Strajk SAG był nieuchronny po tym, jak aktorzy nie podpisali umowy ze studiami AMPTP

Historyczny podwójny strajk, który skutecznie zamyka Hollywood, wydaje się nieuchronny po tym, jak związek reprezentujący prawie wszystkich aktorów telewizyjnych i filmowych nie zdołał zabezpieczyć nowego kontraktu z głównymi studiami do północy w środę.

Stowarzyszenie Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) ogłosiło z dnia na dzień, że jego zespół negocjacyjny jednogłośnie zarekomendował strajk 160 000 członków, w tym Netflix, Amazon, Disney i Warner Bros. zepsuty

AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Hollywoodzcy aktorzy uderzają, gdy rozmowy SAG-AFTRA kończą się fiaskiem

SAG-AFTRA zorganizuje konferencję prasową w południe czasu Los Angeles po tym, jak rada narodowa przegłosuje, czy strajk ma być oficjalny, dołączając do trwającego strajku hollywoodzkich pisarzy po raz pierwszy od 63 lat.

„Studia i streamerzy wdrożyli ogromne jednostronne zmiany w modelu biznesowym naszej branży, jednocześnie nalegając na zamrożenie naszych kontraktów w bursztynie” – powiedział w oświadczeniu krajowy dyrektor wykonawczy SAG-AFTRA, Duncan Crabtree-Ireland: „Ich odmowa znaczącego zaangażowania się w nasze podstawowe propozycje. i nasi członkowie To podstawowa pogarda doprowadziła nas do tego punktu. Studia i streamerzy nie docenili determinacji naszych członków, co wkrótce w pełni odkryją.

Fran Tresher, prezes związku, ostro skrytykował Koalicję Producentów Filmowych i Telewizyjnych – grupę negocjacyjną reprezentującą główne studia – która, jak miał nadzieję, kilka tygodni temu mogła dojść do porozumienia.

„Odpowiedzi AMPTP na najważniejsze programy związku są lekceważące i obraźliwe w stosunku do ogromnego wkładu, jaki wnieśliśmy w tę branżę” – powiedział Drescher. „Firmy odmówiły znaczącego zaangażowania się w niektóre tematy, podczas gdy inne całkowicie nas powstrzymały. Dopóki nie będą negocjować w dobrej wierze, nie możemy dojść do porozumienia.

SAG-AFTRA przygotowuje się do uderzenia Oto, jak wpłynie to na Hollywood

AMPTP obwinia związek aktorów za nieosiągnięcie porozumienia.

READ  Trzech migrantów utonęło na granicy USA po tym, jak Teksas uniemożliwiał akcję ratunkową | Aktualności

„Zamiast kontynuować negocjacje, SAG-AFTRA skierowała nas na kurs, który pogłębi trudności finansowe tysięcy osób, które polegają na branży w zakresie środków utrzymania” – powiedział w oświadczeniu rzecznik AMPTP, Scott Rowe.

Żądania aktorów w dużej mierze odzwierciedlają żądania ich kolegów z Writers Guild of America, której 11 000 członków strajkuje od miesięcy. Chcą ograniczeń w technologii sztucznej inteligencji, która może już symulować wygląd aktora lub styl pisarza, oraz nowego modelu biznesowego dla ery transmisji strumieniowej, która według związków zmienia proces twórczy Hollywood w ekonomię koncertów.

Pisarze telewizyjni powiedzieli The Post, co mają nadzieję, że ich strajk w całej branży osiągnie dla przyszłych pokoleń. (Wideo: Ally Caron/The Washington Post)

Produkcja wielu programów i filmów została już wstrzymana od czasu strajku WGA na początku maja. Oczekuje się, że zbiorowy strajk obsady zatrzyma prawie wszystkie pozostałe zdjęcia.

SAG-AFTRA i studia od tygodni próbowały uniknąć drugiego strajku, przedłużając pierwotny termin do 30 czerwca tego miesiąca i szukając pomocy w ostatniej chwili od Federalnej Służby Mediacji i Koncyliacji rządu USA, która wysłała starszego mediatora. Aby wziąć udział w ostatniej rundzie negocjacji w środę.

To nie zadziałało, a Hollywood wypycha teraz prawie wszystkie talenty na antenie z planu. Aktorzy z listy A itp Meryl Streep, Jamie Lee Curtis, Quinta Brunson i Pedro Pascal wyrazili wcześniej chęć strajku w liście otwartym do przywódców SAG-AFTRA. (Greg D. Raelson, dyrektor FMCS ds. Kongresu i spraw publicznych, powiedział, że pośrednicy będą nadal pomagać.)

Podwójny strajk pisarzy byłby niemal bez precedensu. Podczas gdy zarówno aktorzy, jak i scenarzyści wielokrotnie opuszczali plan zdjęciowy, w tym strajk scenarzystów w 2007 roku i sześciomiesięczny strajk artystów w 2000 roku, jest to jeden z najdłuższych strajków w branży rozrywkowej w historii — strajkowali w tym samym czasie czas: w 1960 r. Gildią Aktorów Ekranowych kierował Ronald Reagan.

READ  Najnowsze aktualizacje wojny rosyjsko-ukraińskiej - The Washington Post

Ten podwójny strajk zakończył się, gdy studia zgodziły się zapłacić aktorom procent pieniędzy zarobionych, gdy filmy były licencjonowane w telewizji – wśród innych warunków transformacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *