Netflix zmienia sposób, w jaki filmy mogą konkurować z Disney Plus

W pierwszym kwartale 2022 roku wreszcie się stało: kwartał Netflixa był zły. On ona Straciłem ponad 200 000 subskrybentów Przyznał, że nowi konkurenci, tacy jak Disney Plus i HBO Max, skutecznie położyli kres sposobowi, w jaki firma prowadziła interesy przez prawie dekadę. Teraz Netflix odchodzi od szaleńczego tempa premier i filmów średniej wielkości, które sprawiły, że stał się niemal krytycznym ulubieńcem z nowym planem produkcji „większych filmów” w mniej „żarłocznym” tempie, według The New York Times . raport z Hollywoodzki reporter.

Wiesz, coś w rodzaju tego, co większość Hollywood już robi.

Główny posiłek z Hollywoodzki reporter Chodzi o to, że chociaż Netflix nie wydaje się do końca pewien, czego chce, po prostu chce, aby był bardziej przemyślany niż w ciągu ostatniej dekady.

Ale ostatnia dekada nie polegała tylko na zalewaniu regionu treściami w celu szybkiego zbudowania biblioteki, która mogłaby konkurować z bibliotekami Disneya i Warner Bros. Chodziło również o to, aby Netflix próbował wprowadzić trochę technologicznego nastawienia do Hollywood. W Hollywood kluczowa jest ostrożność. Powodem, dla którego Hollywood unika filmów średniej klasy, Netflix przez jakiś czas robił chleb i masło, jest to, że Hollywood znalazło większe i bardziej spójne zwroty z przebojowych filmów (zwykle z udziałem jakiegoś superbohatera lub aktora grającego superbohatera w innej serii) .

Netflix, z niekończącym się zwrotem gotówki i bez potrzeby zadowalania dystrybutorów czy kin, mógłby co miesiąc produkować bardziej zróżnicowane treści, aby spróbować zabezpieczyć subskrypcje ludzi. I mógł jeszcze bardziej zracjonalizować ogromne wydatki, ponieważ starał się lepiej zrozumieć publiczność poprzez dokładną analizę danych widzów, do których jego konkurenci nie mieli dostępu.

Netflix miał zmienić Hollywood. Zamiast tego zwraca się ku tym samym praktykom, które uczyniły jego konkurentów gigantami, tylko bez lukratywnych korzyści, szerokie rzeszei ogromne katalogi linków zwrotnych, którymi cieszą się ci sami konkurenci.

READ  American Idol: Kennedy Anderson opuścił sezon 20 – pełne oświadczenie

Netflix już tworzy plik Subskrypcja z reklamami Warstwa zapewniająca większą liczbę subskrybentów, którzy niechętnie wydają pieniądze w Streaming Wars. Peacock i Paramount Plus mają już podobne poziomy, a Disney Plus i HBO Max planują również dodać poziomy z reklamami.

Netflix też Surowe działania dotyczące udostępniania hasłaco jest praktyką, która twierdzi Ponad 100 milionów rodzin Użyj, aby uniknąć dodatkowych subskrypcji. Wcześniej wydawało się, że udostępnianie haseł jest ignorowane przez firmę – i Czasami nawet milcząco wspierane. Tymczasem HBO Max Ma wbudowane ograniczenia związane z udostępnianiem haseł.

Ale największym sposobem, w jaki Netflix ściga konkurencję, jest wybór filmów do produkcji. Dyrektor generalny Ted Sarandos wskazał w najnowszym zestawieniu zysków Netflix, że skupi się on na „filmach o dużych wydarzeniach”, a firma spędziła ostatnie dwa miesiące na wymazywaniu dużych części działów, takich jak animacja (które są zwykle droższe w produkcji przy niższych przychodach), oryginalne niezależne filmy i rodzinne filmy akcji na żywo.

Zauważysz, że dwa z nich, animacja i familijna akcja na żywo, to także obszary, w których największy konkurent Netflix, Disney, radzi sobie świetnie. To tak, jakby Netflix robił to, co wiele firm filmowych zrobiło wcześniej: odchodzi od konkurowania z Domem Myszy w obszarach, które historycznie dominowały.

ale dane Disney jest największym producentem i dystrybutorem filmów w Stanach Zjednoczonych z bardzo dużym marginesem, ma prawie monopol na kina i ma bibliotekę największych franczyz w historii filmu.Wycofanie się z konkursu może nie pomóc Netflixowi. A samo konstruowanie się w stylu Hollywood też może nie pomóc. Kiedy Bob Chuck przejął stanowisko dyrektora generalnego Disneya, pospieszył się Zacząłem reorganizować firmę, aby działała bardziej jak firma technologiczna.

Próba przeniesienia ducha technologii do Hollywood może nie być wielką wygraną dla Netflix, ale nie można tego powiedzieć o jego konkurentach.

READ  Trzy sposoby na zaoszczędzenie na jedzeniu

ujawnienie: krawędź Obecnie produkuje serial z Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.