Pakistan ułatwia kontrolę waluty, aby wygrać pożyczkę. Ocenia słabo

Rupia pakistańska spadła o 24 rupii i była wyceniana na 255 rupii w stosunku do dolara amerykańskiego

Nowe Delhi:

Dziś, według doniesień lokalnych mediów, pakistańska waluta spadła do rekordowo niskiego poziomu 255 rupii za dolara amerykańskiego. Potykanie przychodzi później Rząd pozbawiony gotówki Poluzował kontrolę nad kursem wymiany, aby uzyskać bardzo potrzebne pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Pakistańskie kantory usunęły ze środy maksymalny kurs dolara w stosunku do rupii i zapowiedziały, że pozwolą lokalnej walucie na powolną deprecjację na wolnym rynku.

The Express Tribune poinformował, że rupia pakistańska spadła o 24 rupii i była notowana po 255 rupii w stosunku do dolara amerykańskiego o godzinie 13:00.

MFW zwrócił się do rządu Pakistanu o zaprzestanie kontroli i zezwolenie siłom rynkowym na ustalanie ceny waluty, co zostało chętnie zaakceptowane. Pakistan starał się uzyskać zgodę globalnego organu na finansowanie w wysokości 6,5 miliarda dolarów, które jest obecnie wstrzymane.

Podczas gdy w zeszłym roku Pakistan wygrał pomoc finansową z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, uwolnienie funduszy utknęło w martwym punkcie w tym roku.

Zmniejszające się rezerwy walutowe w Pakistanie doprowadziły do ​​ogromnej inflacji cen żywności. W niektórych częściach kraju paczka mąki kosztuje nawet 3000 rupii. W mediach społecznościowych krążą filmy przedstawiające ludzi walczących o jedzenie i ścigających food trucki.

Ponieważ kraj pogrążył się w ciemnościach Częste przerwy w dostawie prądu.

„Nie mogliśmy nic zrobić. Wszyscy siedzą bezczynnie. Nie możemy obsługiwać żadnych maszyn”, mówi Zafar Ali, który prowadzi warsztat.

Bank centralny Pakistanu w tym tygodniu również podniósł stopy procentowe do najwyższego poziomu od 24 lat, aby walczyć z rosnącymi cenami.

Polecane wideo dnia

Zobacz: Kobieta wykonuje niesamowity skok, by uratować dziecko, które wypadło z wózka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *