Barany i Bengale zbierają się z dwucyfrowych deficytów, aby przygotować pojedynek na Super Bowl

Cincinnati Bengals i Los Angeles Rams osiągnęli w niedzielę dwucyfrowe deficyty, aby 13 lutego zorganizować nieprawdopodobny pojedynek Super Bowl LVI w Los Angeles.

Dwa lata temu Bengals byli najgorszą drużyną NFL. Teraz jadą na Super Bowl, aby zagrać w Rams – na ich domowym stadionie.

Dopasowując się do największego powrotu w meczu o mistrzostwo AFC, Bengalczycy zebrali się z 18-punktowego dołka w Kansas City, by ogłuszyć Chiefs w wieku 27-24 w dogrywce przed ich pierwszym wyjazdem na wielki mecz od sezonu 1988.

Szukając rekordowego trzeciego wyjazdu z rzędu na Super Bowl, rozgrywający z Kansas City Patrick Mahomes pomógł Chiefs w drugiej kwarcie na prowadzenie 21:3, ale przed przerwą Bengalczycy zmniejszyli różnicę do 21:10.

Prawdziwym MVP Cincinnati mogła być defensywa, która doprowadziła Chiefs do bramki pod koniec regulacji, pozwalając na grę w dogrywce, gdzie bezpieczeństwo Bengalu, Vonn Bell, wybrał Mahomesa, aby ustawić ostatni podjazd.

Ostatecznie bengalski debiutant Evan McPherson strzelił gola na 31 jardów w dogrywce – jego drugi zwycięski rzut od wielu tygodni.

W meczu o tytuł NFC Rams pokonali 10-punktowy deficyt w drugiej połowie, aby zdobyć koronę konferencji dzięki zwycięstwu 20-17 nad San Francisco, kiedy Matt Gay strzelił 30 jardów z pola, a pozostało 1:46.

Według FanDuel, Los Angeles jest jednym z faworytów do 3 i pół punktu na Super Bowl.

Bengals QB Joe Burrow (z lewej) i obrońca Tyler Shelvin uśmiechali się po zwycięstwie

Aaron Donald z Los Angeles Rams odszedł i Matthew Stafford świętują po niedzielnym meczu o mistrzostwo NFC przeciwko San Francisco 49ers.  The Rams wygrali 20-17, aby awansować do Super Bowl

Aaron Donald z Los Angeles Rams odszedł i Matthew Stafford świętują po niedzielnym meczu o mistrzostwo NFC przeciwko San Francisco 49ers. The Rams wygrali 20-17, aby awansować do Super Bowl

Właściciel Barana, Stan Kroenke, środkowy, trzyma trofeum George Halas w niedzielę

Właściciel Barana, Stan Kroenke, środkowy, trzyma trofeum George Halas w niedzielę

Los Angeles (15-5) przegrywało sześć razy z rzędu z 49er (12-8), ale goście nie byli w stanie spowolnić odbiornika All-Pro Coopera Kuppa. Bezpieczeństwo Jaquiski Tartt zgubił pewne przejęcie w czwartej kwarcie, co pomogło LA zremisować mecz.

Kupp zakończył 11 chwytami na 142 jardy i dwoma przyłożeniami.

W brutalnym meczu fizycznym, który został również podkreślony przez kilka zagrań Kuppa i innego zawodnika All-Pro Deebo Samuel z 49ers, rozgrywający LA Matthew Stafford strzelił 31 na 45 na 337 jardów, aby dostać się na swój pierwszy Super Bowl.

Barany dotarły tam w sezonie 2018, ale przegrały z Nową Anglią.

Franczyza obejmuje cztery poprzednie Super Bowls, awansując na 1-3; jedyne zwycięstwo przyszło w sezonie 1999, gdy stacjonowali w St. Louis.

„Jestem błogosławiony, że jestem częścią tego zespołu, z tą grupą facetów, z tym sztabem trenerskim”, powiedział Stafford, który w tym sezonie został sprzedany do Rams po tym, jak spędził swój pierwszy tuzin sezonów w Detroit. – Nie da się lepiej napisać tej historii. Brakuje mi słów. Po prostu świetnie się bawię grając w piłkę z tymi facetami.

Słabszy Bengals – prowadzony przez rozgrywającego Joe Burrowa – zlikwidował deficyt 21:3, by uciszyć kibiców gospodarzy na Arrowhead Stadium w Kansas City, gdy kicker Evan McPherson strzelił gola z pola z 31 jardów na 9:22 minut przed pierwszą dogrywką.

To była oszałamiająca porażka dla Chiefs, których bukmacherzy uznali za faworytów do zdobycia trofeum Super Bowl LVI.

Mahomes i reszta zespołu musieli lamentować nad szansą na trzeci z rzędu występ w Super Bowl.

Podczas zaciętego meczu, Bengalczycy zlikwidowali 18-punktowy deficyt – tym samym remisując z rekordem w grze o tytuł AFC – i objęli prowadzenie 24-21.

Ale kicker Chiefs, Harrison Butker, strzelił bramkę z pola z 44 jardów, gdy upłynął regulaminowy czas, co spowodowało dogrywkę. Tydzień wcześniej rzut Butkera z 49 jardów w ostatniej grze regulaminowej zrobił to samo przeciwko Buffalo.

Rozgrywający Cincinnati Bengals Joe Burrow świętuje z fanami po mistrzostwach AFC

Rozgrywający Cincinnati Bengals Joe Burrow świętuje z fanami po mistrzostwach AFC

Jednak magia Mahomesa skończyła się w dogrywce, gdy został wyeliminowany po pierwszym posiadaniu Chiefs, a Burrow pokonał Bengals w łatwym strzale.

Teraz Cincinnati zmierza na Super Bowl po raz pierwszy od 1989 roku, kiedy przegrał thriller z Joe Montaną i San Francisco 49ers.

Zespół przegrał również z dziewiątkami w Super Bowl w 1982 roku.

McPherson powiedział podczas konferencji prasowej po meczu, że tydzień poprzedzający mecz był „surrealistyczny”, ponieważ zespół odsunął na bok narrację słabszych graczy.

— Bengalowie są tutaj, żeby to powiedzieć — powiedział.

Pomimo przejścia do drugiej połowy z wynikiem 21-10, powiedział, że jest przekonany, że zespół dogoni.

„Wszyscy myśleliśmy, że wrócimy i znajdziemy sposób na zwycięstwo” – powiedział McPherson. „Myślę, że wiele osób spisało nas na straty po przerwie, ale jesteśmy pewną siebie grupą facetów i wiedzieliśmy, że nie ma mowy, abyśmy tak wyszli”.

Główny trener Cincinnati Bengals, Zac Taylor, trzyma trofeum Lamar Hunt Trophy za zdobycie tytułu AFC

Główny trener Cincinnati Bengals, Zac Taylor, trzyma trofeum Lamar Hunt Trophy za zdobycie tytułu AFC

Burrow, lat 25, powiedział, że zespół pracował niezwykle ciężko, aby dostać się do Super Bowl po tym, jak w zeszłym roku cierpiał poza sezonem.

„Myślę, że gdybyś powiedział mi przed sezonem, że pojedziemy na Super Bowl, nazwałbym cię szalonym” – powiedział. Ale teraz nic mnie nie dziwi. Grając przez cały rok wiedziałem, że będziemy mieli okazję tu być.

„To bardzo ekscytujący moment”.

Bengalczycy szeroko przyjmowani Ja’Marr Chase powiedział, że jest zachwycony, że ma szansę na Super Bowl. On i Burrow wcześniej zdobyli razem tytuł NCAA w LSU.

READ  Sędzia federalny zabronił Departamentowi Obrony ukarania sił marynarki wojennej za odmowę szczepienia.

„Im więcej słyszę, tym bardziej jestem podekscytowany. Mamy przed sobą szansę, mamy świetny zespół. Wszyscy są podekscytowani stojącą przed nami szansą”.

Rozgrywający Kansas City Chiefs Patrick Mahomes (z lewej) gubi piłkę, gdy jest atakowany przez defensywę Cincinnati Bengals Sam Hubbard (w środku) w drugiej połowie

Rozgrywający Kansas City Chiefs Patrick Mahomes (z lewej) gubi piłkę, gdy jest atakowany przez defensywę Cincinnati Bengals Sam Hubbard (w środku) w drugiej połowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *