Oo, Nigeria: masowe strzelanie do kościoła zabija dziesiątki, mówi lokalny prawodawca

Adeyemi Olaimy, prawnik reprezentujący okręg wyborczy Awo w Zgromadzeniu Stanowym Ondo, powiedział CNN, że napastnicy zaatakowali kościół w mieście Awo i zaczęli „strzelać z przerwami”.

Alimi powiedział, że zginęło co najmniej 28 osób.

„Atakujący przyjechali na motocyklach i sporadycznie zaczęli strzelać” – powiedział. Zabili wielu ludzi w kościele”.

Al-Alimi powiedział, że ofiary są przewożone do Federalnego Centrum Medycznego w Au.

Policja stanowa nie była w stanie potwierdzić całkowitej liczby ofiar w kościele katolickim św. Franciszka, powiedział CNN rzecznik policji, i nie była w stanie zidentyfikować osób odpowiedzialnych za atak.

Gubernator stanu Ondo Arakunrin Akridolo powiedział, że był „zszokowany” atakiem i opisał go jako „czarną niedzielę w Ou”.

„Jestem głęboko zasmucony niesprowokowanym atakiem i zabijaniem niewinnych ludzi w Ou, którzy oddają cześć dzisiaj w Kościele katolickim św. Franciszka”, powiedział na Twitterze, dodając, że „podły i demoniczny atak jest wyrachowanym atakiem na pokój- kochający ludzi z Królestwa Oui, którzy przez lata cieszyli się względnym spokojem.” „.

Gubernator zobowiązał się do „poświęcenia wszystkich dostępnych środków na wytropienie tych napastników i zmuszenie ich do zapłacenia ceny”.

Kontynuował: „Nigdy nie ulegniemy machinacjom okrutnych elementów w naszej determinacji, by uwolnić nasz kraj od przestępców”, wzywając opinię publiczną, by „nie oddawała prawa w wasze ręce”.

„Wzywam naszych ludzi do zachowania spokoju i czujności. Nie bierz prawa w swoje ręce. Rozmawiałem z szefami służb bezpieczeństwa. Zostałem również zapewniony, że elementy bezpieczeństwa zostaną rozmieszczone w celu monitorowania i przywracania życia normalne w Królestwie Oo” – napisał Akeredolu.

Śmiertelne ataki Gangi motocyklowe Rzadkie w południowo-zachodniej Nigerii. Takie ataki są bardziej rozpowszechnione w częściach północnej części kraju, które są nieustannie oblegane przez terrorystów z Boko Haram i atakujących bojowników znanych lokalnie jako „bandyci”.
Atak na Kościół Oo następuje tydzień po kolejnej tragedii kościelnej, kiedy zginęło 31 osób Inni zostali ranni podczas paniki podczas imprezy kościelnej w mieście Port Harcourt w południowo-wschodniej Nigerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.