Nowy Campagnolo Super Record jest bezprzewodowy, ma tylko hamulce tarczowe, a manetka kciuka zniknęła

Campagnolo ogłosiło dziś długo oczekiwaną aktualizację swojej najwyższej klasy grupy Super Record, wraz z wydaniem grupy bezprzewodowej o nazwie Super Record Wireless przeznaczonej wyłącznie do hamulców tarczowych. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że pozbył się manetki kciuka.

Kiedy marka ogłosiła swoją poprzednią iterację, Super Record EPS w 2018 roku, wyprzedziła konkurencję jako pierwsza z „wielkiej trójki”, która przeszła na 12-rzędowe kasety. Jednak minęło pięć lat i obaj najbliżsi konkurenci, SRAM i Shimano, dogonili, wyprzedzili i znacznie przewyższyli włoską markę w technologicznym wyścigu zbrojeń.

Mnóstwo plotek i plotek – oprócz m.in Dokument patentowy, który wyciekł — powiedzieliśmy już, że Campagnolo miał zamiar odpowiedzieć i dał kilka wskazówek na temat tego, jak może wyglądać nowy produkt, ale dzisiaj w końcu znamy szczegóły.

Campagnolo Super Record Wireless

Nowa przerzutka przednia Campagnolo ma własny wymienny akumulator (Źródło zdjęcia: Josh Croxton)

Super Record Wireless to pierwszy zestaw bezprzewodowy firmy, która wkrótce skończy 90 lat. Jednak powiedziano nam, że nasza nowo zdobyta wiedza o łączności bezprzewodowej prawie na pewno zostanie przeniesiona do Record, a być może także do chóru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *