Ponieważ Stany Zjednoczone oczekują na wiadomość w sprawie głosowania w sprawie Trumpa, Sąd Najwyższy może wydać w poniedziałek co najmniej jedną opinię

Maryam Juhaib/AP

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, oglądany 15 listopada 2023 r.CNN

Jak wynika z nowego wpisu na stronie internetowej sądu, Sąd Najwyższy może w poniedziałek wydać co najmniej jedną opinię. Ogłoszenie z pewnością podsyci spekulacje, że sędziowie są gotowi zdecydować, że to pierwsze Prezydent Donald Trump Godny Aby pojawić się na karcie do głosowania prezydenckiego w Kolorado.

Sąd nigdy nie powie, jakie stanowisko zajmie. Jednak sędziowie mogą chcieć rozstrzygnąć sprawę Trumpa, zanim wyborcy w Kolorado pójdą w tym tygodniu do urn, aby wziąć udział w prawyborach w Superwtorek.

Nazwisko Trumpa widnieje na karcie do głosowania w Kolorado – wydrukowanej kilka tygodni temu Jednak bez orzeczenia Sądu Najwyższego nie ma gwarancji, że wyborcy, którzy wybrali byłego prezydenta, uznają jego wybór, jeśli sędziowie uznają, że nie nadaje się on do sprawowania urzędu. Stawką jest także to, czy nazwisko Trumpa pojawi się na karcie do głosowania w listopadowych wyborach powszechnych.

Wyrok może rozstrzygnąć także sprawę innych państw, w których toczą się podobne postępowania. Sędzia w Illinois usunął Trumpa ze stanowych kart do głosowania W środę decyzję zawieszono, dając byłemu prezydentowi czas na złożenie apelacji.

Sąd Najwyższy Argumenty zostały wysłuchane 8 lutego Wyzwanie dla kwalifikacji Trumpa w ramach 14. poprawkiFrakcja rebeliantów.” Sześciu wyborców w Kolorado stwierdziło, że swoimi komentarzami zdyskwalifikował się 6 stycznia 2021 rco doprowadziło do ataku na Kapitol USA.

Większość sędziów – zarówno konserwatywnych, jak i liberalnych – podczas tych argumentów była zaniepokojona tym roszczeniem i wydawała się popierać stanowisko Trumpa.

READ  Sąd Najwyższy Karoliny Północnej – pod nową kontrolą GOP – uchyla orzeczenia republikańskich prawodawców, którzy obalili partyzantów gerrymanders.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *