Niebezpieczne siły pożaru w Teksasie ewakuują i niszczą 50 domów

Co najmniej 45 000 akrów lasów w środkowym Teksasie zabiło co najmniej jedną osobę, zniszczyło 50 domów i ewakuowało prawie 500 osób, poinformowali w piątek urzędnicy.

W czwartek wieczorem rozpoczął się pożar na zachód od obszaru Dallas-Fort Worth, znany jako pożar kompleksu Eastland. Władze podały, że Barbara Fenley, zastępczyni biura szeryfa hrabstwa Eastland, zginęła, próbując pomóc ludziom w ucieczce.

Służba leśna Texas A&M poinformowała, że ​​w piątek wieczorem pożar był pod kontrolą w 15 procentach Powiedział na Twitterze. Strażacy chronią konstrukcje i przegrody przeciwpożarowe budynków, a samoloty podobno wrzuciły na ten obszar wodę i środki gaśnicze.

Gubernator Greg Abbott podpisał w piątek zawiadomienie o katastrofie, które pozwoli państwu lepiej pomóc 11 dzielnicom dotkniętym pożarem. Powiedział, że można dodać więcej dzielnic.

Powiedział, że pożar był „niebezpieczny” z powodu „wiecznie zmieniających się wiatrów” i suchego lądu. – powiedział Abbott.

„Jednym z obszarów, z którymi walczymy, jest ogień” – powiedział. „Częścią tego, o co walczymy, jest pogoda i wiatr”.

ten Służba leśna Powiedział w piątek, że zareagował na 10 pożarów, które spaliły ponad 52 000 akrów w całym stanie, a winowajcami były silne wiatry i suche trawy.

National Weather Service Office w Fort Worth Powiedział piątek wieczorem Oczekuje się, że ryzyko pożaru wzrośnie w wielu krajach na zachód od miasta w weekend.

Madison Gordon, meteorolog z National Weather Service, powiedziała, że ​​pierwszym pożarem, który nawiedził Teksas w tym roku, był pożar kompleksu Eastland.

„Jest to zdecydowanie coś, na czym należy się skupić” – powiedział.

Pożar kompleksu Eastland składał się z czterech płomieni, które pochłonęły części dzielnic Commons i Eastland. Największy z nich, pożar Kit, spalił w piątek co najmniej 30 000 akrów.

Około 475 domów zostało eksmitowanych z dotkniętych społeczności, w tym z Gorman; Carbon, autostrada zamknięta; I Jezioro Lyon. Gorman leży 100 mil na zachód od Fort Worth. Schroniska dla wysiedlonych otwierano w miejscach, w których znajdowały się kościoły i szkoły.

READ  Rynki azjatyckie mieszały się, gdy Chiny obniżyły kluczowe stopy procentowe

Mieszkańcy współdzieleni Wyświetlenia W tym sceny pożarów i zniszczonych domów w mediach społecznościowych. National Weather Service poinformowała, że ​​dym z pożaru dotarł około 300 mil do innych części stanu, w tym do Houston.

Departament Zdrowia Houston powiedział mieszkańcom, zwłaszcza osobom z problemami z oddychaniem, aby pozostali w domu w piątek.

Według Agencji Ochrony Środowiska dym z pożarów może prowadzić do problemów zdrowotnych, w tym oparzeń oczu oraz przewlekłej choroby serca i płuc.

Vimal Patel I Mike Ives Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *