Patrick Mahomes – Priorytetem jest „dziedzictwo i wygrywanie pierścieni”, a nie pieniądze

Nauczyciel AdamaPisarz personelu ESPN24 maja 2023, 16:24 ET3 minuty na przeczytanie

Mahomes, Chiefs przedstawiają stół o charakterze towarzyskim

Obrońcy tytułu ujawniają harmonogram meczów na 2023 rok za pomocą wideo w mediach społecznościowych.

Kansas City, Missouri — Od podpisania najbogatszego wówczas kontraktu w historii NFL, Patrick Mahomes obserwował, jak jego roczna pensja spadła na siódme miejsce wśród rozgrywających w lidze.

Mahomes zaznaczył w środę po tym, jak Chiefs zakończyli pierwszy tydzień treningów poza sezonem, że nie uważa rozwoju sytuacji za niepokojący.

„Zawsze mówiłem, że w tej chwili bardziej martwię się dziedzictwem i zdobywaniem pierścieni niż zarabianiem pieniędzy” – powiedział. „Widzimy, co dzieje się w lidze, ale jednocześnie nie zrobiłbym niczego, co mogłoby zaszkodzić nam w zatrzymaniu świetnych graczy wokół mnie. Więc to trochę oscyluje wokół tej linii”.

Mahomes stał się najlepiej opłacanym graczem NFL latem 2020 roku, kiedy podpisał 10-letnie przedłużenie o wartości 450 milionów dolarów. Od tego czasu żaden gracz nie osiągnął szczytu w tej dekadzie pod względem całkowitej wartości, ale sześciu innych rozgrywających – w tym Aaron Rodgers, Russell Wilson, Jalen Hurts i Lamar Jackson – przewyższyło Mahomesa średnią płacą.

Mahomes może zejść z listy płac tego lata, jeśli lukratywne odcinki zostaną podpisane przez Joe Burrowa i Justina Herberta, którzy po raz pierwszy kwalifikują się do długoterminowych umów.

Dyrektor generalny Chiefs, Brett Veitch, powiedział wcześniej w sezonie, że Chiefs rozważą osłodzenie kontraktu Mahomesa, chociaż nie podał harmonogramu. Obecna umowa Mahomesa obowiązuje do 2031 roku.

„Po prostu chcesz zrobić wszystko, aby nie skrzywdzić innych pomocników [financially]— powiedział Mahomes. Kiedy ich kontrakty zostaną zakończone, chcesz, aby firma działała [higher].

„Nie chodzi o to, żebym był najlepiej opłacanym człowiekiem; nie chodzi o zarabianie dużych pieniędzy. Zarobiłem wystarczająco dużo pieniędzy, abym był ustawiony na resztę życia. Ale jednocześnie musisz to znaleźć dobrą passę, w której zarabiasz dużo pieniędzy, ale wciąż dużo zatrzymujesz.” Świetni gracze wokół ciebie, abyś mógł wygrać te Super Bowl i móc rywalizować w tych grach.

Mahomes powiedział, że trudno było znaleźć równowagę między nimi.

„Myślę, że to dla tych wszystkich facetów” – powiedział. „Myślę, że widzisz facetów, którzy dostają wypłatę w ostatnim okresie poza sezonem – próbują znaleźć odpowiednie miejsce.

„Jeśli spojrzysz na wielkich w lidze, znajdują właściwe miejsce, w którym pobierają dużo pieniędzy, ale jednocześnie zatrzymują wielu tych wspaniałych graczy. … Rozumiem, że patrzysz na drużynę i masz tacy jak Chris [Jones] I [L’Jarius] Sinead, a nawet Travis [Kelce] – wszyscy ci ludzie, których musisz mieć wokół siebie, aby mieć te wspaniałe zespoły. Ale jednocześnie chcesz się upewnić, że dbasz o siebie”.

READ  miotacz baseballu Junior College może zostać wydalony po zaatakowaniu kluczowego gracza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *