Pete Arredondo: Szef policji okręgowej w Uvalde odmawia odpowiedzi na pytania CNN w publicznych komentarzach po raz pierwszy od tygodnia

W środę przed swoim domem Arrotondo powiedział Aaronowi Cooperowi z CNN: „Codziennie komunikuję się z DPS”.

Kilka minut później przed swoim biurem powiedział Shimonowi Prokupeczowi z CNN, że nie zamierza ujawniać żadnych dalszych informacji. Trwają usługi pogrzebowe.

„Będziemy szanować rodzinę” – powiedział. „W końcu to zrobimy. Kiedy to się skończy, kiedy rodziny odejdą w żałobie, zrobimy to otwarcie”.

Arredondo po raz pierwszy skomentował po dwóch krótkich komunikatach prasowych w dniu ataku, w których powiedział, że napastnik nie żyje, ale dostarczył niewiele informacji na temat strzelaniny. W tym czasie nie odpowiadał na żadne pytania i nie pojawiał się później na forum publicznym.

19 dzieci i dwoje nauczycieli zginęło w ataku we wtorek, a władze jeszcze nie odpowiedziały Kluczowe pytania, dlaczego policja Wyłamanie dwojga zamkniętych drzwi w klasie i konfrontacja z bandytą zajęło około 80 minut.

Szkolny komendant policji został zidentyfikowany w zeszłym tygodniu jako dowódca przez DPS, który postanowił nie wdzierać się na siłę do pomieszczeń i zamiast tego czekał na posiłki – dzieci w środku wielokrotnie dzwoniły pod numer 911 i prosiły o pomoc policji.

DPS poinformował, że taktyczny zespół celny i straży granicznej wszedł do pomieszczeń za pomocą klucza ochroniarza i zastrzelił podejrzanego.

Dyrektor TPS Steven McGraw nie zidentyfikował Arrotondo z imienia i nazwiska, ale powiedział, że lider podjął „złą decyzję”, aby nie angażować się zbyt szybko w sprawę bandyty. Powiedział, że dowódca postanowił potraktować sytuację jak zakazanego podejrzanego, a nie aktywnego strzelca.

Ustalona polityka organów ścigania, opracowana po strzelaninie do szkoły w Columbine w 1999 roku, Wzywa policję do jak najszybszego zatrzymania bandyty W sytuacji aktywnego strzelca.

Arredondo pracował w organach ścigania przez prawie 30 lat, a w marcu 2020 r. został szefem policji Departamentu Policji Skonsolidowanego Niezależnego Okręgu Szkolnego (CISD) w Uvalde.

READ  Amanda Gorman została „zredukowana” decyzją okręgu szkolnego po tym, jak rodzic skarżył się, że jej wiersz „The Hill We Climb” zawiera „nienawistne wiadomości”

W tej roli ukończył szkolny trening snajperski w służbie ścigania Według jego teczki szkolenia zawodowego uzyskanej przez CNN w grudniu 2021 r. Ukończył także szkolną klasę strzelania z egzekwowania prawa w sierpniu 2020 r. w biurze szeryfa hrabstwa Johnson.

Ponadto, zgodnie z dokumentem, w czerwcu 2019 r. ukończył kurs taktyczny w zakresie reagowania na terroryzm w ramach programu Advanced Law Enforcement Rapid Response Training (ALERRT). Program ALERRT ma na celu nauczenie funkcjonariuszy technik, takich jak noszenie opasek uciskowych po strzelaniu. Krajowe Centrum Egzekwowania Prawa i Technologii Zmian.

Zainaugurowana tajną ceremonią dla Rady Miasta Ardonto

Arrotondo został wybrany do rady miasta Wolde na początku tego miesiąca, a na wtorek zaplanowano specjalne posiedzenie rady miasta, aby on i inni złożyli przysięgę.

Jednak w poniedziałkowym oświadczeniu burmistrz Dan McCallin powiedział, że spotkanie „nie przebiegło zgodnie z planem” i że „we wtorek skupiamy się na naszych rodzinach, które straciły bliskich”.

Komendant Policji Okręgowej Szkoły Uvalde obejmuje urząd radnego miasta tydzień po masowej strzelaninie

Zamiast tego Arredonto objął urząd prywatnie bez uprzedniego powiadomienia mediów. Chociaż nie było formalnej ceremonii, McLaughlin powiedział, że radni przybyli do ratusza w ciągu dnia „w dogodnym dla nich czasie”, aby objąć urząd, a Arredonto pojawił się osobiście, aby odebrać przysięgę urzędu i podpisać dokumenty.

„Dzisiaj nie odbyła się żadna ceremonia, ponieważ planują pochować swoje dzieci w ciągu najbliższych kilku dni, ku czci rodzin, które dziś pochowały swoje dzieci” – powiedział McLaughlin w pisemnym oświadczeniu.

Burmistrz powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że „został należycie wybrany” i że „w statucie miasta, kodeksie wyborczym ani konstytucji Teksasu nie było nic, co uniemożliwiłoby mu złożenie przysięgi.

W swoich krótkich uwagach w środę Aradonto powiedział, że inauguracja była „sprawą osobistą” z szacunku dla rodzin, dodając, że rodziny są teraz skupione.

Omar Jimenez z CNN, Andy Rose i Rebecca Rice przyczynili się do powstania raportu.

READ  Wybory w Hiszpanii: PP prowadzi, ale żadna partia nie ma wystarczającego absolutnego poparcia, by utworzyć rząd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *