NYCB wyjaśnia, że ​​nowym szefem oblężonego banku został Alessandro Dinello

7 lutego New York Community Bancorp (NYCB) ogłosił, że nowym dyrektorem generalnym banku będzie Alessandro Dinello. Dopiero we wtorek powiedział, że DiNello jest teraz oficjalnie prezesem, a dyrektor generalny NYCB podlega bezpośrednio jemu.

Pożyczkodawca o wartości 116 miliardów dolarów wyjaśnił wczoraj tę zmianę w nowym zgłoszeniu złożonym wczoraj Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zauważając, że zmienił swoje wewnętrzne regulacje, aby tak się stało. Bank ujawnił także 6 lutego rezygnację innego członka zarządu, Tuana Huynha.

„DiNello będzie dyrektorem naczelnym firmy i najwyższym stanowiskiem kierowniczym w firmie” – wynika z dokumentów.

Prezes i dyrektor generalny Flagstar Bank, Alessandro Dinello, widziany podczas konferencji prasowej po tym, jak bank został sponsorem korporacyjnej koszulki zespołu, środa, 26 lipca 2017 r. w Detroit.  Wieloletnia umowa o partnerstwie korporacyjnym oznacza, że ​​Flagstar Bank staje się pierwszym w historii partnerem franczyzowym.  Detroit staje się dziesiątą drużyną w NBA, która ogłosiła partnera w koszulce.  (AP Photo/Carlos Osorio)

Nowy dyrektor generalny New York Commercial Bank, Alessandro Dinello, był dyrektorem generalnym Flagstar Bank. W grudniu 2022 r. spółka NYCB kupiła Flagstar z siedzibą w Troy w stanie Michigan. (AP Photo/Carlos Osorio) (Agencja prasowa)

Nowe doniesienia są najnowszym wydarzeniem w dwutygodniowej sadze, która wstrząsnęła jednym z 30 największych banków w kraju. Akcje spółki NYCB zaczęły spadać 31 stycznia, kiedy zaskoczyła analityków obcięciem dywidendy i odnotowaniem kwartalnej straty netto w wysokości 252 mln dolarów.

Pożyczkodawca z siedzibą w Hicksville w stanie Nowy Jork ogłosił tego dnia, że ​​przeznaczył 552 miliony dolarów na przyszłe straty kredytowe, znacznie powyżej szacunków, w celu uwzględnienia słabych punktów związanych z nieruchomościami biurowymi i mieszkaniami wielorodzinnymi.

Na bank narastała presja w miarę dalszego spadku wartości akcji banku, w związku z czym agencja Moody's obniżyła rating kredytowy Bank of New York do śmieciowego. Agencja ratingowa jako powód obniżenia oceny podała „wieloaspektowe wyzwania finansowe, związane z zarządzaniem ryzykiem i ładem korporacyjnym”.

Aby uspokoić inwestorów, bank udostępnił zaktualizowaną informację finansową, z której wynika, że ​​od końca 2023 roku pozyskał depozyty i że posiada wystarczającą płynność.

7 lutego ogłosił również, że DiNilo został dyrektorem generalnym, stwierdzając w komunikacie prasowym, że DiNilo będzie „współpracować” z dyrektorem generalnym Thomasem Cangemi i innymi członkami kadry kierowniczej wyższego szczebla w celu „ulepszenia wszystkich aspektów działalności banku”.

READ  Kontrakty terminowe bez zmian po kolejnym dniu strat po podwyżce stóp Fed i silnej wyprzedaży

DiNello był wcześniej dyrektorem generalnym Flagstar Bank z siedzibą w Troy w stanie Michigan, który został przejęty przez New York Commercial Bank pod koniec 2022 r. Od czasu przejęcia pełnił funkcję prezesa niewykonawczego.

Decyzja o zakupie Flagstar i przejęciu aktywów upadłego Signature Bank w 2023 r. spowodowała, że ​​aktywa New York Mercantile Bank przekroczyły 100 miliardów dolarów, co wzbudziło wnikliwą kontrolę organów regulacyjnych. New York Commercial Bank stwierdził, że to właśnie te ostrzejsze wymagania doprowadziły do ​​decyzji o obniżeniu dywidendy i odłożeniu większej kwoty na przyszłe straty kredytowe.

DiNello podczas telekonferencji w dniu 7 lutego zapewnił analityków, że sytuacja w banku jest pod kontrolą. Powiedział, że „będziemy bardzo skupieni” na ograniczeniu koncentracji banku na nieruchomościach komercyjnych oraz że pierwszym priorytetem New York Commercial Bank jest „budowanie zaufania” do Wall Street w zakresie jego depozytów i płynności.

Komentarze na krótko zahamowały pogłębiający się z dnia na dzień swobodny spadek notowań spółki. Gdy akcje spółki ponownie zaczęły spadać, DiNello i inni członkowie zarządu kupili akcje NYCB o wartości około 873 000 dolarów, a wotum zaufania również przyczyniło się do wzrostu cen akcji pod koniec ubiegłego tygodnia.

New York Commercial Bank ujawnił we wtorek, że zmienił swój regulamin w celu mianowania DiNello na stanowisko dyrektora generalnego, który podlega mu. Stwierdzono również, że jakiekolwiek zwolnienie DiNello lub niepowodzenie w ponownym wyborze go na stanowisko dyrektora generalnego w ciągu najbliższych 24 miesięcy wymagałoby „pozytywnej większości co najmniej 75% całego zarządu”.

Stwierdzono również, że Huynh, która od grudnia 2020 r. pełni funkcję dyrektora Flagstar, poinformowała zarząd o swojej decyzji o rezygnacji i „realizuje inne interesy”.

Zarząd zatwierdził zmiany w statucie i zatrudnienie DiNello 6 lutego. Analityk zapytał DiNello podczas telekonferencji 7 lutego, czy jego przejście na stanowisko dyrektora generalnego zaplanowano na tydzień wcześniej, kiedy bank centralny Nowego Jorku ogłosił obniżkę dywidendy.

READ  USA rozważają większe wsparcie dla banków, dając czas Pierwszej Republice – Bloomberg News

„Nie będę mówił o dyskusjach, które mogliśmy odbyd, i nie wiem, dlaczego było to ważne w momencie podejmowania tej decyzji” – powiedział DiNello.

„Faktem jest, że podjęliśmy tę decyzję, jesteśmy tutaj i jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące naszych planów dotyczących dalszej współpracy z organizacją”.

David Hollerith jest starszym reporterem w Yahoo Finance zajmującym się bankowością, kryptowalutą i innymi obszarami finansów.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *