Nowe badanie sugeruje, że Covid zwiększa ryzyko zaburzeń mózgu

Komentarz

Badanie Opublikowano w tym tygodniu Badanie opublikowane w czasopiśmie Lancet Psychiatry wykazało zwiększone ryzyko niektórych zaburzeń mózgu dwa lata po ekspozycji na koronawirusa, rzucając nowe światło na długoterminowe neurologiczne i psychiatryczne aspekty wirusa.

Na podstawie danych z kart zdrowia ponad miliona ludzi na całym świecie, analiza przeprowadzona przez naukowców z Oxford University wykazała, że ​​chociaż ryzyko wielu powszechnych zaburzeń psychicznych wraca do normy w ciągu miesiąca lub dwóch, ludzie pozostają podwyższone. Demencja, epilepsja, psychoza i zaburzenia funkcji poznawczych (lub mgła mózgowa) dwa lata po zarażeniu Covid. Wydaje się, że dorośli są szczególnie narażeni na uporczywą mgłę mózgu, częstą skargę wśród osób, które przeżyły koronawirusa.

Wyniki badania to mieszanka dobrych i złych wiadomości, powiedział Paul Harrison, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Oksfordzkim i starszy autor badania. Jedną z obiecujących cech jest szybkie ustąpienie objawów, takich jak depresja i lęk.

„Byłem zaskoczony i ulżyło mi, jak szybko ustąpiły psychiczne następstwa” – powiedział Harrison.

David Butrino, dyrektor ds. innowacji rehabilitacyjnych w Mount Sinai Health System w Nowym Jorku, który badał trwałe skutki koronawirusa od początku pandemii, powiedział, że badanie ujawniło pewne niepokojące efekty.

„To pozwala nam jednoznacznie zaobserwować pojawienie się znaczących następstw neuropsychiatrycznych u osób zakażonych Covid i częściej niż u osób bez” – powiedział.

Ponieważ skupia się tylko na neurologicznych i psychiatrycznych skutkach koronawirusa, autorzy badania i inni podkreślili, że niekoniecznie tak jest. Długoterminowe badania związane z krukowicami.

Jak długo Covid może zmienić sposób, w jaki myślimy o niepełnosprawności?

„Zbędne i nienaukowe dla wszystkich jest natychmiastowe założenie [study] Kohorty miały już Covid” – powiedział Butrino. Ale badanie, dodał, „donosi o długoterminowych badaniach Covid”.

Według ostatnich szacunków rządowych w Stanach Zjednoczonych mieszka od 7 do 23 milionów ludzi Długie covid – Ogólny termin obejmujący szereg objawów, w tym zmęczenie, duszność i niepokój, które utrzymują się tygodnie i miesiące po ustąpieniu ostrej infekcji. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie, gdy koronawirus stanie się chorobą endemiczną.

READ  Biden-Xi planuje się spotkać, mówi amerykański urzędnik, Xi ostrzega przed Tajwanem

Badanie prowadził Maxim Daquet, starszy pracownik naukowy na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Naukowcy dopasowali diagnozę prawie 1,3 miliona pacjentów Covid-19 Sty. W okresie od 20.2020 do 13.04.2022 taka sama liczba pacjentów z innymi chorobami układu oddechowego podczas pandemii. Dane dostarczane przez sieć elektronicznych kart zdrowia TriNetX pochodzą głównie ze Stanów Zjednoczonych, ale obejmują również dane z Australii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Bułgarii, Indii, Malezji i Tajwanu.

Grupa badana, która obejmowała 185 000 dzieci i 242 000 starszych osób dorosłych, stwierdziła, że ​​ryzyko różniło się w zależności od wieku, przy czym osoby w wieku 65 lat i starsze są najbardziej narażone na trwałe skutki neuropsychiatryczne.

Osoby w wieku od 18 do 64 lat mają szczególnie wyraźnie podwyższone ryzyko Trwała mgła mózgu6,4 procent osób zarażonych Covid było zarażonych w porównaniu do 5,5 procent grupy kontrolnej.

Sześć miesięcy po zakażeniu stwierdzono, że dzieci mają zwiększone ryzyko zaćmienia mózgu, bezsenności, udaru i epilepsji, ale nie ma zwiększonego ryzyka zaburzeń nastroju. Żaden z tych efektów nie jest trwały dla dzieci. W przypadku padaczki, która występuje rzadziej, zwiększone ryzyko było większe.

Badanie wykazało, że 4,5 procent osób starszych rozwinęło demencję w ciągu dwóch lat po zakażeniu, w porównaniu z 3,3 procent w grupie kontrolnej. Zdaniem naukowców wzrost o 1,2 punktu w diagnozach afektywnych, takich jak demencja, jest szczególnie niepokojący.

Poleganie w badaniu na zdeidentyfikowanych elektronicznych danych dotyczących zdrowia wzbudziło pewne zastrzeżenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę burzliwy czas pandemii. Monitorowanie wyników długoterminowych może być trudne, gdy pacjenci szukają opieki w wielu systemach opieki zdrowotnej, w tym poza siecią TriNetX.

„Kiedy źródło danych jest owiane tajemnicą, a źródła danych są utrzymywane w tajemnicy na mocy umowy prawnej, nie mogę osobiście ocenić prawdziwości danych ani słuszności wniosków” – powiedział Harlan Krumholz, naukowiec z Yale, który stworzył badanie online. Platforma, na której pacjenci mogą wprowadzać własne dane dotyczące zdrowia.

READ  Twain Hoskins, rozgrywający z Pittsburgh Steelers, zginął w wypadku ciężarówki w wieku 24 lat.

Daquette powiedział, że naukowcy wykorzystali kilka sposobów oceny danych, w tym upewnienie się, że odzwierciedlają to, co już wiadomo o epidemii, takie jak spadek śmiertelności podczas fali omikronowej.

Taquet powiedział: „Właściwość danych nie jest lepsza niż wiarygodność diagnozy. Jeśli lekarze popełniają błędy, my popełniamy te same błędy.

Niniejsze badanie jest kontynuacją wcześniejszych badań tej samej grupy Zgłoszone w zeszłym roku Jedna trzecia pacjentów z Covid doświadczyła zaburzeń nastroju, udaru lub demencji sześć miesięcy po zakażeniu.

Zwracając uwagę, że niemożliwe jest dokonanie pełnych porównań skutków ostatnich zmian, w tym: Omikrona i jego podwarianty, które teraz powodują infekcje i były szeroko rozpowszechnione mniej więcej rok temu, naukowcy przedstawili pewne wczesne odkrycia: Chociaż Omicron powodował mniej bezpośrednich objawów, długoterminowe efekty neurologiczne i psychiatryczne wydawały się podobne do Delta. Fale wskazują, że obciążenie światowych systemów opieki zdrowotnej może trwać nawet przy mniej poważnych zmianach.

Hannah Davis, współzałożycielka Współpraca badawcza kierowana przez pacjentów, długoterminowe badanie Covid, mówi, że odkrycie ma sens. „Omicron jest zbyt łagodny dla długotrwałego covida, co nie jest oparte na nauce” – powiedział Davis.

– Widzimy to cały czas – powiedział Butrino. „Rozmowa publiczna już dawno wyszła z jawy. Powaga początkowej infekcji nie ma znaczenia, gdy mówimy o długotrwałych następstwach, które niszczą ludzkie życie.

Don Keating przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *