Nordstrom spada po tym, jak jego sprzedawca detaliczny odnotował słabą sprzedaż w okresie świątecznym

Kupujący opuszczają centrum handlowe King of Prusy Nordstrom 11 grudnia 2022 r. W King of Prusy w Pensylwanii.

Marek Makela | Obrazy Getty’ego

Akcje Nordstrom Spadł w czwartek, po tym jak sieć supermarketów powiedziała, że ​​została dotknięta słabą sprzedażą i wieloma przecenami w okresie świątecznym.

Detalista powiedział, że sprzedaż netto spadła o 3,5% w dziewięciotygodniowym okresie świątecznym kończącym się 31 grudnia w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Sprzedaż netto spadła o 1,7% w przypadku logo o tej samej nazwie io 7,6% w przypadku niebędącego ceną stojaka Nordstrom.

Nordstrom obniżył prognozy zysków i marży na rok fiskalny, który kończy się pod koniec stycznia. Powiedział, że wzrost dochodów w roku podatkowym będzie na niższym końcu wcześniej ogłoszonego przedziału od 5% do 7%. Powiedział, że skorygowany zysk na akcję, z wyłączeniem wpływu potencjalnego wykupu akcji, wyniesie od 1,50 do 1,70 USD. To porównuje się z jego poprzednią prognozą od 2,30 do 2,60 USD.

Dzięki obniżeniu wytycznych Nordstrom stał się najnowszym sprzedawcą detalicznym, który wydał znaki ostrzegawcze dotyczące konsumentów i Zapowiedź cięższego roku przed nami. wcześniej w tym miesiącu, Messi Powiedział Sprzedaż w okresie świątecznym znajdzie się w dolnej części oczekiwanego przedziału. lululemon W tym miesiącu ostrzegł również, że marże zysku zmniejszą się w okresie świątecznym, ponieważ nadmiar towarów i kupujący wrażliwi na ceny doprowadzą do większej zniżki.

W komunikacie prasowym Nordstrom powiedział, że musi ograniczyć towary bardziej niż oczekiwano, aby usunąć je z nadmiaru zapasów. Ponadto firma stwierdziła, że ​​kupujący nie wydają tak swobodnie, jak w poprzednich okresach świątecznych.

„Chociaż nadal obserwujemy większą odporność w naszych grupach o wyższych dochodach, jasne jest, że konsumenci stają się bardziej selektywni w swoich wydatkach, biorąc pod uwagę szersze otoczenie makro”, powiedział dyrektor generalny Eric Nordstrom w komunikacie prasowym.

READ  Raport: Redukcje zatrudnienia w USA w okresie od stycznia do lutego osiągnęły najwyższy poziom od 2009 roku

Podczas gdy głębsze rabaty szkodzą zyskom, powiedział, że Nordstrom „wkroczy w 2023 rok z silniejszą pozycją, ponieważ naszym priorytetem było rozpoczęcie nowego roku podatkowego z czystymi poziomami zapasów”.

Firma spodziewa się, że poziomy zapasów na koniec roku spadną dwukrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym i będą mniej więcej zgodne z poziomami z 2019 roku.

Nordstrom opublikuje swoje wyniki za czwarty kwartał 2 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *