Ofiara morderstwa kuzyna rodziny Mansonów nazywa zwolnionego warunkowo członka sekty jako „obłąkanego psychicznie”Kuzynka pierwszej ofiary rodziny Mansonów skrytykowała uwolnienie członkini sekty Leslie Van Houten, nazywając ją „psychopatką”, której nie można zrehabilitować.

Kay Hinman, kuzyn Gary’ego Hinmana, wyraził pogardę na myśl, że Leslie Van Houten okazała się „wzorowym więźniem” po zwolnieniu warunkowym we wtorek.

Van Houten, obecnie 73 lata, Odsiedziała 53 lata do dożywocia za udział w dwóch niesławnych morderstwach – w tym brutalnym dźgnięciu Gary’ego Hinmana.

stałam się Najmłodszy członek kultu „Rodzina” po spotkaniu z Mansonem jako samotnym i psychotycznym 19-latkiem w Los Angeles.

— powiedział Kai Hinman Aktualności naród: „Psychiatra powiedziała w jednym ze swoich procesów, że cierpi na rodzaj schizofrenii, który tłumi jej emocje, przejawia mroczny chłód i poczucie wyobcowania, a psychopatów nie można wyleczyć”.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo:

Teraz 73-letnia Van Houten – samotna i psychicznie uszkodzona 19-latka z Los Angeles, kiedy poznała Mansona – odsiedziała od 53 lat do dożywocia za udział w dwóch niesławnych morderstwach i była najmłodszą członkinią „ Kult rodziny Mansonów.
Gary Hinman – który pod koniec lat 60. przedstawił Beach Boys początkującego wówczas muzyka Charlesa Mansona – został zasztyletowany przez Bobby’ego Beausoleila Mansona w 1969 roku i miałby 88 lat, gdyby żył dzisiaj

Kalifornijski Departament Więziennictwa i Rehabilitacji potwierdził, że Mason został „zwolniony warunkowo” po tym, jak uniknął kary śmierci w latach 70. – kiedy stanowy Sąd Najwyższy uchylił karę śmierci.

Oprócz oszczędzenia Van Houtena i wielu innych zabójców, posunięcie to zostało wzmocnione przez fakt, że urzędnicy postanowili zachować warunkowe zwolnienie na stole dla osób skazanych na karę śmierci – decyzja, którą rodziny ofiar odczuwają teraz najbardziej po ponad 50 latach.

„Czy kupujesz jakikolwiek argument, że Leslie Van Houten był wzorowym więźniem, który został w pełni zrehabilitowany i nie stanowił zagrożenia dla społeczeństwa?” Ashley Banfield z NewsNation w pewnym momencie pyta Henmana podczas pięciominutowego spotkania.

„Nie, nie mam” – kontynuuje kalifornijska seniorka, po czym przedstawia coś, co opisuje jako dowód braku człowieczeństwa Van Houtena – cytując więzienny wywiad, w którym zapytano ją, czy odczuwa smutek lub wstyd z powodu śmierci jednego z jej ofiary, Rosemary LaBianca.

„W 1976 roku Leslie została zapytana, czy czegoś żałuje” – wspomina starszy.

READ  Gwiazda „Batgirl” Leslie Grace przemawia po raz pierwszy po wycięciu filmu

„Przepraszam, to tylko pięcioliterowe słowo” – brzmiała jej odpowiedź.

Leslie jest chora psychicznie.

W innym miejscu Hinman przytacza inne cechy Van Houtena, które uważała za przeklęte – takie jak brak skruchy podczas procesu w 1971 roku, a także jej niesławny śmiech podczas składania zeznań, które obejmowały jej rolę w zabójstwach 44-latka – stary człowiek z Los Angeles i jego żona.

„Psychiatra powiedział w jednym ze swoich procesów, że jest typem schizofrenika, który tłumi swoje emocje, przejawiając mroczny chłód i poczucie wyobcowania” – mówi Hinman, dodając: „Psychopatów nie można wyleczyć”.

Wywiad – pierwszy występ Hinmana w telewizji od czasu, gdy sąd w Kalifornii zatwierdził piątą weryfikację zwolnienia warunkowego Van Houtena – ma miejsce niecały dzień po tym, jak Hinman powiedział DailyMail.com, że zwolnienie Van Houtena może otworzyć drzwi dla czterech kolejnych skazanych, którzy zostaną zwolnieni w przyszłości. powiązane zabójstwa.

Przemawiając WYŁĄCZNIE do DailyMail.com, powiedziała: „To otwiera drzwi dla pozostałych czterech. Nie mogę uwierzyć, że sądy by to zrobiły – jak mogą zastąpić gubernatora?”

Zdjęcie z 2017 roku dostarczone przez Kalifornijski Departament Więziennictwa i Rehabilitacji przedstawia Charlesa Mansona
Uwagi zostały poczynione przez 86-letnią Kay Hinman podczas środowego wywiadu dla NewsNation, który koncentrował się wokół okoliczności towarzyszących kontrowersyjnemu uwolnieniu skazanego mordercy Lesliego Van Houtena we wtorek.
Wywiad – pierwszy występ telewizyjny Hinmana od czasu, gdy sąd zatwierdził piątą rewizję zwolnienia warunkowego Van Houtena – ma miejsce niecały dzień po tym, jak Hinman powiedział DailyMail.com, że zwolnienie Van Houtena może otworzyć drzwi do zwolnienia innych skazanych, którzy obecnie odsiadują wyrok za związane z Mansonem morderstwa.
Oświadczenie pojawiło się wkrótce po tym, jak gubernator Kalifornii Gavin Newsom – który w przeszłości kwestionował zwolnienie warunkowe członków rodziny Mansona – ogłosił w krótkim oświadczeniu, że nie zamierza odwoływać się od decyzji stanowego Sądu Najwyższego.
Wśród ofiar Van Houtena była para z Los Angeles Leno i Rosemary LaBianca (powyżej), którzy zostali zamordowani 9 sierpnia 1969 roku przez Van Houtena, Mansona i czterech innych wspólników.
Manson – który zmarł w więzieniu w 2017 roku – przewodził grupie zniechęconej młodzieży w latach 60., wysyłając swoich zwolenników, by zabijali bogatych i sławnych z Los Angeles w 1969 roku.

Oświadczenie pojawiło się wkrótce po tym, jak gubernator Kalifornii Gavin Newsom – który w przeszłości kwestionował zwolnienie warunkowe członków rodziny Mansona – ogłosił w krótkim oświadczeniu, że nie zamierza odwoływać się od decyzji stanowego Sądu Najwyższego.

W oświadczeniu wyrażono oczywiste rozczarowanie Newsoma tą decyzją.

Opublikowany 7 lipca czytamy: „Ponad 50 lat po tym, jak sekta Mansona dokonała tych brutalnych zabójstw, rodziny ofiar wciąż odczuwają ich skutki”.

W rozmowie z Banfield Wednesday, Hinman – jego kuzyn, który w 1968 roku przedstawił Mansona, wówczas aspirującego muzyka, Brianowi Wilsonowi i innym członkom Beach Boys – nazwał tę decyzję „druzgocącą dla przyjaciół i rodziny”.

Lamentuje: „Pracowałam tak ciężko, aby zatrzymać zabójców Mansona w więzieniu, więc jest to bardzo rozczarowujące”.

READ  Obi-Wan Kenobi, odcinek 4 zawiera upadłe jajko wielkanocne

Wszyscy otrzymali karę śmierci, a kiedy znieśli karę śmierci, pominęli dwa słowa: „Bez możliwości wcześniejszego zwolnienia”.

„Wiele stanów umieściło tam „brak możliwości zwolnienia warunkowego”, kiedy zniosły karę śmierci, ale nie w Kalifornii” – dodaje.

Van Houten (po prawej) był najmłodszym z Rodziny Mansonów – sekty zwolenników białej supremacji, która pod koniec lat 60. i na początku lat 70. siała terror w sercach milionów Kalifornijczyków.

Leslie Van Houten, widziany w więzieniu w 1977 roku, został pierwotnie skazany na śmierć, zanim został ponownie skazany na dożywocie po tym, jak Kalifornia na krótko zniosła karę śmierci
Policjant w samochodzie w domu Leno i Rosemary LaBianca w Los Angeles

Van Houten został skazany za morderstwo pierwszego stopnia w 1971 roku i początkowo skazany na śmierć, jednak po tym, jak Sąd Najwyższy Kalifornii uznał ten wyrok za niezgodny z konstytucją w 1972 roku, wyrok ten został zredukowany do dożywocia z możliwością ubiegania się o zwolnienie warunkowe.

Po tym, jak odmówiono jej 13. zwolnienia warunkowego, już w 2008 r. Van Houten podjęła kroki prawne na tej podstawie, że decyzja została podjęta na podstawie dowodów z jej zbrodni.

Jednak do 2016 roku nadal nie była rekomendowana do zwolnienia warunkowego.

Jego piąte zalecenie, wydane w listopadzie 2021 r., zostało uchylone, podobnie jak poprzednie cztery, a jego wniosek o ponowne rozpatrzenie został odrzucony w następnym roku.

Ale 30 maja 2023 roku Sąd Apelacyjny uchylił warunkową odmowę, orzekając na korzyść Van Houtena.

Decyzja została podjęta na podstawie „niezwykłych wysiłków rehabilitacyjnych, wglądu, wyrzutów sumienia, realistycznych planów zwolnienia warunkowego, wsparcia rodziny i przyjaciół oraz przychylnych raportów instytucjonalnych. W momencie podjęcia decyzji przez gubernatora otrzymała cztery kolejne stypendia”.

Tymczasem zabójca Hinmana, Bobby Beausoleil, nadal jest przetrzymywany w kalifornijskim ośrodku medycznym w Vacaville za morderstwo z 1969 roku, które miało miejsce dwa tygodnie po tym, jak zmasakrował aktorkę Sharon Tate i sześć innych osób podczas napadów na domy.

Niestety, morderstwa przyćmiły śmierć Hinmana, pomimo wyjątkowego związku muzyka z mózgiem skorumpowanej sekty, którego kiedyś nazywał przyjacielem.

Pochodzący z Denver Hinman przeniósł się do Los Angeles na początku lat 60. i przygotowywał się do doktoratu. w socjologii. Typ intelektualisty i cichy artysta, został przyciągnięty do Rodziny Mansonów dzięki swojej obecności na niesławnej scenie społeczności na wzgórzach nad Los Angeles.

READ  „Break My Soul” Beyoncé zalewa Robin S. możliwościami biznesowymi

Hinman oferował zarówno Mansonowi, jak i jego przyszłemu zabójcy – i współlokatorowi – lekcje gry na gitarze Beausoleil, a nawet odrzucił zaproszenie do dołączenia do rodziny.

W 1969 roku, w wieku 34 lat, był uważnym buddystą i planował religijną pielgrzymkę do Japonii, ale znalazł się na celowniku rodziny po tym, jak błędnie uwierzyli, że odziedziczył 30 000 dolarów po zmarłym członku rodziny.

Manson, który był wtedy w trakcie budowania swojego krótkotrwałego imperium, potrzebował pieniędzy, aby wypełnić swoją misję przeniesienia swojego kultu do podziemnego bunkra w Dolinie Śmierci na oczekiwaną wojnę rasową, po której miał zostać światowym przywódcą.

Do drugiego aktu wybrał swojego byłego współlokatora Beausoleila i dwie kobiety, które znał, Mary Brunner, pierwszą zwolenniczkę Mansona, i Susan Atkins.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *