NASCAR nakłada surowe kary na Hendrick Motorsports

NASCAR nie ukarał Josha Berry’ego żadnymi punktami, ponieważ nie zdobył żadnych punktów w Cup Series. Zdobywa punkty w Xfinity Series. Chase Elliott nie został ukarany, ponieważ nie prowadził samochodu nr 9, gdy wykryto wykroczenie.

NASCAR skonfiskował otwory wentylacyjne (otwory wentylacyjne) ze wszystkich czterech samochodów Hendrick po piątkowym treningu na torze Phoenix Raceway. Przedstawiciele serii zauważyli potencjalny problem przed treningiem, pozwolili zespołom Hendricka poprowadzić sesję, a następnie wzięli udział w części.

Otwory wentylacyjne maski (wyloty maski) są częściami pochodzącymi z jednego źródła.

„Było dla nas jasne, że te części zostały zmodyfikowane w obszarze, który nie został zatwierdzony” – powiedział Elton Sawyer, wiceprezes NASCAR ds. zawodów. „To spójny rzut karny w stosunku do tego, przez co przeszliśmy w zeszłym roku.… Czuliśmy, że chcemy utrzymać garaż na równych zasadach i na odpowiednim poziomie rywalizacji, cały dialog, który miał miejsce wokół tego samochodu, ostatni rok, współpracując z właścicielami wokół modelu odstraszającego, zostaliśmy postawieni w sytuacji, w której czuliśmy, że nie ma innego wyjścia, jak tylko napisać karę.

Zapytany, czy modyfikacje mogą wpłynąć na siłę docisku, Sawyer powiedział: „Zwykle nie wchodzimy w intencje, ale myślę, że można śmiało powiedzieć… osiągi mogą zależeć od tych modyfikacji”.

Podczas gdy zespoły mogą uzyskać zgodę na drobne modyfikacje niektórych części pochodzących z jednego źródła, Sawyer powiedział, że obszar, w którym zmodyfikowano otwory wentylacyjne w samochodach Hendricka, „nie został zatwierdzony. Uznaliśmy, że linia komunikacji między NASCAR a warsztatem została wykonana prawidłowo i były wyraźnie poza zasięgiem.” „.

Wiceprzewodniczący Hendrick, Jeff Gordon, wspomniał o aspekcie połączenia, kiedy omawiał kwestię maski po niedzielnym wyścigu w Phoenix.

„Odbyliśmy kilka rozmów i będziemy kontynuować rozmowy z NASCAR” – powiedział Gordon w niedzielę wieczorem. „Każda sytuacja jest w pewnym sensie wyjątkowa, ale ta jest bardziej wyjątkowa niż to, co widziałem od jakiegoś czasu, ponieważ było dużo komunikacji tam iz powrotem na temat tej konkretnej części, szczególnie w przypadku tego toru wyścigowego, ponieważ przeprowadzili test równoważności w tunel aerodynamiczny.

READ  Dewastacja Hamelin zawala się na polu. Mecz Bills-Bengals MNF zawieszony

„Myślę, że to naprawdę otworzyło drzwi do pewnych nieporozumień. Nie chcę iść dalej. Po prostu będziemy nadal dzielić się wszystkimi faktami i być tak przejrzystymi w NASCAR, jak byliśmy do tej pory ”.

NASCAR nałożył również te kary na 31 College Racing Team Justina Haleya. NASCAR zdobył łącznie 100 punktów Haleya i 10 punktów play-off, szef załogi Trent Owens zawiesił cztery wyścigi i ukarał go grzywną w wysokości 100 000 $ oraz ukarał zespół 100 punktami właściciela samochodu i 10 punktami play-off.

NASCAR podwyższył w zeszłym roku kary za części pochodzące z jednego źródła.

„Samochód był wspólnym projektem, zaprojektowanym w celu podkreślenia osiągów na torze i niezrównanych możliwości naszych zespołów, kierowców i załóg” – powiedział Steve O’Donnell, dyrektor operacyjny NASCAR w styczniu 2022 roku. Aby jakiekolwiek zespoły działały inaczej, zaprojektuj tak, aby fani mogli skupić się na naszych kierowcach i wspaniałych wyścigach, jakich oczekuje się od NASCAR”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *