Nazwiska darczyńców kanadyjskich konwojów ciężarówek wyciekły po zgłoszeniu naruszenia

Granice są zamykane drugi dzień z rzędu przez ludzi, którzy nadal protestują przeciwko mandatom szczepionki na koronawirusa (COVID-19), w pobliżu granicy w Surrey, Kolumbia Brytyjska, Kanada, 13 lutego 2022 r. REUTERS / Jennifer Gautier

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

14 lutego (Reuters) – Witryna poświęcona publikacji ujawnionych danych poinformowała, że ​​otrzymała pakiet informacji o darczyńcach dla kanadyjskich kierowców ciężarówek po zhakowaniu popularnej wśród zwolenników ruchu platformy zbierania funduszy.

Organizacja Rejecting Secrets Distributed na swojej stronie internetowej ogłosiła, że ​​ma 30 megabajtów informacji o darczyńcach z chrześcijańskiej strony GiveSendGo, w której zbiera się fundusze, w tym nazwiska, adresy e-mail, kody pocztowe i adresy IP.

W tym samym czasie GiveSendGo wydaje się być w trybie offline.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Odwiedzający stronę spotkali się z komunikatem, że strona jest w trakcie konserwacji i „wkrótce wrócimy”. Wiadomości z prośbą o komentarz od operatorów witryn nie były natychmiast zwracane.

Dziennikarz cyfrowego serwisu informacyjnego Daily Dot powiedział na Twitterze, że strona została zhakowana w ciągu nocy, a jej pierwszą stronę na krótko zastąpiono klipem z „Krainy lodu” i oświadczeniem oskarżającym ją o wspieranie „buntu w Ottawie”.

Reuters nie był w stanie natychmiast potwierdzić włamania ani zarzutów dotyczących wycieku, chociaż Distributed Denial of Secrets (DDoS) ma długą historię przechowywania wyciekających danych z organizacji prawicowych, w tym skrajnie prawicowych Patriots Front i Right Watchers.

DDoS powiedział, że ponieważ informacje dawcy zawierają wrażliwe dane osobowe, nie udostępni tych danych publicznie, ale zamiast tego pokaże je „dziennikarzom i badaczom”.

DDoS określa się jako organizacja non-profit, której celem jest umożliwienie swobodnego przesyłania danych w interesie publicznym.

Finansowanie kanadyjskich protestów stało się głównym punktem zainteresowania, ponieważ władze w Ottawie i innych miejscach próbują kontrolować wiece, które blokują miasta i przejścia graniczne w całej Kanadzie, żądając między innymi usunięcia premiera Justina Trudeau. .

READ  Przedstawiciele Hamasu przybywają do Kairu na rozmowy o rozejmie w Gazie, ale nie widać żadnych oznak obecności Izraela | Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

GiveSendGo stało się głównym kanałem pozyskiwania funduszy dla protestujących po tym, jak platforma crowdfundingowa GoFundMe zablokowała darowizny dla ruchu. Grupa powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​zebrała 8 milionów dolarów na protesty.

Kanadyjska Agencja Służb Granicznych podała, że ​​najbardziej ruchliwe połączenie handlowe w Ameryce Północnej zostało ponownie otwarte pod koniec niedzieli, kończąc sześciodniową blokadę po tym, jak kanadyjska policja uniewinniła protestujących walczących o zniesienie ograniczeń COVID-19. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Raphaela Sattera. Montaż przez Nicka McPhee, Thomasa Janowskiego i Howarda Gollera

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *