NASA znalazła nowy sposób na utrzymanie statku kosmicznego Voyager 2 w ruchu

Dzięki nowej strategii energetycznej sonda kosmiczna NASA Voyager 2 będzie mogła kontynuować działalność przez wiele lat dłużej niż oczekiwano.

NASA wystrzeliła sondę Voyager 2 w 1977 roku, aby okrążyć zewnętrzną krawędź Układu Słonecznego 12 miliardów mil od Ziemi, używając pięciu różnych instrumentów do badania kosmosu. Gdy zasilanie statku kosmicznego zaczęło się zmniejszać, tak samo stało się z NASA Laboratorium Napędów Odrzutowych Znaleźli rozwiązanie wykorzystujące rezerwowy zbiornik zasilania statku kosmicznego, który według NASA utrzyma Voyagera 2 w kosmosie do co najmniej 2026 roku zamiast tego roku.

Według NASA, Voyager 2 i Voyager 1 to jedyne dwa statki kosmiczne, które operowały poza ziemską heliosferą, czyli bańką cząsteczek, które słońce generuje wokół siebie i swoich planet.

„Dane naukowe, które przywożą Voyagery, stają się tym cenniejsze, im dalej oddalają się od Słońca, dlatego zdecydowanie jesteśmy zainteresowani utrzymaniem jak największej liczby instrumentów naukowych działających tak długo, jak to możliwe” — Linda Spilker, naukowiec projektu Voyager w NASA Jet Laboratorium napędowe w południowej Kalifornii, oświadczenie IN.

Według JPL naukowcy wyłączyli grzejniki i inne nieistotne systemy na obu statkach kosmicznych, aby oszczędzać energię. Naukowcy rozważali wyłączenie jednego z pięciu instrumentów na Voyagerze 2 w celu oszczędzania energii, ale zamiast tego byli w stanie podłączyć zapasowy zbiornik energii.

Według JPL systemy elektryczne i napięciowe Voyagera pozostawały stabilne przez ostatnie 45 lat, zmniejszając zapotrzebowanie na „siatkę bezpieczeństwa” zapewnianą przez zapasowe źródło zasilania. Jeśli nowe rozwiązanie zadziała na Voyagerze 2, naukowcy mogą spróbować zastosować tę samą metodę na Voyagerze 1, który ma tylko cztery instrumenty.

READ  Bezprecedensowe odkrycie meteorytu rzuca wyzwanie modelom astrofizycznym

„Zmienne napięcia stanowią zagrożenie dla przyrządów, ale ustaliliśmy, że jest to niewielkie ryzyko, a alternatywa oferuje ogromną nagrodę w postaci możliwości utrzymywania włączonych przyrządów naukowych przez dłuższy czas” — powiedziała Susan Dodd, kierownik projektu Voyager w laboratorium w oświadczeniu. „Monitorowaliśmy statek kosmiczny przez kilka tygodni i wydaje się, że to nowe podejście działa”.

Copyright 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *