Stan Kalifornia ukarał grzywną 2 właścicieli SF Burger King

Kalifornijskie Biuro Komisarza ds. Pracy nałożyło na dwóch franczyzobiorców z San Francisco Burger King grzywnę w wysokości 2,2 miliona dolarów w przypadkach kradzieży wynagrodzeń, która zostanie wypłacona 230 byłym pracownikom.

Decyzja zapadła po tym, jak Monu Singh i Harkiran Randhawa z Golden Gate Restaurant Group przegrali odwołania od grzywny w wysokości 1,9 miliona dolarów nałożonej w czerwcu 2020 roku przez Biuro Komisarza Pracy. Kwota jest teraz ustalona na 2,2 miliona dolarów, co obejmuje naliczone odsetki.

Sprawa pierwotnie rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy grupa pracowników Burger King w… Znana lokalizacja 1200 Market Street, w centrum San Francisco, „zasadniczo rzucił pracę”, jak twierdzi Alex Campbell, starszy prawnik w organizacji non-profit Legal Aid in Action. Campbell pracował nad tym zagadnieniem od samego początku.

Poprzez swoich prawników, Colin Calvert z firmy prawniczej Fisher Phillips, Singh i Randawa zaprzeczyli jakimkolwiek wykroczeniom w e-mailu do SFGATE.

Calvert napisał: „Zamierzamy odwołać się i uważamy, że werdykt nie jest poparty zeznaniami i uzasadnionymi dowodami”.

Byli pracownicy twierdzą, że Singh i Randhawa celowo umieścili na krótkiej liście co najmniej sześć restauracji Burger King w San Francisco należących do Golden Gate Restaurant Group, aby obniżyć koszty. Zgodnie z dochodzeniem komisarza ds. pracy, które zostało zweryfikowane przez SFGATE, praktyki te rzekomo stworzyły niezrównoważone warunki pracy dla pracowników.

Dochodzenie wykazało, że tego rodzaju manewr cięcia kosztów nie był unikalny dla 1200 Market Street.

„Naruszenia, o których mowa, nie były odosobnionymi przypadkami, które były wynikiem winy nieuczciwych przełożonych, ale raczej, opartym na dowodach, integralną częścią metody działań zainicjowanych i/lub znanych obu stronom” [owners]Przeczytaj decyzję Urzędu Komisarza Pracy.

Pracownicy restauracji Burger King należących do Golden Gate Restaurant Group powiedzieli, że pracowali w godzinach nadliczbowych bez wynagrodzenia i przepracowali obowiązkowe okresy odpoczynku zgodnie z prawem Kalifornii. Twierdzili również, że często podwajali się jako kasjerzy, sprzątacze i inne stanowiska, które do nich nie należały, zgodnie z raportem z dochodzenia.

READ  Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego wydaje ostrzeżenie dotyczące wymiany kryptowalut FTX

Jeden z szefów kuchni powiedział, że pracowała w nadgodzinach, ponieważ nikt z personelu nie posiadał kwalifikacji do bezpiecznego przygotowywania posiłków. Inni pracownicy, tacy jak Sonia Crisostomo, byli podobno zobowiązani do wcześniejszego przybycia i wykonywania obowiązków, takich jak wpłacanie pieniędzy do banku, nawet po zakończeniu pracy.

Menedżerowie stwierdzili również, że są pod silną presją ze strony restauratorów, aby osiągali wysokie wyniki sprzedaży przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów pracy, zgodnie z Biurem Komisarza ds. Pracy. Była menedżerka Sandra Gutierrez powiedziała śledczym, że ma regularne zmiany od 10:00 do 18:00, ale często przychodziła wcześniej i pracowała później, „ponieważ nie było wystarczającej liczby ludzi do prowadzenia sklepu”, zgodnie z raportem z dochodzenia.

Te dodatkowe godziny podobno nie zostały zarejestrowane z powodu nacisków na obniżenie kosztów pracy.

Dochodzenie wykazało również, że pracownicy często otrzymują wynagrodzenie „10 dni po zakończeniu dwutygodniowego okresu rozliczeniowego”.

Biuro komisarza ds. Pracy w Kalifornii twierdziło, że Singh i Randawa byli świadomi wielu skarg dotyczących niedoborów siły roboczej spowodowanych przez personel i zarządzanie, ale nie podnieśli poziomu zatrudnienia, „chyba że sprzedaż byłaby wyższa”.

Dochodzenie wykazało, że właściciele stale zmieniali karty czasu pracy pracowników po wypadku i przypisywali zmiany „błędom systemowym” w komputerze lub nazywali „zapomniałem się zalogować”.

Inne zmiany wprowadzone przez Golden Gate Restaurant Group obejmowały fałszowanie formularzy przerw na posiłki, aby pokazać, że pracownicy robili sobie przerwę, kiedy ich nie mieli, oraz że oprogramowanie do rejestracji czasu zostało skonfigurowane w taki sposób, aby nie dopuszczać do pracy „zbyt wielu” pracowników w tym samym czasie.

Dwa dochodzenia prowadzone przez agencje rządowe dotyczą Singha i Randhawy, powiedział Campbell, starszy prawnik w Legal Aid in Action. Wraz z dochodzeniem prowadzonym przez Kalifornijskie Biuro Komisarza Pracy, miasto San Francisco podobno prowadzi dochodzenie w sprawie Golden Gate Restaurant Group, chociaż jakiekolwiek wnioski z tego dochodzenia nie zostały jeszcze upublicznione, powiedział Campbell.

READ  Giełdy w USA wahają się, ponieważ inflacja skacze bardziej niż oczekiwano

Obecnie byli pracownicy Burger King nie otrzymają żadnych pieniędzy z tytułu cytowania. Ponieważ Singh i Randhawa planują odwołać się od tej obecnej decyzji, kolejnym krokiem w procesie jest ustalenie ostatecznego wyniku przez sąd wyższej instancji. Singh i Randhawa prawdopodobnie mogliby odwołać się od każdej decyzji, dopóki nie dotrze ona do Sądu Najwyższego Kalifornii.

„To może zająć trochę czasu, zanim zostanie w pełni rozwiązane” – powiedział Campbell.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *