, obejmujących 1300 członków związku, poparło porozumienie, 50,87% członków związku kolejowego i lokomotyw głosowało przeciwko ratyfikacji. Związek nie ujawnił ogólnej liczby głosów za członkostwem w SMART-TD.

Nie było głosowania w sprawie odrzucenia podobnych kontraktów przez szeregowych członków trzech innych związków kolejowych – jeden reprezentujący pracowników utrzymania torów, drugi reprezentujący członków konserwujących i obsługujących system sygnalizacyjny, a trzeci reprezentujący mechaników lokomotyw i spawaczy.

Association of American Railroads, branżowa grupa handlowa, powiedziała CNN w zeszłym tygodniu, że koleje są nadal optymistyczne. Osiąga nowe kontrakty Strajk może zostać uznany przez członków bez odbycia się. Powtórzyła to przekonanie w poniedziałek po ostatnim sondażu.

„Chociaż koleje są nadal zdeterminowane, aby osiągnąć porozumienie z pozostałymi związkami zawodowymi, czas na to jest krótki” – czytamy w raporcie AAR.

Jeden ze związków, który wcześniej odrzucił jego umowę, Oddział Pracowników Bractwa Utrzymania Drogi (BMWED), ogłosił w poniedziałek, że przesunie datę strajku na 9 grudnia, aby zbiegła się z datą strajku konduktorów. Inne związki zawodowe.

Zalecił również, aby wszystkie cztery związki przeprowadziły rozmowy przed wspólną datą strajku 9 grudnia.

grudzień Związkiem, który mógłby strajkować przed 9 rano, jest Bractwo Łączników Kolejowych. [BRS]grudzień Piąty może uderzyć o 00:01 ET. W zeszłym tygodniu prezes BRS, Michael Baldwin, powiedział CNN, że związek nie chce przesuwać terminu strajku „w tej chwili”.

Nawet w wielu związkach, które głosowały za kontraktami, istniał znaczny sprzeciw, o czym świadczy 46,5% inżynierów, którzy głosowali przeciw.

READ  Boris Johnson i Rishi Sunak są na czele, aby zostać kolejnym premierem Anglii

Wynegocjowane kontrakty są opłacalne dla członków związku. Obejmuje natychmiastową podwyżkę o 14% wraz z zaległym wynagrodzeniem do 2020 r., a także łącznie podwyżki o 24% w ciągu czteroletniego okresu obowiązywania umów, które obowiązują do 2024 r. Członkowie związku otrzymują również roczną premię pieniężną w wysokości 1000 USD.

W końcu członkowie związku otrzymają średnio 11 000 dolarów wynagrodzenia i premii na pracownika po potwierdzeniu umowy.

Ale głównym punktem negocjacji nie jest wynagrodzenie. Obejmuje to kwestie związane z zasadami pracy i jakością życia, takie jak poziom zatrudnienia i płatny urlop chorobowy, które nie są objęte umowami na czas określony.

Jak dotąd kierownictwo kolei odrzucało propozycje negocjatorów związkowych, aby uwzględnić zasiłek chorobowy jako sposób na uzyskanie aprobaty szeregowych członków.

Kongres już stoi w obliczu wezwań kilku grup biznesowych do podjęcia działań w celu zapobieżenia strajkowi. Około 30% ładunków w kraju przemieszcza się koleją, mierząc masę ładunku i odległość, jaką pokonuje.

AAR dołączył do wezwań Kongresu do podjęcia działań, gdyby nie udało się osiągnąć nowych porozumień.

„Kongres historycznie interweniował, aby zapobiec zakłóceniom w systemie kolejowym. „Ponieważ wszystkie cztery związki nie chcą zawrzeć porozumienia… Kongres musi być przygotowany do działania i ustanowienia przepisów wspieranych przez większość związków, które uspokoją klientów kolei i szerzej pojętą gospodarkę” – napisano w oświadczeniu.

Sekretarz Pracy Marty WalshNegocjatorzy, którzy we wrześniu osiągnęli porozumienie w sprawie zapobieżenia strajkowi, powiedzieli CNN na początku tego miesiąca, że ​​chce dojść do nowej rundy negocjacyjnej porozumień, ale Kongres będzie musiał podjąć działania, aby zapobiec strajkowi.

Biały Dom powiedział w poniedziałek, że spodziewa się, że strony związkowe i branżowe zaangażowane w negocjacje rozwiążą spór kolejowy przed krytycznym grudniowym terminem.

„Jak prezydent mówił od początku, zamknięcie jest niedopuszczalne, ponieważ zaszkodzi miejscom pracy, rodzinom, farmom, firmom i społecznościom w całym kraju” – powiedział CNN urzędnik Białego Domu.

READ  Najlepsze mecze MŚ 2022: Szwajcaria prowadzi z Kamerunem

Urzędnik dodał: „Większość związków głosowała za ratyfikacją tymczasowego porozumienia, a najlepszą opcją jest, aby strony same to rozwiązały”.

Zapytany w poniedziałek przez Jeremy’ego Diamonda z CNN, co robi, aby uniknąć strajku na kolei, prezydent Biden odpowiedział: „Porozmawiamy o tym dzisiaj”.

Ale w przeciwieństwie do lipca, kiedy Biden był w stanie zapobiec strajkowi związków zawodowych, powołując komitet, który ma znaleźć rozwiązanie, z którym obie strony mogłyby żyć, teraz to Kongres, a nie Biden, musi podjąć działania w sprawie nowych umów o pracę. Nie można dotrzeć.

Wszystkie związki sprzeciwiają się interwencji Kongresu i powinny mieć możliwość strajku, aby wywrzeć presję na koleje, aby osiągnęły swoje cele przetargowe, chociaż Departament Pracy nie sprzeciwia się pomocy w renegocjacjach.

„Uważamy, że nie ma potrzeby, aby koleje wywierały jakikolwiek zewnętrzny wpływ lub nakłaniały, aby były uczciwe w imieniu ich firmy lub pracowników” – powiedział BMWED w oświadczeniu. „Ale byłoby pomocne, gdyby te strony trzecie zaczęły ułatwiać dyskusję. Oczywiste jest, że koleje nie zaangażują się z nami w znaczący sposób, chyba że zostaną do tego zmuszone.

Dodatkowe wyzwania: Uchwalenie ustawy, która zapobiegłaby strajkowi lub szybko go zakończyła, wymagałaby ponadpartyjnej współpracy na „kulawej kaczce” w Kongresie.

– Przyczynili się do tego raportu Betsy Klein i Jeremy Diamond z CNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *