NASA ujawnia plan teleskopu nowej generacji do poszukiwania śladów życia w kosmosie: raporty

Poinformowano, że NASA rzuciła światło na nowy plan budowy Za Kosmicznym Teleskopem Jamesa WebbaI

Obserwatorium Habitable Worlds zostało ogłoszone w poniedziałek na ostatnim spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego, a jego celem jest poszukiwanie oznak życia na egzoplanetach nadających się do zamieszkania.

Space.com powiedział w piątek, że obserwatorium będzie potrzebowało potężnego imagera, narzędzia, które pozwoli naukowcom badać słabe obiekty.

Mark Clampin, dyrektor Wydziału Astrofizyki NASA, podobno powiedział, że agencja podejdzie do projektu tak, jakby miał do czynienia z ścisłym oknem startowym, w oparciu o poprzednią technologię stosowaną w Rumuński Teleskop Kosmiczny Nancy Grace Podobnie Webb.

WEBB NASA ujawnia formowanie się gwiazd w „pasmach pyłu” Klostera

Na tym zdjęciu dostarczonym przez NASA z 13 kwietnia 2017 r. technicy podnoszą zwierciadło Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba za pomocą dźwigu w Goddard Space Flight Center w Greenbelt w stanie Maryland.
(Laura Betz/NASA przez AP, plik)

Obserwatorium Świata nadającego się do zamieszkania Zostanie wysłany do punktu — znanego jako L2 lub drugi punkt Lagrange’a — około miliona mil od Ziemi i naprzeciw Słońca.

„Będziemy również planować tę misję od pierwszego dnia, aby była zdatna do użytku”, powiedział Clampin, zauważając, że za 10 do 15 lat firmy będą mogły tam wykonywać „serwis robotów na żywo”.

Astronauta na pokładzie promu kosmicznego Atlantis wykonał to zdjęcie za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a 19 maja 2009 r.

Astronauta na pokładzie promu kosmicznego Atlantis wykonał to zdjęcie za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a 19 maja 2009 r.
(NASA)

Teleskop Jamesa Webba NASA znalazł pierwszą egzoplanetę mniej więcej tego samego rozmiaru co Ziemia

„Daje nam to elastyczność, ponieważ oznacza, że ​​niekoniecznie musimy osiągnąć wszystkie cele naukowe za pierwszym razem” – powiedział publiczności. Możliwość służenia obserwatorium mogłaby przedłużyć jego żywotność.

Agencja podobno zwróci się do komercyjnego sektora pojazdu nośnego.

Warto zauważyć, że za pośrednictwem tego obserwatorium NASA jest kontynuacją ostatniej dekadowej ankiety przeprowadzonej przez Narodowe Akademie Stanów Zjednoczonych, która wezwała do NASA wskrzesza program Great Observatories.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Według Science, w raporcie stwierdzono, że A Sześciometrowy teleskop Może być wrażliwy na fale ultrafioletowe, optyczne i bliskiej podczerwieni od początku tego napięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *