Nie oczekuje się, aby raport o zatrudnieniu miał wpływ na stopy procentowe Fed

Decydenci Rezerwy Federalnej koncentrują się głównie na sile rynku pracy, debatując nad tym, jak bardzo gospodarka musi się ochłodzić, aby zapewnić szybki powrót inflacji do normy. Piątkowe nowe dane z rynku pracy mogły niewiele zrobić, aby odwieść ich od podnoszenia stóp procentowych na posiedzeniu w tym miesiącu.

Dane z czerwca to ostatni raport o zatrudnieniu, jaki urzędnicy otrzymają przed posiedzeniem banku centralnego w dniach 25-26 lipca. Zwrócono również uwagę na kilka tematów na rynku pracy, które były obecne od miesięcy: podczas gdy wzrost zatrudnienia stopniowo spowalnia, wzrost płac pozostaje nienormalnie szybki, a stopa bezrobocia jest bardzo niska i wynosi 3,6%.

Inwestorzy Oczekuj szeroko Fed podniesie stopy procentowe na swoim lipcowym posiedzeniu, a piątkowe dane tylko wzmocniły to oczekiwanie. Wiele osób zwróciło szczególną uwagę na dane płacowe: średnie wynagrodzenie godzinowe wzrosło w ciągu roku do czerwca o 4,4 procent, w porównaniu z prognozą 4,2 procent, a podwyżki płac za maj zostały zrewidowane w górę. Po miesiącach spowolnienia, od marca zarobki są mniej więcej na tym samym poziomie.

Urzędnicy Fed uważnie obserwują dane płacowe, ponieważ obawiają się, że jeśli wzrost płac pozostanie niezwykle szybki, może to utrudnić pełny powrót wysokiej inflacji do celu 2 proc. Logika? Firmy, które lepiej wynagradzają swoich pracowników, prawdopodobnie będą próbowały podnieść stawki, aby pokryć wysokie rachunki za pracę, a rodziny, które zarabiają więcej, będą w stanie lepiej płacić wyższe stawki.

Urzędnicy Fed byli zaskoczeni siłą gospodarki po 16 miesiącach prób spowolnienia jej poprzez podniesienie stóp procentowych, co spowodowało, że pożyczanie pieniędzy było droższe. Podczas gdy wzrost zwolnił, rynek mieszkaniowy zaczął się stabilizować, a rynek pracy pozostał wyjątkowo silny Mnóstwo możliwości I przynajmniej jakaś siła przetargowa dla wielu pracowników.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

Ta odporność – i upór gwałtownej inflacji, zwłaszcza w przypadku usług – jest powodem, dla którego decydenci mogą spodziewać się dalszego podnoszenia stóp procentowych, które już podnieśli powyżej 5 procent po raz pierwszy od około 15 lat. Urzędnicy podnieśli stopy w tym roku w mniejszych krokach niż w zeszłym roku i pominęli zmianę stóp na czerwcowym spotkaniu po raz pierwszy od 11 spotkań. Jednak wielu decydentów jasno stwierdziło, że nawet przy umiarkowanym tempie nadal oczekują dalszych podwyżek stóp procentowych.

Laurie K. powiedział: Logan, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Dallas: „Może sensowne byłoby pominięcie spotkania i stopniowe poruszanie się”. podczas przemówienia W tym tygodniu zwrócono uwagę, że ważne jest, aby urzędnicy kontynuowali teraz, kontynuując podnoszenie stóp procentowych.

„Inflacja i rynek pracy ewoluujący mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami tak naprawdę nie zmienią perspektyw” – dodała.

urzędników Rezerwy Federalnej oczekiwany w czerwcu W tym roku podniosą stopy procentowe jeszcze dwukrotnie – zakładając, że będą się poruszać w krokach co ćwierć punktu – a rynek pracy osłabnie, ale tylko nieznacznie. zobaczyli Wysoka stopa bezrobocia do 4,1 proc., w porównaniu z 3,6 proc. w czerwcu.

Inwestorzy powszechnie oczekują, że urzędnicy Rezerwy Federalnej podniosą stopy procentowe na lipcowym posiedzeniu, a siła rynku pracy może pomóc w kształtowaniu oczekiwań po tym wydarzeniu. Podczas gdy decydenci opublikują nowe prognozy gospodarcze dopiero we wrześniu, Wall Street będzie obserwować, jak decydenci reagują na rozwój sytuacji gospodarczej, aby ocenić, czy kolejny ruch jest prawdopodobny w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *