Open Champion Cameron Smith, pięciu innych opuszcza PGA Tour dla LIV Golf

Atlanta – As Billy Horschel Zbliżając się do 18. greena w finałowej rundzie niedzielnego turnieju Tour Championship na East Lake Golf Club, nie mógł powstrzymać się od zastanowienia, czy to ostatni raz, kiedy grał ze swoim drogim przyjacielem, Cameron Smithna PGA Tour.

Horschel i Smith mieszkają w Ponte Vedra na Florydzie. Grają razem w golfa, aw wolnym czasie łowią ryby na świeżym powietrzu.

„Jeśli odejdzie, będzie to największa strata w moim umyśle, ponieważ spojrzysz na jego wiek i to, co osiągnął” – powiedział Horschel. „Spójrz na osobę, którą jest. Jest wspaniałym dzieckiem i bardzo dobrze się reprezentuje, i robi to we właściwy sposób. Gdyby tak się stało, byłaby to moja największa strata, ponieważ jestem stronniczy. Jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. ”

Nowy tor ogłosił we wtorek, że 29-letni Smith opuści PGA Tour dla LIV Golf. Smith jest numerem 2 w oficjalnych rankingach golfowych i wygrał 150. Open w St Andrews w lipcu. Chile Joaquin Nieman (19. gracz na świecie), Harold Varner III (nr 46), Trójkąt Camerona (nr 55), Australia Marek Leiszman (nr 62) i Indii Anirban Lahiri (nr 92) dołącza również do LIV Golf, który jest finansowany przez państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej.

LIV Golf powiedział, że sześciu graczy weźmie udział w czwartym wydarzeniu, które rozpocznie się w piątek w The International pod Bostonem.

„LIV Golf pokazuje światu, że nasza prawdziwie globalna liga przyciąga najlepszych graczy na świecie i rozwinie grę w przyszłość dla następnej generacji” – dyrektor generalny i komisarz LIV Golf Greg Norman Powiedział w oświadczeniu. „Najlepsi i najzdolniejsi nadal cieszą się ekscytacją i energią LIV Golf oraz tego, co budujemy: namacalną ligę golfa zespołowego, która połączy się z nową publicznością na całym świecie. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia w tym tygodniu w The International i zapewnij fanom niezapomniane wrażenia z imprezy”.

READ  Tydzień niespokojnych bram transferowych widzi, jak Texas Longhorns unika zaangażowania dla WR Star Xavier Worthy

Smith to największa strata PGA Tour. Australijczyk jest u szczytu swojej kariery, po zdobyciu tytułu The Players w marcu i pierwszego majora na 150. Open. Smith jest sześciokrotnym zwycięzcą PGA Tour i popularnym graczem wśród fanów i współzawodników.

„Jest dla mnie dobrym towarzyszem”, Australia Adam Scott Powiedział. „Gram wiele sesji treningowych z Camem. Będzie mi tego brakowało. Jest zawodnikiem gorszej jakości i muszę go pokonać”.

Smith i Neiman, zwycięzcy Genesis Invitational w Riviera w lutym, automatycznie zakwalifikowali się do międzynarodowego zespołu, który zmierzy się w Presidents Cup na Quail Hollow w Charlotte w Północnej Karolinie, 20-25 września.

Komisarz PGA Tour Jay Monahan zawiesił graczy za udział w turniejach LIV Golf bez sprzecznych wersji wydarzeń. Ponieważ Presidents Cup został zatwierdzony przez PGA Tour, Smith i Neiman nie będą mogli grać. To cios dla międzynarodowej drużyny, która już okazała się wielkim słabszym dla Amerykanów.

Kapitan drużyny międzynarodowej Trevor Immelman Planuje ogłosić opcje kapitana 6 września. Hideki MatsuyamaA Songjae ImTom Kim Corey ConnersA Mito Pereira Scott zakwalifikował się do zespołu. Immelmann doda sześciu graczy do 12-osobowego składu.

– Mogę tylko powiedzieć, że Trevor jest przygotowany na wszystko, jak tylko może – powiedział Scott. „Naprawdę mu współczuję. Przez długi czas był w trudnej sytuacji. Ma plan i cokolwiek z nim pójdzie, pójdzie z nim. nawet z niektórymi [of their] Brakuje też facetów, nie tylko o 11. ”.

Pereira, który prowadził na 72. dołku PGA Championship na Southern Hills i zremisował na trzecim miejscu, również w przyszłości trafi do LIV Golf, jak wcześniej informowały źródła ESPN.

Kapitan drużyny USA Davis Miłość III Doda także sześć wyborów kapitanów 7 września. Patryk CantlayA Sam BurnsA Justin ThomasA Scotty SchefflerA Xander Shaveli A Tony Vino Już zakwalifikowany.

READ  Najnowsze informacje o QB Eagles Jalen Hurts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.