Po upadku akcji Robinhooda o 87% od szczytu i 70% od IPO, główny gwarant Goldman Sachs tnie akcje, aby „sprzedać”

Byłoby zabawnie – gdybyś nie był poważny – jak te rzeczy eksplodują, Wall Street, którą stworzyłeś, myje teraz ręce.

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

W grudniu 2020 r. Robinhood Markets wybrał Goldman Sachs i JP Morgan jako wiodące firmy oferujące w swojej pierwszej ofercie publicznej. Następnie 3 sierpnia 2021 r., zaledwie osiem miesięcy wcześniej, Robinhood wszedł na giełdę z ceną 38 dolarów za akcję, co dało firmie wycenę 32 miliardów dolarów, pośród ogromnego zamieszania. Głównym zadaniem poręczyciela jest stworzenie tego nonsensu i stworzenie popytu na akcje o absurdalnych wycenach, i wykonali w tym świetną robotę. Pojawiło się w szaleństwie memów na giełdzie, że Robinhood wiązał koniec z końcem, i handlu kryptowalutami, w który wchodził Robinhood.

Jednak pierwszego dnia notowań, 29 lipca 2021 r., akcje zamknęły się poniżej ceny IPO. W ciągu następnych kilku dni akcje rosły zygzakiem, a 4 sierpnia momentalnie poszybowały w niewiarygodnym szaleństwie do 80 dolarów za akcję i to było to.

Krach na giełdzie w ciągu tych 8 miesięcy był niesamowity, właśnie tam z Upadek przestrzeni kosmicznej i innych stworzeń naszych czasów. Akcje są teraz o 87% niższe od swoich szczytów i 70% od ceny IPO (dane za pośrednictwem YWykresy):

A oto chwila, kiedy akcje spadły o 87% w stosunku do maksimum i uderzyły w prawie każdego inwestora detalicznego dotykającego tych akcji, które nie były przedmiotem obrotu od 3 sierpnia, Goldman Sachs, w swoim zwykłym bezbłędnym czasie, obniżył swoją ocenę do „sprzedaj” z „ neutralny” od „neutralnego”. I obniżył cenę docelową do 13 USD za akcję.

Analityk Goldman Sachs, William Nance, wskazał na „słabnący udział detaliczny”, utrzymujący się słaby wzrost rachunków i słabnące nadzieje na zyskowność.

W 2021 r. Robinhood poniósł stratę netto w wysokości 3,7 miliarda dolarów i przychód 1,8 miliarda dolarów. Co jest niesamowite – jak platforma brokerska może generować tak ogromne straty, aby podwoić swoje przychody podczas najbardziej szalonych transakcji giełdowych i walutowych w historii.

READ  Sprawa Ripple dobiega końca, ale walka o jasność musi „kontynuować” – Brad Garlinghouse

Nance powiedział, że Robinhood prawdopodobnie nie stanie się opłacalny w 2023 roku, w oparciu o obecne trendy i przeciwne wiatry. „Uważamy, że ten brak jasności co do ścieżki do rentowności zapobiegnie ponownemu wyceniu akcji”. Istnieje „kluczowy wymóg”, aby przeszacować akcje na wyższy poziom, taki jak przejście na neutralne lub coś innego, Goldman musiałby „zauważyć przyspieszenie wzrostu liczby użytkowników”.

Tak więc wzrost liczby użytkowników jest „słaby”, a osiągnięcie rentowności może zająć więcej czasu, jeśli tak się stanie, i to nagle jest problem Goldmana, a nie strata 3,7 miliarda dolarów w zeszłym roku czy absurdalnie wysoka cena IPO z ośmiu zaledwie miesięcy temu.

Robinhood próbował zwiększyć wzrost, ogłaszając w marcu, że przedłuży godziny handlu i ostatecznie zaoferuje handel 24-godzinny. Ale handel nie jest zabawny, chyba że rzeczy, którymi się handluje, idą w górę. A wiele akcji, którymi handlują entuzjastyczni handlarze memami i które pracują od właścicieli domów między spotkaniami Zoom a rzeczywistą pracą, stanowią teraz ogromną grupę eksplodujące zapasyw tym sam Zoom, który zawalił się w 75%, i Robinhood, który zawalił się w 87%.

Byłoby zabawnie – gdybyś nie był poważny – jak te rzeczy eksplodują, Wall Street, którą stworzyłeś, myje teraz ręce.

Podczas gdy handel kryptowalutami Robinhood ma „znacznie lepszą” ekonomię, napisał Nance, niedawny spadek wolumenu obrotu jest problemem.

Dlaczego na pewno. Handel kryptowalutami nie jest zabawny, gdy kryptowaluty biją na głowę. Bitcoin jest obecnie w dół o 26% rok do roku i o 36% w porównaniu z listopadowym szczytem. Handel kryptowalutami jest zabawny tylko wtedy, gdy te rzeczy idą w górę. A zabawa jest tym, o co chodzi w Robinhood. Przenieś czeki stymulujące i pożyczki PPP na akcje handlowe i kryptowaluty i baw się dobrze, stając się milionerem w mgnieniu oka.

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy patrzą poza rozczarowujące zyski z technologii, akcje Meta potykają się

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *