New York Times zamyka nieautoryzowane Archiwum Wordle

popularność Słowo, internetowa gra słowna opracowana przez Josha Wardle’a, zrodziła niezliczone odgałęzienia i klony od czasu premiery gry w październiku ubiegłego roku. Chociaż może to być świetne w przypadku oryginalnego twórcy gry, The New York Times – który nabył Wordle Zeszłego stycznia – Wskazał, że ten leseferystyczny stosunek do nieoficjalnych sugestii dotyczących gry dobiega końca.

Archiwum Wordle, strona internetowa, która pozwala użytkownikom grać w poprzednie codzienne łamigłówki Wordle, które istniały od początku stycznia, została zastąpiona listem stwierdzającym, że gra została anulowana na prośbę New York Times, Raporty Ars Technica. W Wordle Archive nadal można odtwarzać we własnej formie archiwum od 5 marca za pośrednictwem archiwum internetowego, ale sama strona została wycofana.

„Użycie było nieautoryzowane i byliśmy z nimi w kontakcie”, powiedział przedstawiciel New York Times dla Ars Technica. „Nie planujemy dalszych komentarzy”.

Archiwum Wordle nie jest jedyną witryną, która pozwala użytkownikom grać w zarchiwizowane łamigłówki Wordle, a także nie jest pierwszą, która powiela wirusowy sukces gry z funkcjonalnością, której nie oferuje oficjalna wersja. Ponieważ wiele gałęzi gry, takich jak Crosswordle, Heardle, Quordle, Dordle, Globle i innych, cieszy się stałą popularnością, pytanie, czy te gry będą mogły być kontynuowane, staje się pytaniem o to, jak silna będzie ochrona praw autorskich New York Times. teraz posiada.

READ  Deweloper Dark and Darker twierdzi, że pozew Nexona dotyczący „tajemnicy handlowej i praw autorskich” został oddalony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *