Pekin popiera plany zaostrzenia wymogów dotyczących szczepień przeciwko Covid

Miasto Pekin ograniczyło plany wprowadzenia szczepień przeciwko Covid w niektórych miejscach publicznych i utrzymywało, że wystarczy ujemny wynik testu na obecność wirusa. Witryna do testowania wirusów w Pekinie w Chinach została przedstawiona tutaj we wtorek, 5 lipca 2022 r.

Bloomberg | Bloomberg | Dobre zdjęcia

PEKIN – Wydaje się, że pierwsze starania Chin o wprowadzenie szczepionek przeciw Covidowi zakończyły się przed jego rozpoczęciem.

Środa, stolica Od poniedziałku Pekin ogłosił, że większość ludzi zostanie zaszczepiona Przed wejściem do miejsc publicznych spotkań, takich jak siłownie.

W czwartek miasto usunęło wzmiankę o ordynacji, według Państwowa gazeta lokalna, Beijing Daily.

W raporcie zacytowano członka miejskiego Urzędu ds. Zapobiegania i Kontroli Wirusów, który podkreślił obecne zasady — negatywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu ostatnich 72 godzin — wchodzenia do przestrzeni publicznych. Ale w oświadczeniu nie wspomniano o potrzebie szczepień, a przedstawiciel rządu zachęcał ludzi do dobrowolnych szczepień.

Po skontaktowaniu się z CNBC przedstawiciel władz miasta Pekin potwierdził raport Beijing Daily. W czwartek stolica zgłosiła zero nowych przypadków Covid z objawami lub bez nich.

Gazeta państwowa poinformowała, że ​​skontaktowała się z biurem rządowym po tym, jak nakaz szczepień wywołał „niepokój i nieufność” wśród mieszkańców miasta, jak wynika z tłumaczenia chińskiego tekstu CNBC.

Wstępny raport Beijing Daily przyciągnął w środę wiele komentarzy na WeChat.

W najpopularniejszych komentarzach pytano, w jaki sposób ktoś mógłby udowodnić, że nie jest „odpowiedni” do szczepionek przeciw Covid – szczególnie dla osób starszych lub w ciąży w sytuacjach krytycznych. Inni poprosili o wyjaśnienie, które miejsca publiczne są klasyfikowane jako „miejsca spotkań towarzyskich”, w tym dworce kolejowe. Jeszcze inni wskazywali na trudności z włączeniem rejestrów szczepień z Hongkongu lub zagranicy do pekińskiego systemu kodeksu zdrowia.

W Chinach tylko szczepionki wyprodukowane w Chinach są dostępne publicznie, zwykle przez Sinopharm lub Sinovac.

READ  Ponura prognoza Netflix niszczy większość infekcji giełdowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *