Nintendo przedstawi „unikalne propozycje”, które pozwolą przezwyciężyć wyzwania związane ze zmianą platform

Zdjęcie: Zion Grassle/Nintendo Life

W Sesja pytań i odpowiedzi Po kwartalnym raporcie finansowym Nintendo opublikowanym na początku tego tygodnia prezes firmy Shuntaro Furukawa odniósł się do wyzwań związanych z przechodzeniem między platformami pokoleniowymi, zauważając, że Nintendo będzie w dalszym ciągu przedstawiać „unikalne propozycje”, aby wyróżnić się z tłumu (dzięki, VGC).

Na pytanie, jakie ryzyko bierze pod uwagę firma, patrząc w przyszłość i bazując na sukcesie Switcha (który, nie zapominajmy, był naprawdę udany), Furukawa zauważył, że firma już wcześniej radziła sobie z wyzwaniami związanymi z migracją platform pokoleniowych. i w rezultacie nie przyjmuje niczego za pewnik.

Poniższe oświadczenie zostało przetłumaczone dla VGC przez Roberta Cefazona. Należy pamiętać, że niektóre sformułowania mogą różnić się od oficjalnego tłumaczenia Nintendo, którego spodziewamy się wkrótce.

Każdego dnia podchodzimy do naszej pracy z głębokim poczuciem pilności. Międzypokoleniowe przejście platform w obszarze dedykowanych konsol do gier nigdy nie jest łatwe. Po kilkukrotnym korzystaniu z platform, które odniosły sukces, stanęliśmy przed poważnymi wyzwaniami, dlatego nie uważamy, że nasza obecna sytuacja jest całkowicie bezpieczna.

Oczywiście Furukawa się nie myli. Switch okazał się dla Nintendo ogromnym sukcesem – od premiery w 2017 roku sprzedano ponad 139 milionów egzemplarzy. Jednak w poprzednich latach czasy były trudniejsze, kiedy firma przeniosła się z hitowej konsoli Wii (101,63 miliona sprzedaży) na Nintendo Switch. Stosunkowo niewielka sprzedaż na Wii U (13,56 mln).

Nie oznacza to jednak, że Nintendo nie jest gotowe, aby stawić czoła tym wyzwaniom. Ponieważ krajobraz rozrywkowy jest tak zatłoczony, jak obecnie, Furukawa nalegał, aby firma w dalszym ciągu przedstawiała „wyjątkowe propozycje”, aby zatrzymać konsumenta na pokładzie:

Nasza działalność zawsze narażona jest na dużą konkurencję. W szerszej perspektywie rozrywkowej konkurencją w tej branży są nie tylko gry wideo, ale także różne formy rozrywki. W tym środowisku bardziej niż kiedykolwiek istnieje rosnąca potrzeba dalszego dostarczania unikalnych ofert, aby stać się marką wybieraną przez klientów.

Jakie będą te propozycje, będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

READ  Jak oglądać Nintendo Direct jutro spakowane?

Wszystko wskazuje na to, że nowy sprzęt Nintendo pojawi się gdzieś w 2024 roku, po tym jak następca Switcha został zaprezentowany wybranym programistom na targach Gamescom w zeszłym roku. Od tego czasu szybko pojawiły się pogłoski, że na konsoli będzie można uruchomić gry takie jak Breath of the Wild w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę lub że będzie wyposażona w 8-calowy ekran LCD.

Chociaż Furukawa nie wspomniał nic konkretnego o urządzeniach śledzących firmy (niespodzianka, niespodzianka), po raz kolejny ostrzegł ludzi, aby w poniższym oświadczeniu nie wierzyli we wszystko, co przeczytają w Internecie. Poniższy cytat pochodzi z Tłumacza Google, zatem dokładne sformułowanie prawdopodobnie różni się od oficjalnego tłumaczenia Nintendo:

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, stale badamy i rozwijamy nowy sprzęt i oprogramowanie, ale nie możemy nic powiedzieć. Dodatkowo, jak wspomniałem wcześniej, w Internecie pojawiły się ostatnio artykuły i spekulacje, które wydają się być informacjami publikowanymi przez firmę. Informacje, których spółka oficjalnie nie ogłosiła, mogą jednak wprowadzić w błąd klientów i inwestorów. Chcielibyśmy, abyś zapoznał się z informacjami, które przesyłamy na naszej oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych i podjął właściwą decyzję.

W skrócie: Tak, Nintendo bada, co będzie dalej (jak zawsze), ale nie jest jeszcze gotowe ujawnić niczego oficjalnego, więc nadal traktuj te plotki z przymrużeniem oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *