Płatności za samochód wynoszą średnio 712 USD miesięcznie, ponieważ ceny nowych i używanych samochodów wciąż rosną

Średnia cena samochodu staje się niższa dla przeciętnego człowieka, a typowe miesięczne płatności osiągają najwyższy poziom w historii.

Według raportu Cox Automotive i Moody’s Analytics przystępność nowe pojazdy Kontynuował wzrost w maju czwarty miesiąc z rzędu, a miesięczne składki samochodowe wynosiły średnio 712 USD miesięcznie.

„Niestety dla części populacji, która może jej najbardziej potrzebować, staje się ona coraz bardziej poza zasięgiem” – powiedział Evan Drury, starszy dyrektor ds. analiz w ekspertze ds. zakupu samochodów Edmunds. Powiedz NPR Trudność w zakupie samochodu.

Indeks cen konsumpcyjnych Dane z maja pokazały, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny nowych samochodów wzrosły o 12,6%, a to w połączeniu z wyższymi stopami procentowymi zaowocowało większą liczbą miesięcznych płatności niż kiedykolwiek wcześniej.

Samochody używane wzrosły o 16,1%.

Ceny używanych samochodów nadal rosną w zależności od cen gazu, a rekordy łańcucha dostaw napędzają popyt

Według Kelly Blue Book średnia cena zakupu nowego samochodu w maju wyniosła 47 148 USD.

„Żartuję z ludźmi, że każdy zakup nowego samochodu to zakup luksusowego samochodu i nie obchodzi mnie, co kupujesz” – powiedział Drury NPR.

Nabywcy o średnich dochodach są wyceniani na rynku nowych samochodów

Raport Coxa i Moody’s powiedział, że maj przyniósł średnio 41,3 tygodnia dochodu potrzebnego do zakupu przeciętnego nowego samochodu.

Głównym powodem podwyżki cen jest stała brak chipów komputerowych To spełnia wiele kluczowych funkcji w nowoczesnych pojazdach. Według Rebeki Rydzewski z Cox Automotive sprawy mogą się nie pogorszyć, ale nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie się poprawiły.

READ  American Airlines potroiły pensje pilotów po tym, jak wada w harmonogramie sprawiła, że ​​tysiące lotów straciły pilotów

Prowadź swoją firmę FOX w podróży, klikając tutaj

Redzowski powiedział w oświadczeniu dołączonym do Raport Coxa w czerwcu. „Nie należy się jednak spodziewać spadku cen, bo ograniczone dostawy na nowym rynku utrzymają ceny na wysokim poziomie do 2023 roku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *